Samochód do 7 tys.

hermes93

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Tak jak w temacie, zastanawiam się nad kupnem samochodu do 7 tys. Co waszym zdaniem w tej cenie było by najlepsze. Obecnie myślę nad Audi A4 w LPG.
 
C

Czart

Guest
A4 z LPG za 7 tys. No nie wiem. Z 1996 za 7/8 tys + można byłoby coś znaleźć. Lepiej, bezpieczniej kupić jest samochód niegazowany - do 16V poleca się sekwencję na którą trzeba wydać 2,5/3 tys. Mając taki budżet chyba nie bawiłbym się w to. 9-10 tys dla mnie to minimum. Zrobisz jak chcesz, tylko kiedy będziesz już oglądał jakiegoś, zapytaj do kiedy ważna jest butla. 1.9 TDI bardzo udane silniki, spalanie niewielki, koszty utrzymania również (jak na starego diesla), z tym że znalezienie go z małym przebiegiem graniczy z cudem - kupić jakiegoś za 7/8 tys, 3/4 tys włożyć w remont, a wtedy przejedziesz na nim kolejne 300tys.

Do gazu świetnie nadaje się Astra 1.6 8V - straszny muł, ale tani w utrzymaniu i mało awaryjny.
 

Luka Wars

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2013
Posty
159
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Lublin
Czart napisał:
1.9 TDI bardzo udane silniki, spalanie niewielki, koszty utrzymania również (jak na starego diesla), z tym że znalezienie go z małym przebiegiem graniczy z cudem - kupić jakiegoś za 7/8 tys, 3/4 tys włożyć w remont, a wtedy przejedziesz na nim kolejne 300tys.
W zeszłym roku kupiłem Renault Laguna z 2000 roku. Na naprawy zużyłem trochę mniej. Puki co, nie żałuję.
 

hermes93

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
No właśnie do dyspozycji mam niestety maks 7 tys. więcej nic. Zainteresowany jestem Audi bo ma dobre blachy, nie ujmując nic Astrze ale co do blachy to niestety "ruda" już się za nie bierze. A do francuskich aut ceny nie są zbyt niskie.
 

hermes93

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Troszkę się nie zrozumieliśmy, mówię cały czas o PLN-ach. Gdybym miał do dyspozycji 7000 euro t raczej szedł bym w coś innego, chociaż może, nie wiem raczej długo nie będzie mnie stać na taki samochód.
 
C

Czart

Guest
1.9TD 98 KM czy 1.9 dCi 107 KM ?

Swojego też mógłbym polecić, ale nie za takie pieniądze. Do mnie dwumasa + sprzęgło + robocizna wynoszą niemalże połowę budżetu autora. Chyba że jakieś starsze kanciate volvo, niezawodne, niedrogie w utrzymaniu, lecz spalanie pozostawia wiele do życzenia.

hermes93

Do czego ten samochód ma Ci służyć? ile rocznie zamierzasz nim robić? typ nadwozia? tylko sedan interesuje Cię?

a może jakiś klasyk? W123? jeśli dobrze poszukasz zmieścisz się w cenie 7tys - silniki mają nieśmiertelne.

C29820315_5.jpg
 

hermes93

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Klasyka to ja już mam Audi 80 b3 1988 w automacie, ale ostatnio skrzynia i silnik biorą olej, i to wcale nie małe ilości. Mechanik powiedział że to już raczej się nie opłaca robić. Potrzebny mi jest duży samochód, może być kombi ale i sedan też jest w porządku. Wiem że w tej cenie czasami można coś kupić fajnego.
 
C

Czart

Guest
v40/s40
1.8 - 1731cm3 - 115KM(85kW) - B4184S - 1996-1999
2.0 16V - 1948cm3 - 140KM(103kW) - B4204S - 1996-1999

- zawieszenie niezbyt komfortowe - lifting po 2000r
- dwumasa w benzynie po 2000r
- silniki szwedzkiej konstrukcji (mało awaryjny)
- lubią siadać poduchy silnika
- blachy - rdza się zdarza
- Bi-Fuel - seryjne lpg, wiec samochód ten na gazie nie powinien sprawiać problemu

auto ma ponad 16 lat, wiec ma prawo się psuć


850 prawdziwe volva w których mimo wieku nie psuje się nic

BMW

318i E36 115 KM - niezbyt awaryjne, dużo części używanych, zamiennych

O japońskich nie piszę, ponieważ podobno miewają problem z LPG


A4

Trzeba będzie poszukać, by znaleźć coś fajnego w tej cenie. Osobiście brałbym TDI - lecz faktyczny przebieg ich wynosi ok 500tys - silnik używany w dobrym stanie to koszt ok tys zł - więc można wymienić.

nic innego do głowy mi nie przychodzi
 

hermes93

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Dzięki za wszystkie rady, fakt myślałem już o v40, bardzo fajny samochodzik. BMW jakoś tak nie do końca mnie interesuje. Jest jeszcze jedna opcja Golf 4 1.6.
 

DobreRowery

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
24
Punkty reakcji
0
Też ciekawa propozycja i kupisz nie aż tak zajeżdżonego jak Audi czy wspomniane BMW,warto to przemyśleć. Golf ładnie się prezentuje i jest mało awaryjny.
 

Arlett_83

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
hermes93 napisał:
Tak jak w temacie, zastanawiam się nad kupnem samochodu do 7 tys. Co waszym zdaniem w tej cenie było by najlepsze. Obecnie myślę nad Audi A4 w LPG.
Ja mam od 4 lat Skodę Felicię i jak do tej pory robiąc około 15 tyś przebiegu rocznie po terenach górskich, też dalekie trasy wakacyjne (nad morze itp,) koszty remontu -głównie zawieszenie - wyniosły 1500 zł. Myślę, że to praktycznie nic. Autko jeździ i się super sprawuje! Nie mam może super wyglądu i bajerów (brak wspomagania), ale w cenie do 7.000 nie ma co liczyć na luksusy!
 

hermes93

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
skeett napisał:
Dzięki za odpowiedzi, ale chyba już raczej dawno nie aktualne, mazda xedos, troszkę wielkie i mega mi się nie podoba. Dwa miesiące temu kupiłem Toyotę Corolle z 1998 w wersji liftback. Jak na razie bez problemów, oby jak najdłużej.
 

DarkDrako

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
40
hermes93 napisał:
Dzięki za odpowiedzi, ale chyba już raczej dawno nie aktualne, mazda xedos, troszkę wielkie i mega mi się nie podoba. Dwa miesiące temu kupiłem Toyotę Corolle z 1998 w wersji liftback. Jak na razie bez problemów, oby jak najdłużej.
I dobrze wybrałeś, ja bym jeszcze Civica polecił, bo oba są bardzo tanie w eksploatacji (małoawaryjne jak na swój wiek i tanie części)
 

konrad509

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2013
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
29
DarkDrako napisał:
Dzięki za odpowiedzi, ale chyba już raczej dawno nie aktualne, mazda xedos, troszkę wielkie i mega mi się nie podoba. Dwa miesiące temu kupiłem Toyotę Corolle z 1998 w wersji liftback. Jak na razie bez problemów, oby jak najdłużej.
I dobrze wybrałeś, ja bym jeszcze Civica polecił, bo oba są bardzo tanie w eksploatacji (małoawaryjne jak na swój wiek i tanie części)



Do japońca tanie częsci? Coś mi się wydaje że nie przemyślałeś tego co napisałeś. Do aut japońskich części są drogie. Ale rację przyznaje że mało awaryjne, tylko te blachy gdzie ruda lubi zaglądać
 

Szach1

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Z tańszych fur polecam Poloneza, ale trzeba kupić zadbany egzemplarz, nie zajechany. Mój kolega ma od 7 lat i jest zadowolony. Oczywiście nie jest to wóz do szpanowania przed kobitami, tylko dla ludzi z poczuciem własnej wartośći.
 

Micha Michal

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2014
Posty
3
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Gorlice
a ja od dwoch lat uzytkuje Forda Fokusa 1.8 TDDi z 2001 r Kombi i muszę przyznać że autko bardzo wdzięczne bezawaryjne i do tego bardzo osczedne mogę tylko polecić ;)
 
Do góry