Organizacja czasem

flustracja19

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2013
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Witam wszystkich
Jak to u Was jest z organizacją czasu? Prowadzicie jakiś plan, którego się trzymacie? Czy wszystkie rzeczy z potencjalnej listy zawsze uda wam się zrealizować? Co myślicie o tym by w tym wątku spisać sobie plan co chcemy zrobić na najbliższy tydzień, miesiąc i wspierać się nawzajem? Czasami mi ciężko się do czegoś zmotywować, albo mam słomiany zapał a wiadomo by do czegoś dojść potrzeba systematyczności. Może gdy nawzajem będziemy się wspierać i dopingować uda nam się!

Ja zacznę pierwsza dla dobrego przykładu


7.08.13-14.08.13

1. Skończyć książkę, którą zaczęłam dodatkowo wypisać sobie wzroty, które chciałabym sobie utrwalić (książka angielska)
1. a .... nowe słówka
2. Ugotować coś specjalnego (nie lubię gotować więc to dobry pomysł)
3. Poznać nowego znajomego w życiu realnym
4. Iść w końcu do schroniska dla zwierząt
5. Biegać jeszcze przynajmniej 3 razy
6. W weekend dwa razy nurkować
7. Pić dużo wody
8. Znaleźć w końcu płukankę na włosy, której szukam
9. Nie pić za dużo piwa w weekend LOL
10. Pojeździć skuterem
 
0

03092010

Guest
flustracja19 napisał:
Co myślicie o tym by w tym wątku spisać sobie plan co chcemy zrobić na najbliższy tydzień, miesiąc i wspierać się nawzajem?
Naprawde swietny pomysl.
Trzymam kciuki.
 
0

03092010

Guest
flustracja19 napisał:
Może sama chcesz coś zrobić od dawna, ale było Ci nie podrodze. Napisz :)
Rzeczywiscie jest kilka spraw.. Niektore jednak bardzo rozkladaja sie w czasie, a zalicze do nich m. in :

1. Pozbycie sie toksycznych ludzi z mojego otoczenia, mowiacych innym jacy wszyscy sa be, ale sami bedacy jeszcze bardziej zwichrowani, tym samym zrobie miejsce dla ludzi..
2. ...zdrowych i wartosciowych.
3. Powinnam mniej jesc :)

W miesiacu sierpniu:
1. Kupic ksiazke, ktorej opis mnie zaintrygowal.
2. Znalezc przepiekna, duza, przerozowa kartke urodzinowa na 18 urodziny brata.
3. Kupic duzy kosz w ktorym zmieszcze wszystko co potrzebne jest na piknik.
4. Oddzwonic do kolezanki, ktora dzwonila 2 tyg temu i ktora milczy i wszystko wskazuje na to, ze jest obrazona.

I jeszcze kilka rzeczy mam w glowie, ktore pewnie za chwile uciekna i przejda na kolejny miesiac. lol
 

flustracja19

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2013
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
03092010 napisał:
1. Pozbycie sie toksycznych ludzi z mojego otoczenia, mowiacych innym jacy wszyscy sa be, ale sami bedacy jeszcze bardziej zwichrowani, tym samym zrobie miejsce dla ludzi..
2. ...zdrowych i wartosciowych.
3. Powinnam mniej jesc
O tak toksyczni ludzie potrafią wstrzyknąć swój jad w nas. Trzeba od nich uciekać jak najdalej o ile to możliwe zerwać kontakty.
3. Mniej jeść - może jakaś dieta, wprowadź więcej warzyw i owoców do swojego życia. Mniej fast-fodów jeżeli jesz. Wiadomo, że nie ma co z dnia na dzień odmawiać sobie wszystkiego tego co lubisz, ale można to ograniczyć :)
03092010 napisał:
W miesiacu sierpniu:
1. Kupic ksiazke, ktorej opis mnie zaintrygowal.
2. Znalezc przepiekna, duza, przerozowa kartke urodzinowa na 18 urodziny brata.
3. Kupic duzy kosz w ktorym zmieszcze wszystko co potrzebne jest na piknik.
4. Oddzwonic do kolezanki, ktora dzwonila 2 tyg temu i ktora milczy i wszystko wskazuje na to, ze jest obrazona.
2. Różowa hehe?

Pkt 1 i 3 jeżeli tylko masz kasę i odrobinę czasu idź już jutro po co czekać
4. Tutaj chyba nie ma co wzlekać


Na studiach powtarzano mi , że nie ma czegoś takiego jak brak czasu jedynie nie potrafimy go zagospodarować!
 
0

03092010

Guest
flustracja19 napisał:
O tak toksyczni ludzie potrafią wstrzyknąć swój jad w nas. Trzeba od nich uciekać jak najdalej o ile to możliwe zerwać kontakty.
Chyba, ze wykaza chec zmiany na lepsze..



flustracja19 napisał:
3. Mniej jeść - może jakaś dieta, wprowadź więcej warzyw i owoców do swojego życia. Mniej fast-fodów jeżeli jesz. Wiadomo, że nie ma co z dnia na dzień odmawiać sobie wszystkiego tego co lubisz, ale można to ograniczyć :)
Wlasciwie to i tak nie jem duzo, ale wiem, ze moglabym mniej, tylko, ze ja tak bardzo lubie to robic.. Codziennie jem warzywa i owoce. Z tym nie mam problemu. Moze bardziej w smieciowym jedzeniu, bo raz w tygodniu....musze.



flustracja19 napisał:
2. Różowa hehe?
Tak. Ostatnio powiedzial mi, ze moje slowne zarty go nia bawia i zebym sobie je darowala, wiec moze chociaz w urodziny razem sie posmiejemy :)



flustracja19 napisał:
Pkt 1 i 3 jeżeli tylko masz kasę i odrobinę czasu idź już jutro po co czekać
Ksiazke nie pytaj dlaczego, musi mi kupic brat. A po kosz pewnie wybiore sie w ostatnim momencie, czyli w piatek.



flustracja19 napisał:
4. Tutaj chyba nie ma co wzlekać
Bardzo mozliwe.

A Ty jutrzejszy dzien od czego zaczynasz?
 

flustracja19

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2013
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
U mnie wciąż dzisiaj mam inną strefę czasową.



1. Skończyć książkę, którą zaczęłam dodatkowo wypisać sobie wzroty, które chciałabym sobie utrwalić (książka angielska)
1. a .... nowe słówka W trakcie, jeszcze mi się dzień nie skończył a do wieczora daleko więc kilka dodatkowych stron przeczytam
2. Ugotować coś specjalnego (nie lubię gotować więc to dobry pomysł) pewnie dopiero w weekend bo zapraszamy (ja i mąż) znajomych na grilla więc można zrobić coś fajnego
3. Poznać nowego znajomego w życiu realnym Też za pewne w weekend o ile wyjdziemy na "happy hours"
4. Iść w końcu do schroniska dla zwierząt Być może jutro, czekam aż znajoma się w końcu zdecyduje czy chce iść czy nie
5. Biegać jeszcze przynajmniej 3 razy Dziś zaliczone, zostały mi dwa dodatkowe razy, ale mam nadzieję że będzie więcej
6. W weekend dwa razy nurkować Do weekendu daleko jeszcze :(
7. Pić dużo wody jakoś się zmuszam
8. Znaleźć w końcu płukankę na włosy, której szukam jak tylko wybiorę się do centrum
9. Nie pić za dużo piwa w weekend LOL najtrudniejsze do realizacji haha
10. Pojeździć skuterem jakoś nie mam na to ochoty (takie kułeczka porobić między pachołkami itd- potrzebne na prawko, to skomplikowana sytuacja dlaczego skuter a nie samochód- moje polskie prawko mogę sobie wsadzić gdzieś :( )
 
0

03092010

Guest
No wiec troche mi rozjasnilas.

Co do punktu 4 mojej listy, nie musze. Napisala przed chwila.
 

flustracja19

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2013
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Hmnnnn.... wydaje mi się, że nasza podświadomość ma duży wpływ na nas. Jeżeli coś sobie ubzduramy to podświadomie dążymy do tego. Być może wcześniej nie myślałaś tak bardzo o tej koleżance, ale dziś przeczytałaś ten temat i koleżanka przyszła Ci na myśl. Kto wie może wysłałaś jakieś wibracje, ona pewnie też się zastanawiała czy się odezwać ponownie czy nie.

A tak, w ogóle to nie ma tu nikogo innego co by chciał troszkę pozarządzać ? :D
 
W

wiki9969

Guest
W sumie to nawet ciekawy pomysł jest. Tylko według mnie lepszy jest plan dnia niż miesiąca. Bo w tym drugim przypadku część osób, będzie starała się odłożyć co niektóre rzeczy na później. Co w efekcie może doprowadzić do niewywiązania się z planu.
 

flustracja19

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2013
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Niech ukadają jak im się podoba byle by pisali.... chciałabym kogoś powspierać tutaj LOL
 
Do góry