Dobry start po studiach i wzbogacenie CV

AdamCz

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć,

Chciałem napisać coś odnośnie startu w przyszłość, szczególnie dla studentów dziennikarstwa. Wiele osób nie ma pomysłu jak zacząć. W Polsce jest absurdalna sytuacja - od studentów tuż po zakończeniu studiów wymaga się doświadczenia.

Z doświadczenia wiem, że (większość) pracodawców dobrze patrzy się na dodatkowe wpisy w CV. Warto mieć co tam wpisać. Najlepiej więc jeszcze przed skończeniem studiów napisać trochę artykułów oraz znaleźć jakieś miejsce do ich opublikowania.

Żeby opublikować do "zwykłej" gazety, może być problem. Najlepiej więc zrobić coś pośredniego:
- założyć na studiach studencką gazetkę
- napisać artykuł na jakimś portalu, np. Szokino.pl
- założyć swojego bloga i tam pisywać, np. Blog Onet.pl

Później, jak sporządzamy swoje CV, najlepiej byłoby dołączyć swoje artykuły. Jednak pracodawcy często nie chcą dostawać tony papieru do czytania. Dlatego dobrym pomysłem jest umieszczenie w CV linków do swoich prac - wtedy pracodawca może już na etapie otrzymania CV mailem zapoznać się wygodnie z naszymi umiejętnościami.

To taka porada ode mnie (szczególnie dla studentów). Powodzenia! :)

Adam
 
W

wezka

Guest
AdamCz napisał:
Cześć,

Chciałem napisać coś odnośnie startu w przyszłość, szczególnie dla studentów dziennikarstwa. Wiele osób nie ma pomysłu jak zacząć. W Polsce jest absurdalna sytuacja - od studentów tuż po zakończeniu studiów wymaga się doświadczenia.

Z doświadczenia wiem, że (większość) pracodawców dobrze patrzy się na dodatkowe wpisy w CV. Warto mieć co tam wpisać. Najlepiej więc jeszcze przed skończeniem studiów napisać trochę artykułów oraz znaleźć jakieś miejsce do ich opublikowania.

Żeby opublikować do "zwykłej" gazety, może być problem. Najlepiej więc zrobić coś pośredniego:
- założyć na studiach studencką gazetkę
- napisać artykuł na jakimś portalu, np. Szokino.pl
- założyć swojego bloga i tam pisywać, np. Blog Onet.pl

Później, jak sporządzamy swoje CV, najlepiej byłoby dołączyć swoje artykuły. Jednak pracodawcy często nie chcą dostawać tony papieru do czytania. Dlatego dobrym pomysłem jest umieszczenie w CV linków do swoich prac - wtedy pracodawca może już na etapie otrzymania CV mailem zapoznać się wygodnie z naszymi umiejętnościami.

To taka porada ode mnie (szczególnie dla studentów). Powodzenia! :)

Adam
Porada bardzo trafna i popieram w 100% - a żeby jeszcze bardziej ją uatrakcyjnić, zamiast zwykłego CV można stworzyć sobie portfolio internetowe (w postaci strony www lub bloga), gdzie będzie można od razu klikać na dane linki lub przechodzić na zakładki z wybranymi artykułami.
 

agnetaP

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
natomiast dla studentów ekonomii, zarządzania i informatyki jest inna możliwość tzn konkurs Accenture:accenture.com/pl-pl/landing-pages/Pages/konkurs.aspx bardzo fajna opcja, jeśli praca konkursowa wygra jedzie się do Mediolanu :)
 
K

kargin

Guest
Podstawa - praktyka. Nie byłam na studiach, po technikum robiłam szkolenia w new nails. Fakt ukończenia studiów nie daje kompletnie nic. Dopiero kiedy masz umiejętności, które można wykorzystać w salonie kosmetycznym, to już jest coś. Tak więc nie teoria, a jak najwięcej praktyki!
 
Do góry