Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Jak budować by potem nie żałować

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 sonic1

sonic1

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 19:50

Jak podejść do budowy domu aby uniknąć popularnych błędów, w co warto zainwestować? Jakich sprawdzonych producentów możecie polecić? Pozdrawiam

• 0

#2 Flyer1

Flyer1

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 20 sierpień 2013 - 16:41

Jak podejść do budowy domu aby uniknąć popularnych błędów, w co warto zainwestować? Jakich sprawdzonych producentów możecie polecić? Pozdrawiam

Warto inwestować w rzeczy, które mają okazję się zwrócic w perspektywie czasu.

Takie inwestycje czesto okazują się dochodowe, poniważ po kilku latach już zaoszczedzimy na tyle, że koszty budowy sie zwrócą a my ciage płacimy odpowiednio mniej. Takim materiałe jest np beton komórkowy. Ja wymurowałem sobie dom z bk i jestem bardzo zaowolony, płace zdecydowanie mniej niż sąsiedzi no i dodatkowo zaoszczędziłem na robociźnie ponieważ stan surowy powstał mi momentalnie. Producenta wybrałem rodzimego - Termalica, szczerze polecam, w razie problemów i pytań zawsze można sie kontaktować telefonicznie, a ja wybraem te bloczki za namowa znajomego budowlańca oraz ze względu na fakt, że mają najkorzystniejszy współczynnik przenikania ciepła a na tym mi zalezało najbardziej.

• 0

#3 Kaznodzieya

Kaznodzieya

Kaznodzieya

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 10124 postów

Napisano 19 czerwiec 2015 - 11:30

Pytanie bardzo ogólne. Przysłowie mówi:

Pierwszy dom buduje się dla wroga.

Drugi dla przyjaciela

Trzeci dla siebie.

Pewnych błędów nie tylko technicznych ale i osobistych oczekiwań od domu nie da się uniknąć. Owszem można je zminimalizować przemyśleniami i doświadczeniem innych. Ale z czasem i to co się dowiedziałeś i do czego się  zastosowałeś ginie pośród zmian myślenia i postrzegania pragmatyczności z upływem czasu. Pewnych rzeczy nie da się przewidzieć a innych uniknąć. Wielu ludzi kupuje dom "na pałę" jak przysłowiowa blondynka samochód (koniecznie czerwony)  Ot podoba mi się z zewnątrz i rozkład wewnątrz - kropka. Skoro to im wystarcza do szczęścia więc jest OK.

Ale inni traktują to bardzo poważnie i chcą aby wszytko był jak najlepiej i w zgodzie z ich wyobrażeniem. Ci zazwyczaj mają najbardziej przerąbane :)

Użytkownik Kaznodzieya edytował ten post 19 czerwiec 2015 - 11:32

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0