Czym różnią się tak naprawdę droższe ekspresy od tańszych?

Nika_800

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
46
Punkty reakcji
0
Ile w ogóle powinnam przeznaczyć na ekspres do kawy żeby był porządny? Ceny rozpoczynają się od kilkuset złotych a kończą na kilku tysiącach... czy opłaca się kupować te od lepszych producentów? Co w takim tańszym ekspresie może być nie tak?
 

marek_j

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
69
Punkty reakcji
2
Różnic może być wiele począwszy od smaku kawy, mocy, zawartości zbiornika kończąc na tym jaką piankę robi ekspres. :) No i oczywiście takie ekspresy różnią się też jakością (nie zawsze, ale - jak to mówią - wyjątek potwierdza regułę). Ja z zasłyszenia wiem, że Zepter produkuje nietanie, ale bardzo dobre ekspresy. U nich się sprawdza reguła, że "droższe znaczy lepsze". Ale oni w swojej ofercie mają chyba tylko takie ekspresy ciśnieniowe na kapsułki. Nie wiem jakiego Ty szukasz i ile hajsu możesz na niego przeznaczyć. :)
ekspresy_do_kawy_zepresso_cafe-9654-1368532219.jpg
 

genialny

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Głównie zwróc uwagę na to by ekspres był z dobrej firmy, gdy kupisz z jakiejs firmy X w supermarkecie to może kiepsko parzyc kawę (za szybko przelewać lub pod słabym cisnieniem...), czy np przeciekać bokami...
Co do tanszych i droższych z porządnych firm to zalezy jakie masz preferencje. Gdy kupisz tańszy będziesz miała po prostu mniej bajerów czy np brak pojemnika na mleko a w tych droższych masz regulowane wylewki, większe pojemniki, programowanie konkretnych kaw. Dużo ludzi zachwala ekspresy philipsa. Podobno i te i te są solidne, nawet w tych tanszych modelach robią porządne młynki żarnowe.
 

zprzybyl

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Jeśli chodzi o ceny w obrębie jednej firmy, to najczęściej różnica polega na większej lub mniejszej ilości bajerów, ale pomiędzy poszczególnymi firmami faktycznie może być duża różnica w jakości, awaryjności i po prostu sprawności działania, ale myślę, że za 1,5 tys. a przy mega promocjach nawet 1 tys. możesz dostać naprawdę dobry sprzęt.
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Moja kolezanka kupila sobie ostatnio ekspres za ponad tysiąc złotych ale naprawdę jest super, 3 stopnie robienia pianki mniami :)
 

madziaxa

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2015
Posty
9
Punkty reakcji
0
Odświeżam. To, że droższe ekspresy różnią się od tańszych jakością jestem sama w stanie się domyślić. Ale czy na taki użytek domowy trzeba wydawać kilka tysięcy, żeby mieć porządny ekspres?
 

Aliali

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
madziaxa, myślę, że jak już myślisz o ekspresie do kawy do domu, to znaczy, że zależy Ci na tym, żeby pić dobrą kawę. Kupisz po taniości – nie będziesz mieć bajerów i zapewne będzie się psuł. (tak ostatnio blender po taniości kupiłam, 6 razy blendowałam i pękła końcówka). Dołożysz trochę i masz porządny ekspres, np. Saeco Philipsa.
 
Do góry