Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Oto nowe Forumowisko, witamy!

forumowisko design

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Max

Max

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 547 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 00:41

Po 3,5 miesiącach intensywnej pracy zespołu graficznego, jest mi bardzo, bardzo miło zaprezentować wam zupełnie nowe Forumowisko! Poniżej trochę informacji, dla tych co lubią czytać :-)

Po co zmiany, dlaczego takie?

Naszym celem było zbudowanie, niemal od podstaw, zupełnie nowego wizerunku forum i rozpoczęcie drogi ku budowie jednej z największych społeczności w Polsce. A plany są wielkie. Już wkrótce na forum pojawi się wielu specjalistów, którzy będą udzielali porad w konkretnych dziedzinach. Każdy może pytać, każdy otrzyma odpowiedź. Więcej informacji o tym już wkrótce. Już za kilka dni zaprezentujemy wam kolejną zupełnie przebudowaną część Forumowiska - Blogi. Innymi słowy, stawiamy na coraz większą ilość profesjonalnych, redaktorskich treści, na których skorzystają wszyscy, bo będą to życiowe porady, tematy dnia codziennego i rozwiązywanie problemów, które dotyczą każdego z nas. Forumowisko było i jest świetnym miejscem na rozmowy ogólno-tematyczne. W niedługim czasie będziemy starali się rozwijać również rozmowy bardziej specjalistyczne: o zdrowiu, prawie, gospodarce czy nauce, bo tych wciąż jest znacznie mniej.

W oczy niewątpliwie rzuca się bogata kolorystyka. To sposób podziału forum na kategorię. Dla wyjadaczy ich okiełzanie nie stanowi dużego problemu, ale nowi użytkownicy są przytłaczani przez ogrom mono kolorystycznych rozmów, nie podzielonych w żaden sposób wizualnie. Będziemy mocno nawiązywać do konkretnych kolorów w konkursach oraz... nagrodach - są pewne kolorowe gadżety, które z pewnością zainteresują każdego melomana :-) Kolejnym etapem są oczywiście zapachy, choć Nos Google wciąż jest w fazie beta - minie trochę czasu zanim wchodząc do działu Kuchnia poczujecie zapach świeżej szarlotki ;-)

Dyskusje

Najważniejsza część forum. Są lekkie, przejrzyste, czytelne. Usunęliśmy bardzo wiele elementów, których wcześniej niemal nikt nie używał. Profil użytkownika przy jego wypowiedzi składa się obecnie z nicka, avatara, ilości postów oraz gwiazdek "na pagonach", które odzwierciedlają ilość wypowiedzi. Diametralnie zmieniliśmy również wygląd cytowanego tekstu - nie jest to już kontener, skrzynia, a cytat na miarę Wisławy Szymborskiej ;-) Pomiędzy listą wypowiedzi, a szybką odpowiedzią system wyszukuje dla was podobne tematy. Jeśli podobnych nie ma zbyt wiele, uzupełnia puste miejsca o inne (zazwyczaj najświeższe) wątki. Zmianą, która ucieszy wielu jest likwidacja czerwonej łapki. Niech Forumowisko będzie miejscem pozytywnym ;-) Nagannymi wypowiedziami zajmą się moderatorzy.

Podobnie sprawa ma się z listą tematów w danym forum. Usunęliśmy sporo elementów, które przyczepiły się do oprogramowania forum kilka lat temu i tak się niepotrzebnie ciągnęły. Czcionka jest większa, co będzie miało zwolenników i przeciwników, ale zapewniam was, że po miesiącu korzystania z nowego designu, inne fora czyta mi się niewygodnie :-)

Użytkownicy

Kolejną ogromną zmianą są profile użytkowników. Tak funkcjonalnych i wygodnych nie zobaczycie na żadnym innym forum :-) Składają się z prostokątnych, lekko zaokrąglonych kafelków - wszystko pod ręką, wszystko intuicyjne. To samo zrobiliśmy z małym profilem, który widzicie po nakierowaniu kursora myszy na nazwę użytkownika, gdziekolwiek na forum jesteście. Dalej, wysyłanie prywatnej wiadomości na całym forum odbywa się teraz w małym wyskakującym okienku - nie musicie przeładowywać strony. Sam wygląd prywatnej rozmowy również jest godny uwagi :-)

Wiele miłych niespodzianek, skrótów i intuicyjnych działań spotka was podczas samego korzystania z forum. Usprawniliśmy naprawdę wiele rzeczy, wyrzuciliśmy to co zbędne i zajmowało miejsce. Mam nadzieję, że nowy design spodoba wam się tak jak mi. Miłego dnia!

// Update 15. czerwca, 22:10

Będziemy pracować nad wyostrzeniem kontrastów między tłem postów, a tłem całego forum, kolorem w topie itd. Na niektórych monitorach (zwłaszcza słabszych) te części designu rzeczywiście niemal się od siebie nie różnią i wszystko wygląda zbyt biało. Może to zająć około 7 dni, ponieważ różnych elementów do poprawy jest niezwykle wiele, a każdy jeden wymaga dobrania dobrego koloru, tekstury. Na początku nowego tygodnia powinniście zauważyć pierwsze zmiany. 

// Update 23.06, 08:35

Kilka wskazówek napisanych przez Incubus3 związanych z nowym stylem:

1. Wolę tradycyjny (długi) układ strony głównej

- Wystarczy, że będąc na stronie głównej spojrzysz na sidebar (lewa strona forum) nad "Dołącz do nas! :-)" widnieje napis Widok: - na zielono masz zaznaczony wygląd kafelkowy, naciśnij na ten po lewo i gotowe - stary wygląd przywrócony!

2. Reputacja - za co dostałem/am reputację.
 - W profilu, na zielono pod nazwą grupy masz podaną swoją reputację, naciśnij na nią, po odświeżeniu strony zjedź na dół - widzisz za co dostałeś reputacje.

3. Kiedy on/a się zarejestrował/a?!
 - W profilach użytkowników nie widać daty rejestracji, ale nie jest to problemem. Wejdź w temat, w którym użytkownik, którego date rejestracji chcesz sprawdzić się udzielał i najedź myszką na jego nick - nie klikaj! - wyświetli Ci się mini-profil, na którym widać datę rejestracji.

• 5

#2 RainQueen

RainQueen

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1694 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 01:14

Cholera , jakoś tak ..... biało ...

• 0

#3 Wloocibor

Wloocibor

Słowianin

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6636 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 01:20

Rewolucja, inaczej tego co zrobiliście nie da się opisać :)

Oczywiście tradycyjnie mogę ja i pewnie rzesza innych użytkowników narzekać, że dawniej było lepiej, że forumowisko jest coraz gorsze, bla bla...

Życie na tym portalu nauczyło mnie jednak, że do wszystkiego można przyzwyczaić się, a nawet dostrzec plusy. Oby tak było i tym razem :)

• 0

#4 Ilusia

Ilusia

Gamer girl

• S Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 3057 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 01:30

Nowy wygląd jest po prostu cudowny :D Wiadomo, że na początku jest dziwnie - bo inaczej, ale przyzwyczaicie się. Polecam korzystanie z układu kafelkowego, ułatwia to poruszanie się po forum, mniej przewijania :)

Brawa dla twórców!

tumblr_mcz617rSy01r38j04o1_500.gif

• 0

#5 Anonim23

Anonim23

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 223 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 01:37

Jak zobaczyłem ten nowy wygląd to myślałem, że pomyliłem strony :D Ale bardzo dobrze to wygląda, mi się podoba. Zaglądam tu codziennie więc wypada podziękować za Waszą prace i wysiłek. Dziękuję  :klaniasie:

• 0

#6 Guest_Yellow Jester_*

Guest_Yellow Jester_*
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2013 - 01:47

Cholerka, nie można już hejtować? Widzę tylko zielony kciuk w górę, no no no.
Da się jakoś na dole strony wyświetlić listę aktywnych użytkowników?
A odwiedzających w profilu?
Fajnie, że są zielone akcenty!

P.S.
Czekam na blogi i galerie - będę prowadził. :D
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Tendencjusz

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1602 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 03:50

Nie obraźcie się, ale chcę inną skórkę.

Tu i ówdzie nie podobają mi się czcionki(te quasi-odręczne, pozostałe jak są bardzo dobre), są infantylne.

Zawsze cieszą mnie nowości, śmieję się czasem z siebie, że z radością przywitałbym nawet zmianę na gorsze... i chyba właśnie ma to miejsce. Cieszę się, że wprowadziliście nowe Forumowisko zgodnie ze swoją wolą i że działa jak należy. Właściwie jest to najważniejsze. Ale dajcie tę cholerną skórkę... Naprawdę.

Z wyrazami szacunku,

Tendencjusz.

Użytkownik Tendencjusz edytował ten post 14 czerwiec 2013 - 03:51

• 1

#8 Amber

Amber

zjadłabym coś..

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 933 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 06:10

strasznie kolorowo i litery z nazwami tematów, avatarami itp. jakieś takie duże..  Forum wygląda teraz trochę nie jak forum a jakaś dziwna strona. Narazie nie ogarniam. Może się przyzwyczaję..

To sobie ponarzekałam.

• 1

#9 Guest_wiki9969_*

Guest_wiki9969_*
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2013 - 07:32

A co to za zmiany? Ja wchodząc na Forumowisko myślałam, że strony pomyliłam, więc z tego wszystkiego wyszłam. :P

Ale jak widać dobrze trafiłam. ;) Nie zamierzam narzekać. do wyglądu jakoś się przyzwyczaję. Mam tylko pytanie: Zrobiliście coś w kwestii zakładania nowych tematów przez telefon czy to już tak pozostanie?

Mam jeszcze jedno pytanie: gdzie tu jest nowa zawartość? :mruga:

• 1

#10 Czarny Lokaj

Czarny Lokaj

.

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1108 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 08:15

Mam jeszcze jedno pytanie: gdzie tu jest nowa zawartość?

Właśnie, właśnie! ^_^ 

• 0

#11 Isen1822

Isen1822

Ten najgorszy.

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1000 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 08:21

Ja też podpinam się pod pytanie wiki, gdzie tutaj jest teraz nowa zawartość?

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Max

Max

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 547 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 08:24

Te 3 ikonki w topie, z prawej strony to kolejno: prywatne wiadomości, powiadomienia i nowa zawartość :)

• 0

#13 Isen1822

Isen1822

Ten najgorszy.

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1000 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 08:29

Dziękuje!

• 0

#14 Max

Max

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 547 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 08:37

Da się jakoś na dole strony wyświetlić listę aktywnych użytkowników?

Narazie lista jest wyłączona. Na początku kilka dni rzeczywiście dziwnie to wygląda, ale testowaliśmy design przez niemal miesiąc w większym gronie i okazało się, że nie było żadnych uwag w tym kierunku :) Bo w sumie po co ona? Chcesz do kogoś napisać - piszesz PW. Na stronie głównej na bieżąco pojawiają się nowe wypowiedzi, widać kto aktualnie pisze. Ponadto jest taki sympatyczny, mały czacik przy dole strony, można tam pisać z każdym kto wdanej chwili przebywa na forum :) A w zasadzie będzie można, bo narazie ograniczyliśmy czat do kilku osób online, to wciąż wersja beta.

A odwiedzających w profilu?

Poszliśmy za przykładem facebooka i wyłączyliśmy to, aby każdy mógł swobodnie przeglądać profile innych nie myśląc o tym, że jest śledzony  :ninja2:

• 1

#15 sewanna

sewanna

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2810 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 08:37

Pewnie się przyzwyczaję-ale trudno znoszę takie zmiany.

• 0

#16 Guest_03092010_*

Guest_03092010_*
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2013 - 09:21

Malo 'powaznie' wyglada teraz to forum.

• 1

#17 sewanna

sewanna

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2810 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 10:10

To samo pomyślałam-kolorowo jak w przedszkolu,choć biorąc pod uwagę ilu zagląda tu młodych ludzi- to może ja za stara jestem :122: Doceniam trud włożony w nowy wygląd,ale póki co nie czuję się tu dobrze.

• 0

#18 Guest_03092010_*

Guest_03092010_*
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2013 - 10:16

Licze, ze bedzie mozliwosc uzywania innych skorek.

• 0

#19 Tendencjusz

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1602 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 11:44

Mam pytanko. Czy można to coś po prawej stronie jakoś zamknąć albo zwinąć? 

A czemu? Przecież jest świetne. Ja - gdy coś czytam - zawszę dodaję wszystką do fęjsbuka. Przecież to takie naturalne! (klep w czoło)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 D_K

D_K

Strzelać każdy może...

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 977 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 12:29

Masakra jakaś. Najgorszy wygląd ze wszystkich znanych mi stron tego typu. Do tego gówniany odnośnik do fejszbuków i twiterów akurat zasłaniający przycisk "Napisz".
  • 4

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: forumowisko, design

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0