Strony html w jednym pliku

Xaravald

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
68
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Polska
Witam. Chcę zrobić coś takiego:
Jest jedna strona tytułowa, gdzie będzie kilka linków do innych stron, wszystkie stworzone przezemnie.
Normalnie zrobiłbym te wszsystkie strony osobno, ale słyszałem że można je umieścić w jednym pliku.
Jak to zrobić?
 
A

alfabeta11

Guest
Istnieje taka możliwość. Trzeba się trochę wtedy bawić z iQuery na przykład. Cała magia polega na tym, że przy kliknięciu na odnośnik w menu przeładowuje się dynamicznie zawartość div o nazwie powiedzmy "content". Wtedy można to wszystko umieścić w jednym pliku. Powiedzmy index.html. Nie jestem pewien ale być może gdzieś mam takie cudo to mogę Ci to pokazać jeśli znajdę ;)
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Taki styl pisania w HTML jest dobry tylko dla małych ilości treści danej strony. W innym przypadku wyobraź sobie, że plik może dłużej ładować się niż w przypadku kilku mniejszych, o wiele trudniej może być zwalidować poprawnie zaistniały kod, a najważniejszą przesłanką może być większy problem z indeksowaniem strony przez roboty Googla.
Jeżeli na siłę chcesz, to tak jak napisał w skrócie wyżej użytkownik - strona po kliknięciu na dany link, przewija się do wybranej pozycji i ustawia na np. pierwszy wiersz treści.
 

JaneMary

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
alfabeta11 napisał:
Istnieje taka możliwość. Trzeba się trochę wtedy bawić z iQuery na przykład. Cała magia polega na tym, że przy kliknięciu na odnośnik w menu przeładowuje się dynamicznie zawartość div o nazwie powiedzmy "content". Wtedy można to wszystko umieścić w jednym pliku. Powiedzmy index.html. Nie jestem pewien ale być może gdzieś mam takie cudo to mogę Ci to pokazać jeśli znajdę ;)
jQuery nie musi by można użyć do tego zwykłego JavaScripta. A takie cudo można łatwo znaleźć w internecie....
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
JaneMary napisał:
Istnieje taka możliwość. Trzeba się trochę wtedy bawić z iQuery na przykład. Cała magia polega na tym, że przy kliknięciu na odnośnik w menu przeładowuje się dynamicznie zawartość div o nazwie powiedzmy "content". Wtedy można to wszystko umieścić w jednym pliku. Powiedzmy index.html. Nie jestem pewien ale być może gdzieś mam takie cudo to mogę Ci to pokazać jeśli znajdę ;)
jQuery nie musi by można użyć do tego zwykłego JavaScripta. A takie cudo można łatwo znaleźć w internecie....
Jakiego javascripta? A po kiego grzyba ładować na raz treść wszystkich "podstron" po stronie klienta? Nie ważne, którą zawartość javascript nam aktualnie wrzuci do warstwy. Podglądając źródło strony zobaczymy wszystko, a co za tym idzie wszystko jest pobrane przez przeglądarkę. Takie rzeczy robi się w php. Wystarczy użyć skladni typu www.strona.pl/index.php?id=1 i potem warunkiem if wyświetlać odpowiednią treść w zależności od wartości id. Zresztą treść podstron nie musi być na sztywno wklepana do pliku php. Może znajdować się w bazie danych albo w plikach txt. Chociaż miało być na jednym pliku, więc txt trochę wykracza poza ramy koncepcji.
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Cyr4x napisał:
Istnieje taka możliwość. Trzeba się trochę wtedy bawić z iQuery na przykład. Cała magia polega na tym, że przy kliknięciu na odnośnik w menu przeładowuje się dynamicznie zawartość div o nazwie powiedzmy "content". Wtedy można to wszystko umieścić w jednym pliku. Powiedzmy index.html. Nie jestem pewien ale być może gdzieś mam takie cudo to mogę Ci to pokazać jeśli znajdę ;)
jQuery nie musi by można użyć do tego zwykłego JavaScripta. A takie cudo można łatwo znaleźć w internecie....
Jakiego javascripta? A po kiego grzyba ładować na raz treść wszystkich "podstron" po stronie klienta? Nie ważne, którą zawartość javascript nam aktualnie wrzuci do warstwy. Podglądając źródło strony zobaczymy wszystko, a co za tym idzie wszystko jest pobrane przez przeglądarkę. Takie rzeczy robi się w php. Wystarczy użyć skladni typu www.strona.pl/index.php?id=1 i potem warunkiem if wyświetlać odpowiednią treść w zależności od wartości id. Zresztą treść podstron nie musi być na sztywno wklepana do pliku php. Może znajdować się w bazie danych albo w plikach txt. Chociaż miało być na jednym pliku, więc txt trochę wykracza poza ramy koncepcji.



Rozwiązanie z programowaniem w PHP to chyba trochę nazbyt skomplikowane odnośnie tego, czego wymagał autor - prostoty i jednego pliku - nieprawdaż?
 
Do góry