Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

kominek, piecyk na pellet?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Guest_sigurr_*

Guest_sigurr_*
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2013 - 22:04

Co do salonu. Piecyk na pelet, na ekogroszek, kominek, co macie i co polecacie? Moja zona koniecznie chce mnie namówić na coś z tego: http://caminettimontegrappa.pl/

bo jej "design" się podoba. Rzeczywiście ładne, ale poza tym to nic mi nie wiadomo o takich rozwiązaniach - anyone?

• 0

#2 Guest_black15_*

Guest_black15_*
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2013 - 23:13

Miałem na ekogroszek, przerzuciłem się  na pelet. na zagrzej.pl kupowałem, to chyba nawet o tym samym producencie mówimy. Czy lepiej? ekonomicznie Ci nie powiem, bo jakoś nigdy w te klocki dobry nie byłem - na pewno mniej kłopotu niż z ekogroszkiem jak dla mnie

• 0

#3 monia8

monia8

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 51 postów

Napisano 17 czerwiec 2013 - 11:28

Co do salonu. Piecyk na pelet, na ekogroszek, kominek, co macie i co polecacie? Moja zona koniecznie chce mnie namówić na coś z tego:

bo jej "design" się podoba. Rzeczywiście ładne, ale poza tym to nic mi nie wiadomo o takich rozwiązaniach - anyone?

My paliliśmy peletem ale piec się zapychał co i rusz i pzerzuciliśmy się na węgiel i drewno

• 0

#4 Guest_sigurr_*

Guest_sigurr_*
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2013 - 02:30

no niby to caminetti i to rozwiązanie całkiem ok, a wiecie może gdzie oprócz zagrzej..pl można jeszcze kupić ich piece? chciałbym porównać cenowo

• 0

#5 happybird

happybird

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 60 postów

Napisano 06 sierpień 2013 - 06:28

Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem jest jeszcze firma Artel, szczególnie model Artel LS6A. Jest bardzo wygodny, bo właśnie pali się w nim peletem, a do tego jest zautomatyzowany. U mnie w pracy używamy takiego piecyka, bo niestety nie mamy zainstalowanego ogrzewania, a zimą przecież musi być ciepło

• 0

#6 gazelka89

gazelka89

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 06 sierpień 2013 - 08:08

Nie mam kominka, ale zawsze o takim marzyłam, szczególnie w zimowe wieczory :) Ładnie wygląda salon z kominkiem, ciepło i przytulanie. Zatem pewnie wybrałabym kominek :)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Ina123

Ina123

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 29 sierpień 2013 - 20:40

Ja mam kominek z płyt szamotowych bo dłużej trzyma ciepło i jest, jak to można nazwać, czystszy:) A siedzi się przy nim tak samo miło, jak przy normalnym :D a kupowałam na stronie Grupy owo

• 0

#8 lucjan1964

lucjan1964

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 12:33

Polecam firmę, która sprzedaje ekogroszek wroclaw-ekogroszek.pl.

Tanio! dowóz, rozładuek na życzenie klienta.

Użytkownik lucjan1964 edytował ten post 23 kwiecień 2015 - 12:33

• 0

#9 Guest_Noc666_*

Guest_Noc666_*
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2015 - 17:05

Przy wyborze warto skonsultować sie z hydraulikiem. On napewno pomoże dobrac sposób opału. Ja ze swojej strony polecam hydraulik-warszawa.pl/uslugi-hydrauliczne

• 0

#10 Nastk4

Nastk4

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 marzec 2016 - 10:45

Ja przy doborze kominku korzystałam ze strony iwonapellets.pl. Sporo się tam dowiedziałam i w końcu zdecydowałam się na kominek w którym można palić pelletem. Jestem zadowolona, bo nie brudzi i rzadko trzeba wybierać popiół. 

• 0

#11 Guest_ItaliaAmore_*

Guest_ItaliaAmore_*
  • Goście

Napisano 23 marzec 2016 - 17:54

Ogrzewam u siebie dom gazem lpg, mam zbiornik na naziemny, jest okej, ale kominka nie zakladalismy w domu, przyznam ze to moja decyzja, ani to potrzebne, ani ładne, takie jest moje zdanie

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 B_S_

B_S_

Admin

• Administrator
  • PipPip
  • 107 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 23:46

Ogrzewanie domu to jedna sprawa a posiadanie kominka to już zupełnie inna bajka :D. Wspólnie z żoną nie wyobrażaliśmy sobie abyśmy nie zrobili w domu kominka. Choć, de facto nie jest on wykorzystywany do ogrzewania domu, co oczywiście jest możliwe gdy posiada się kominek z płaszczem wodnym.

Nasz w zimie wykorzystywany jest może kilka-kilkanaście razy, niewiele, w sumie tyle co nic... Lecz nic nie jest w stanie zastąpić atmosfery i ciepła jakie daje kominek w zimowy wieczór :). Także z tego względu uważam, że warto go mieć, choć ogrzewać domu całą zimę bym nim nie chciał, nie ma co ukrywać że od kominka robi się bałagan, lepszym miejscem od tego jest kotłownia.

Wydaje mi się również, że każdy facet powinien wiedzieć co to jest siekiera rozłupująca i do czego służy. No może w ostateczności łuparka do drzewa. Nie ma dla mnie lepszej odskoczni od codziennych problemów niż przygotowanie, układanie i sezonowanie drzewa na kolejną zimę :) .

Użytkownik B_S_ edytował ten post 24 marzec 2016 - 01:00

• 0

#13 Guest_ItaliaAmore_*

Guest_ItaliaAmore_*
  • Goście

Napisano 27 maj 2016 - 11:51

no niby tak, ale ja samym gazem ogrzewam sobie cały dom, wiec dodatkowe źródło ciepła mi nie potrzebne w domu, a jak pisałam kominki mi się nie podobają, bo to kicz i tandeta, najśmieszniej wyglądają w nowocześnie urządzonych domach, do których kompletnie nie pasują, takie jest moje zdanie:)

• 0

#14 Beatlle

Beatlle

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 09:43

Ja uwielbiam klimat przy kominku.

• 0

#15 LukaszM88

LukaszM88

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 18 czerwiec 2016 - 10:57

kominek to klimat. fakt. Lubię patrzeć jak się spala drzewo w takim kominku. A do ogrzewania domu pellet dobre rozwiązanie ponieważ nie brudzi tak jak węgiel.

• 0

#16 pawelmakowski76

pawelmakowski76

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 14:16

Nie mam kominka, ale zawsze o takim marzyłam, szczególnie w zimowe wieczory :) Ładnie wygląda salon z kominkiem, ciepło i przytulanie. Zatem pewnie wybrałabym kominek :)

Ja też nie miałem, ale teraz na etapie rozbudowy domu postanowiłem o tym pomyśleć. Szukałem w sieci jakiś ciekawych rozwiązań, bo nie chciałbym takiej obudowy ze sklepu budowlanego. Znalazłem ofertę firmy Nevapol.  Zaprezentowane przez nich pomysły bardzo mi się podoba. Fajnie wyglądają tez ręcznie robione kafle. sam nie wiem, ale coś wybiorę na pewno.

• 0

#17 izasun

izasun

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 61 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 07:46

kominek to klimat. fakt. Lubię patrzeć jak się spala drzewo w takim kominku. A do ogrzewania domu pellet dobre rozwiązanie ponieważ nie brudzi tak jak węgiel.

Tylko jednak ja uważam że to mało ekologiczne rozwiązanie. Jednak o jakość powietrza powinno się dbać. A wspominany wyżej gaz płynny jest cyba lepszym rozwiązaniem i zdecydowanie na pewno przyjaznym dla środowiska.

• 0

#18 lissica

lissica

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 22 luty 2017 - 09:19

Kominek to raczej słaba opcja do ogrzewaia domu, choć mam taką koleżankę która jak były mniejsze mrozy to paliła własnie w kominku. Gaz jednak jest dosyć drogą opcją, a co sądzicie o pellecie?To chyba coraz popularniejszy opał

• 0

#19 Anno1506

Anno1506

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 30 lipiec 2019 - 09:12

Ogrzewanie pelletem polecam, jak najbardziej. U nas w domu sprawdza się całkiem dobrze, a mam porównanie, bo wcześniej paliłem właśnie ekogroszkiem. Kotły na pellet okazują się bardziej wydajne - poprzedni piec musiał pracować w trybie ciągłym, a w pelletowych wersjach jest większe pole do manewru. Zresztą jest to też odnawialne źródło, więc zalet trochę się znajdzie :) Ja miałem akurat z firmy Parex

Ogrzewanie pelletem polecam, jak najbardziej. U nas w domu sprawdza się całkiem dobrze, a mam porównanie, bo wcześniej paliłem właśnie ekogroszkiem. Kotły na pellet okazują się bardziej wydajne - poprzedni piec musiał pracować w trybie ciągłym, a w pelletowych wersjach jest większe pole do manewru. Zresztą jest to też odnawialne źródło, więc zalet trochę się znajdzie :) Ja miałem akurat z firmy Parex

A, no i do tego dochodzi jeszcze fakt, że kotły CO na pellet są bardziej przyjazne dla środowiska, jeżeli ma to dla Ciebie znaczenie (a raczej powinno) ;)

Użytkownik Gressil edytował ten post 31 lipiec 2019 - 21:43
Usunięto link. Przyznano ostrzeżenie za spam.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 Toola

Toola

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 14 sierpień 2019 - 00:28

Kominek to jest to, jak w salonie jest miejsce by taki postawić to na pewno lokatorzy będą zadowoleni. To nie tylko walor estetyczny ale stabilne źródło światła. Na marmur dulemba można znaleźć przeróżne kolory poszczególnych kamieni. Wszystkie są godne polecenia, na nasz marmurowy kominek tak szczerze to cały czas nie mogę się napatrzeć. Kawał dobrej roboty. 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0