Jak przenieść zawartość z telefonu na kartę pamięci?

W

wiki9969

Guest
Witam. Od dwóch miesięcy jestem posiadaczką Samsunga Galaxy Xcover 2. Ogólnie nie ma co na niego narzekać. Jedyny problem jaki z nim mam to nie wiem jak przenieść zdjęcia i aplikacje z telefonu na kartę pamięci. Może ktoś się orientuje co trzeba zrobić żeby przenieść zawartość na kartę?
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
Mam identyczny problem, juz kombinowalem, patrzylem, szukalem i nic nie moge zrobic, naciskam przycisk przenies na karte i on jest pozostaje taki ciemny... nie dziala. Jaksa paranoja, a na pamiec telefonu jest poprostu smiesznie mala.

Samsung galaxy...
 
W

wiki9969

Guest
W moim przypadku pamięć wynosi 1 gb. Ale wolałabym mieć wszystko na karcie.
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Najsłabszym punktem jest niewielka ilość pamięci na pliki użytkownika. Producent, niestety, nie dał możliwości przenoszenia danych aplikacji na kartę pamięci, więc jeśli chcecie kupić ten sprzęt, to spodziewajcie się częstych komunikatów o kończącej się przestrzeni dyskowej.
Czytając specyfikację natrafiłem na taką informację ;)
 
Y

Yelonek

Guest
A w ustawieniach aplikacji "Aparat" nie da się wybrać miejsca zapisu zdjęć i filmów? Szok. Producent chyba za dużo na mój awatar się napatrzył.
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Z tego co mi się wydaję, to są jakieś inne sposoby, ale to już robisz na własne ryzyko. ;)
 
A

alfabeta11

Guest
Telefon jest na androidzie. Sprawa wygląda tak, że spora część programów, które się na taki telefon instaluje po prostu nie ma możliwości przeniesienia na kartę pamięci. Tak to jest w androidzie. Niektóre programy jednak posiadają taką możliwość i w ustawieniach systemu -> Aplikacje czy jakoś tak można daną aplikację wybrać i przenieść na kartę pamięci. Może pomóc w tym także np program Android Assistant czy jakoś tak. Z tego co pamiętam to pokaże on, które aplikacje można przenosić.

Ze zdjęciami jest troszkę inna kwestia. Wszystko zależy od programu, który te zdjęcia wykonuje. Jeśli aktualny program do robienia zdjęć nie ma możliwości zapisu na karcie pamięci to należy z Google Play najzwyczajniej w świecie pobrać inny, który taką możliwość posiada i używać właśnie jego ;)

Co do istniejących już zdjęć to pewnie i je da się przenieść na kartę pamięci. Wystarczy pobrać jakiegoś menadżera plików i wykonać to za jego pomocą. Osobiście polecam program "Menadżer plików". Lekki, darmowy i sprawny. Ma możliwość masowego przenoszenia plików.

Pozdrawiam, alfa
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
To po jaka cholere jest tam miejsce na karte, kupilem 32Giga wlozylem i cieszylem sie jak gupi do sera a z tego nic...

To jest jakies dziwacznie chore, co oni sobie przy tym mysleli???

I nic nie da sie zrobic? NIc?

:przestraszony:
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Są sposoby o jakich napisał alfabeta. Samsung sam z siebie niestety tego nie ułatwia.
 
W

wiki9969

Guest
Igrys napisał:
To po jaka cholere jest tam miejsce na karte, kupilem 32Giga wlozylem i cieszylem sie jak gupi do sera a z tego nic...
To tak samo jak ja. :crazy:

Alfabeta11, wcześniej miałam telefon z Androiden i nie miałam problemów z przenoszeniem plików. Po zakupie tego telefonu pobrałam te same aplikacje i nic nie mogę z nimi zrobić. Ale poszperam trochę w Google Play i zobaczę co da się zrobić.

Dzięki za radę. :)

Alfabeta11, sprawdziłam ten menadżer plików i powoli dzięki niemu przenoszę pliki na kartę.
Zaraz sprawdzę resztę. :)
 
A

alfabeta11

Guest
Tu nie chodzi o pliki tylko o poszczególne aplikacje niestety. Proces wytwarzania takich aplikacji to także nadawanie w nich uprawnień dla poszczególnych modeli telefonów. Mogło być tak, że dla tego telefonu są tak ustawiane, że nie można ich po prostu przenieść niestety ;(

Igrys, niestety nie da się nic z tym zrobić. W tych telefonach karty pamięci są głównie do przetrzymywania multimediów lub danych większych aplikacji. Na przykład przy lepszych nawigacjach całe mapy zapiszą się na kartach pamięci. Albo pliki pobrane z internetu itp itd. Programy jak już wspominałem można przenieść tylko niektóre.

wiki9969 życzę powodzenia w tym przenoszeniu. Wiem jakie to może być problematyczne :D
 
Do góry