kominek, piecyk na pellet?

S

sigurr

Guest
Co do salonu. Piecyk na pelet, na ekogroszek, kominek, co macie i co możecie polecić?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
B

black15

Guest
Miałem na ekogroszek, przerzuciłem się na pelet. na zagrzej.pl kupowałem, to chyba nawet o tym samym producencie mówimy. Czy lepiej? ekonomicznie Ci nie powiem, bo jakoś nigdy w te klocki dobry nie byłem - na pewno mniej kłopotu niż z ekogroszkiem jak dla mnie
 

monia8

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
51
Punkty reakcji
0
My paliliśmy peletem ale piec się zapychał co i rusz i przerzuciliśmy się na węgiel i drewno
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
S

sigurr

Guest
no niby to caminetti i to rozwiązanie całkiem ok, a wiecie może gdzie oprócz zagrzej..pl można jeszcze kupić ich piece? chciałbym porównać cenowo
 

happybird

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
60
Punkty reakcji
3
Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem jest jeszcze firma Artel, szczególnie model Artel LS6A. Jest bardzo wygodny, bo właśnie pali się w nim peletem, a do tego jest zautomatyzowany. U mnie w pracy używamy takiego piecyka, bo niestety nie mamy zainstalowanego ogrzewania, a zimą przecież musi być ciepło
 

gazelka89

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2013
Posty
40
Punkty reakcji
0
Nie mam kominka, ale zawsze o takim marzyłam, szczególnie w zimowe wieczory :) Ładnie wygląda salon z kominkiem, ciepło i przytulanie. Zatem pewnie wybrałabym kominek :)
 

Ina123

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja mam kominek z płyt szamotowych bo dłużej trzyma ciepło i jest, jak to można nazwać, czystszy:) A siedzi się przy nim tak samo miło, jak przy normalnym :D a kupowałam na stronie Grupy owo
 

lucjan1964

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Polecam firmę, która sprzedaje ekogroszek wroclaw-ekogroszek.pl.
Tanio! dowóz, rozładuek na życzenie klienta.
 
N

Noc666

Guest
Przy wyborze warto skonsultować się z hydraulikiem. On na pewno pomoże dobrać sposób opału.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nastk4

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2016
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja przy doborze kominku korzystałam ze strony iwonapellets.pl. Sporo się tam dowiedziałam i w końcu zdecydowałam się na kominek w którym można palić pelletem. Jestem zadowolona, bo nie brudzi i rzadko trzeba wybierać popiół.
 
I

ItaliaAmore

Guest
Ogrzewam u siebie dom gazem lpg, mam zbiornik na naziemny, jest okej, ale kominka nie zakladalismy w domu, przyznam ze to moja decyzja, ani to potrzebne, ani ładne, takie jest moje zdanie
 

B_S_

Admin
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
14 Kwiecień 2015
Posty
112
Punkty reakcji
24
Miasto
łódzkie
Ogrzewanie domu to jedna sprawa a posiadanie kominka to już zupełnie inna bajka :D. Wspólnie z żoną nie wyobrażaliśmy sobie abyśmy nie zrobili w domu kominka. Choć, de facto nie jest on wykorzystywany do ogrzewania domu, co oczywiście jest możliwe gdy posiada się kominek z płaszczem wodnym.
Nasz w zimie wykorzystywany jest może kilka-kilkanaście razy, niewiele, w sumie tyle co nic... Lecz nic nie jest w stanie zastąpić atmosfery i ciepła jakie daje kominek w zimowy wieczór :). Także z tego względu uważam, że warto go mieć, choć ogrzewać domu całą zimę bym nim nie chciał, nie ma co ukrywać że od kominka robi się bałagan, lepszym miejscem od tego jest kotłownia.

Wydaje mi się również, że każdy facet powinien wiedzieć co to jest siekiera rozłupująca i do czego służy. No może w ostateczności łuparka do drzewa. Nie ma dla mnie lepszej odskoczni od codziennych problemów niż przygotowanie, układanie i sezonowanie drzewa na kolejną zimę :) .
 
I

ItaliaAmore

Guest
no niby tak, ale ja samym gazem ogrzewam sobie cały dom, wiec dodatkowe źródło ciepła mi nie potrzebne w domu, a jak pisałam kominki mi się nie podobają, bo to kicz i tandeta, najśmieszniej wyglądają w nowocześnie urządzonych domach, do których kompletnie nie pasują, takie jest moje zdanie:)
 

LukaszM88

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2015
Posty
51
Punkty reakcji
0
kominek to klimat. fakt. Lubię patrzeć jak się spala drzewo w takim kominku. A do ogrzewania domu pellet dobre rozwiązanie ponieważ nie brudzi tak jak węgiel.
 

pawelmakowski76

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
gazelka89 napisał:
Nie mam kominka, ale zawsze o takim marzyłam, szczególnie w zimowe wieczory :) Ładnie wygląda salon z kominkiem, ciepło i przytulanie. Zatem pewnie wybrałabym kominek :)
Ja też nie miałem, ale teraz na etapie rozbudowy domu postanowiłem o tym pomyśleć. Szukałem w sieci jakiś ciekawych rozwiązań, bo nie chciałbym takiej obudowy ze sklepu budowlanego. Znalazłem ofertę firmy Nevapol. Zaprezentowane przez nich pomysły bardzo mi się podoba. Fajnie wyglądają tez ręcznie robione kafle. sam nie wiem, ale coś wybiorę na pewno.
 

izasun

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2013
Posty
61
Punkty reakcji
0
LukaszM88 napisał:
kominek to klimat. fakt. Lubię patrzeć jak się spala drzewo w takim kominku. A do ogrzewania domu pellet dobre rozwiązanie ponieważ nie brudzi tak jak węgiel.
Tylko jednak ja uważam że to mało ekologiczne rozwiązanie. Jednak o jakość powietrza powinno się dbać. A wspominany wyżej gaz płynny jest cyba lepszym rozwiązaniem i zdecydowanie na pewno przyjaznym dla środowiska.
 

lissica

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
89
Punkty reakcji
4
Kominek to raczej słaba opcja do ogrzewaia domu, choć mam taką koleżankę która jak były mniejsze mrozy to paliła własnie w kominku. Gaz jednak jest dosyć drogą opcją, a co sądzicie o pellecie?To chyba coraz popularniejszy opał
 

and29

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2017
Posty
148
Punkty reakcji
2
Chodzi Ci o pompę ciepła czy fotowoltaikę? Moim zdaniem jest to przyszłość. Niewiele osób ciągle się na to decyduje, bo wydaje im się, że zamontowanie jest drogie. Ceny instalacji jednak są zdecydowanie niższe niż jeszcze kilka lat temu Poza tym warto jest zorientować się dotacjach. Dochodzi również do tego fakt, ze instalacja zwraca się z czasem użytkowania. W przypadku połączenia fotowoltaiki z pompą można zredukować koszta utrzymania domu (ogrzewania plus energii elektrycznej) praktycznie do zera.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Anno1506

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2019
Posty
20
Punkty reakcji
0
Ogrzewanie pelletem polecam, jak najbardziej. U nas w domu sprawdza się całkiem dobrze, a mam porównanie, bo wcześniej paliłem właśnie ekogroszkiem. Kotły na pellet okazują się bardziej wydajne - poprzedni piec musiał pracować w trybie ciągłym, a w pelletowych wersjach jest większe pole do manewru. Zresztą jest to też odnawialne źródło, więc zalet trochę się znajdzie :) Ja miałem akurat z firmy Parex

Anno1506 napisał:
Ogrzewanie pelletem polecam, jak najbardziej. U nas w domu sprawdza się całkiem dobrze, a mam porównanie, bo wcześniej paliłem właśnie ekogroszkiem. Kotły na pellet okazują się bardziej wydajne - poprzedni piec musiał pracować w trybie ciągłym, a w pelletowych wersjach jest większe pole do manewru. Zresztą jest to też odnawialne źródło, więc zalet trochę się znajdzie :) Ja miałem akurat z firmy Parex
A, no i do tego dochodzi jeszcze fakt, że kotły CO na pellet są bardziej przyjazne dla środowiska, jeżeli ma to dla Ciebie znaczenie (a raczej powinno) ;)
 
Do góry