Wykrywacz metali

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
tylko uważaj bo czasem koszt naprawy jest bardzo zbliżony do zakupu nowego sprzętu
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
ja nie posiadam wykrywacza metali ale wiem że chodzą nawet po 500zł (jak niżej)
http://www.militaria.pl/bounty_hunter/wykrywacz_metalu_bounty_hunter_pioneer_vlf_p3210.xml
a dlatego mówię że czasem naprawa może być wyższa niż zakup nowego z gwarancją i pełnowartościowego... ogólnie sprzęty elektryczne tak mają. ja miałam taką syt z telewizorem zepsuła się pewna część i obrazu nie ma ale te część 600zł kosztuje (z robocizną) więc opłaca się poczekać na promocje i kupić nowy tv
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
no ale porównując taki za 500 a taki za ponad 1500 to ten tańszy ma prawo się psuć dużo częściej niż ten droższy, tak jest ze wszystkim
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
Ma prawo nie ma prawa, to że coś jest tańsze nie znaczy, że gorsze. Oddaj na gwarancję najlepiej, albo wyślij do producenta.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
Papiernik napisał:
Ma prawo nie ma prawa, to że coś jest tańsze nie znaczy, że gorsze. Oddaj na gwarancję najlepiej, albo wyślij do producenta.
ooo i tu się zgodzę, czasem tańsze też jest dobre
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
rabela napisał:
ja nie posiadam wykrywacza metali ale wiem że chodzą nawet po 500zł (jak niżej)
http://www.militaria.pl/bounty_hunter/wykrywacz_metalu_bounty_hunter_pioneer_vlf_p3210.xml
a dlatego mówię że czasem naprawa może być wyższa niż zakup nowego z gwarancją i pełnowartościowego... ogólnie sprzęty elektryczne tak mają. ja miałam taką syt z telewizorem zepsuła się pewna część i obrazu nie ma ale te część 600zł kosztuje (z robocizną) więc opłaca się poczekać na promocje i kupić nowy tv
fajny sprzet, taki podstawowy model na poczatek przygody,
sam bym sobie taki w prezencie sprawil i wybral sie w okolice jakis umocniej czy starych zamkow
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
stare zamki ? a niby jak byś chciał tam szukać to najczęściej czyjś teren i chyba nie za bardzo można? nie mówię o takich zamkach jak "Książ" gdzie jest hotel i raczej pogonili by cię w te pędy :p ale nawet na mniej "zaludnionych" jest problem bo to czyjaś własność
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
najczesciej skarbu panstwa :)
no ale jesli znajdzeisz wielki skarb, oni Ci zabiora i dadza 10% znaleznego to sie oplaca :)
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Ja szukam militarki oraz monetek :) Znalazłem kilka ciekawych fantów, bliskich mojemu sercu, że tak powiem :)
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
Nawet okej jak na początkującego, bo cały czas się tak czuje. Głównie problem z miejscem jest, bo albo czyjaś własność, albo coś innego. A chodzenie po parku w mieście nie ma takiej frajdy. ;)



Isen1822 napisał:
Ja szukam militarki
Mam nadzieje, że nie szukasz niewypałów :p
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Ależ skąd. W mojej okolicy toczyło się sporo walk i wykopałem już szereg różnych fantów. Niewypału żadnego nie znalazłem i mam nadzieję nie znaleźć :) Ja również jestem początkujący, ale jak do tej pory sprawia mi to wszystko dużą frajdę. Teraz mam aktualnie przerwę zimową, gdyż ziemia jest już bardzo twarda i zmarznięta ;)
 

ukrol

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Mam działkę na wsi i znalazłem sporo monet, sztucce. Taki wypad to świetna rzecz. Czekam do wiosny żeby znowu ruszyć teren z plecakiem zwierzyńca pils
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Papiernik napisał:
Więcej niż skarbów, to pewnie złomu się znajdzie tym wykrywaczem.
Jeśli wiesz gdzie szukać, to nie znajdziesz złomu. To nie jest takie proste. Trzeba długo się przygotowywać, analizować stare mapy, plany, wiedzieć co się gdzie i kiedy działo. Gdzie miały miejsce bitwy, potyczki, gdzie biegły trakty komunikacyjne. No i oczywiście trzeba umieć obchodzić się ze znalezionymi przedmiotami, tak, by ich nie zniszczyć.
 
Do góry