JAKĄ PIJECIE KAWĘ? (nietolerancja laktozy)

zagubiona18

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
mam nietolerancje laktozy i nie mogę pić z mlekiem, piłam ze dwa razy taką zwykłą parzoną ale smakowała jak mocna woda. Nie wiem czy to kwestia kawy czy złego zaparzania... może coś dodajecie jeszcze dobrego do kawy co "ulepsza" jej smak?
 

alicjaska

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja dodaję kakao, całkiem zmienia smak... smakuje trochę jak gorąca czekolada z nutką kawy ;)
 

polissandra

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
A piłaś kiedyś zwykłą czarną kawę z ekspresu ciśnieniowego? To jest na prawdę mega różnica. Miałam ostatnio w hotelu, na wyjeździe z pracy ekspres Saeco w pokoju. Nie wiem z jakiej firmy była kawa, bo ziarna były już wsypane do młynka ale miała taki aromat że w ogóle nie można jej porównać z mieloną kawą zaparzaną w filiżance. Kolor też ma całkiem inny... Do smaku możesz sobie dodawać brązowego cukru i cynamonu lub łyżeczkę kakao.
 
D

Dietunio

Guest
tutaj macie fajne info na temat parzenia kawy, może komuś się przyda : dietunio.pl/jak-parzyc-kawe/
 

HaKa3aHueTo

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2013
Posty
24
Punkty reakcji
2
Z ciśnieniówki leci kawa typu mocca i jeśli nie stać Cię na ekspres ciśnieniowy to możesz kupić sobie kawiarkę za +/- 30zł bardzo fajna i przydatna rzecz. Ja ostatnimi czasy lubuje się we frappe. Sypiesz kawę rozpuszczalną + cukier do shakera zalewasz odrobiną wodą i wstrząsasz chwilkę, aż kawa i cukier się rozpuści. Wlewasz zawartość do szklanki i dolewasz wody według uznania, ewentualnie dodajesz lodu. Całkiem fajna sprawa :) Polecam jak Robert Makłowicz produkty z Tesco!
 

karola_karola

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
czarna kawa + najlepszy ulepszacz smaku, czyli cukier :) rozpuszczalna kawa, ale nie za słaba, bo smakuje jak woda, bądź też kawiarka w okolicach 30-40zł, jak to wcześniej wspomniano, i kawa sypana.
 

PaulinaPk

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
zdecydowanie kawa z dobrego ekspresu! trzeba w ekspres co prawda zainwestowac, ale zdecydowanie warto
 
A

Aleksa24

Guest
Czarna, parzona, świeżo mielona jest rano najlepsza. Ja kupuję paczki ziaren kawy niezmielonych i sama w domu mielę i jest o wiele lepsza. Ale po południu to juz jest większa chęć na coś lepszego, więc ekspres również mi by się przydał :)
 

PaulinaPk

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Aleksa24 napisał:
Czarna, parzona, świeżo mielona jest rano najlepsza. Ja kupuję paczki ziaren kawy niezmielonych i sama w domu mielę i jest o wiele lepsza. Ale po południu to juz jest większa chęć na coś lepszego, więc ekspres również mi by się przydał :)
o, fajnie, a jaki masz mlynek do mielenia kawy? Moze i ja sprobuje :)
 
Do góry