Studia w Nowym Sączu

pisanka

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2013
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Warszawa
Cześć, potrzebuję Waszej rady :) od tego roku chcę iść na studia, konkretnie na zarządzanie. Studiowałam już kiedyś psychologię, ale teraz już wiem, że zarządzanie to jest to co jest mi potrzebne. Myślałam o Wyższej Szkole Biznesu NLU w Nowym Sączu. Ponoć to jedna z lepszych szkół biznesowych w Polsce. Jest jednak jedno ALE. Jestem z Warszawy, więc musiałabym dojeżdżać, szkoła oferuje też system nauki metodą e-learningową, co mogłoby mi ułatwić trochę i zminimalizować konieczność jeżdżenia do Nowego Sącza za każdym razem ;) tylko czy taki system jest faktycznie skuteczny? nigdy nie uczyłam się online dlatego wolę się upewnić czy jest to dobry pomysł. W razie czego będę po prostu co dwa tygodnie jeździć do Nowego Sącza ;P z góry dzięki za pomoc ;)
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Ta szkoła jako jedna z pierwszych zawarła międzynarodowe kontakty w różnych dziedzinach przemysłu/technologii(m.in. z Google) więc na pewno ma wyśrubowany poziom, jednak po zmianie prezesa/rektora nie wiem jak tam teraz jest.
Co do elarningu to nie wiem, sam wolałbym chyba się pojawić raz na jakiś czas w NS tym bardziej, że jest to bardzo piękne miasto, a krajobraz w okół jest także wspaniały, więc jeśli znalazłabyś chwila zawsze mogłabyś pozwiedzać okolice.
 

pisanka

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2013
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Warszawa
Mayte napisał:
Ta szkoła jako jedna z pierwszych zawarła międzynarodowe kontakty w różnych dziedzinach przemysłu/technologii(m.in. z Google) więc na pewno ma wyśrubowany poziom, jednak po zmianie prezesa/rektora nie wiem jak tam teraz jest.
Co do elarningu to nie wiem, sam wolałbym chyba się pojawić raz na jakiś czas w NS tym bardziej, że jest to bardzo piękne miasto, a krajobraz w okół jest także wspaniały, więc jeśli znalazłabyś chwila zawsze mogłabyś pozwiedzać okolice.
dzięki za informacje :) studiowałeś tam? słyszałam właśnie, że nawiązali współprace z wieloma ciekawymi placówkami np. z Microsoftem czy Azoty Puławy. co do Microsoftu to słyszałam, że mają coś takiego jak Szkoła Profesjonalnego Programowania WSB-NLU i Brainville i tutaj Microsoft mocno macza palce. co do elerningu i wycieczek do Nowego Sącza to jak rozmawiałam z dziekanatem to wygląda to tak, że 60% jest przez internet, ale 40% jest na miejscu, czyli tak czy siak czasami trzeba się w Nowym Sączu pojawiać. a, że jest to piękne miasto to się zgodzę, byłam kilka razy i dlatego też zastanawiam się nad skorzystaniem z tamtejszych akademików ;) ech trudne te wybory :))
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Ja jestem z okolic NS, więc wypowiadam się z wiedzą osoby, która zna ludzi tam studiujących jeszcze nie dawno. Jednak przeprowadziłem się pewien czas temu i nie wiem co się zmieniło po zmianie rektora:) Mimo to nie sądzę, że szkoła ucierpiała, szczególnie, że ma całkiem nie źle zbudowaną renomę zagranicą. Dlatego kształcenie jest na odpowiednim poziomie.
Więc jesli Ci się podoba szkoła uderzaj, zawsze lepiej się przekonać na własnej skórze:)

ps. do nie dawna mieli coś takiego, że najlepsi studenci nie płacili czesnego, a nawet im uczelnia kasę dawała:) ale nie wiem czy program się im nie skończył
 

pisanka

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2013
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Warszawa
Mayte napisał:
Ja jestem z okolic NS, więc wypowiadam się z wiedzą osoby, która zna ludzi tam studiujących jeszcze nie dawno. Jednak przeprowadziłem się pewien czas temu i nie wiem co się zmieniło po zmianie rektora:) Mimo to nie sądzę, że szkoła ucierpiała, szczególnie, że ma całkiem nie źle zbudowaną renomę zagranicą. Dlatego kształcenie jest na odpowiednim poziomie.
Więc jesli Ci się podoba szkoła uderzaj, zawsze lepiej się przekonać na własnej skórze:)

ps. do nie dawna mieli coś takiego, że najlepsi studenci nie płacili czesnego, a nawet im uczelnia kasę dawała:) ale nie wiem czy program się im nie skończył
brzmi super! chyba mnie przekonałeś skoro tak to wygląda. czyli wnioskuję, że szkoła jest bardziej znana za granicą niż w Polsce? :D dosyć dobrze to o niej świadczy! byłam tam raz, żeby dowiedzieć się wszystkiego i zobaczyć jak to wyglądać to zrobiła na mnie bardzo miłe wrażenie. tzn ogólnie sporo osób zachwala tę szkołę, dlatego tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie będzie to zły wybór :) dzięki jeszcze raz za wszelkie informacje. W takim razie przede mną kilka lat w Nowym Sączu :D
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Nie ma sprawy:) Miło sprowadzić kogoś do rodzinnego miasta:) I tak renomę zagranicą ma na pewno większa niż w polsce. pamiętam, że mieli jakieś 3 lata temu wykłady kogoś ze stanów na temat informatyki, więc chyba to coś znaczy. Jednak może się zmieniło, może nie sama sprawdź i wypowiedz się jak już poczujesz się dobrze na tej uczelni;)
 

pisanka

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2013
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Warszawa
Mayte napisał:
Nie ma sprawy:) Miło sprowadzić kogoś do rodzinnego miasta:) I tak renomę zagranicą ma na pewno większa niż w polsce. pamiętam, że mieli jakieś 3 lata temu wykłady kogoś ze stanów na temat informatyki, więc chyba to coś znaczy. Jednak może się zmieniło, może nie sama sprawdź i wypowiedz się jak już poczujesz się dobrze na tej uczelni;)
jasne! na pewno dam znać jak mi się tam żyje :) swoją drogą też się w mediach trochę udzielają zwłaszcza w radiu. Jakiś czas temu słyszałam ich w Radio dla Ciebie chyba a ostatnio w Polskim Radio. mam nadzieję, że to dobry wybór. swoją drogą dokopałam się gdzieś też do informacji, że oni wystawiają coś takiego jak Certyfikat Umiejętności (? jakoś tak to się chyba nazywa) czyli takie a'la CV gdzie masz zamieszczone wszystkie umiejętności, warsztaty, szkolenia, zajęcia, praktyki które realizowałeś podczas studiów. Fajna sprawa :)
 
Do góry