Ekonomiczne auto do 15 tys.

M.T.W.D.

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
252
Punkty reakcji
4
Witam was chcę kupić samochud tylko ze nie wiem jaki bo nie mam zbyt dużego doswiadczenia. Szukam auta mało awaryjnego, ekonomicznego, żeby miał dużo miejsca i ładny wygląd a najważniejsze jest ty by był pięcio drzwiowy. Do dyspozycji Mam 15tys Pozdrawiam.
 

5476

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2011
Posty
48
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Swarzędz
M.T.W.D. napisał:
Witam was chcę kupić samochud tylko ze nie wiem jaki bo nie mam zbyt dużego doswiadczenia. Szukam auta mało awaryjnego, ekonomicznego, żeby miał dużo miejsca i ładny wygląd a najważniejsze jest ty by był pięcio drzwiowy. Do dyspozycji Mam 15tys Pozdrawiam.
Jeżeli chodzi o ekonomiczność, ładny wygląd, i małą awaryjność, to dziwie się że nikt jeszcze nie zaproponował golfa 4 - http://otomoto.pl/volkswagen-golf-1-6-fsi-tylko-66-tys-km-po-o-C29237802.html
Czy ma dużo miejsca? O tym musisz Ty zadecydować, dla jednych jest dużo, dla innych mniej, w końcu to Hatchback, a jeżeli za mały, to combi są w podobnych cenach.

A co Fordów to nie polecam, ten przykład, który dał kolega jest akurat w miarę, ale jak dojdzie do 200 tyś przebiegu to ciężko będzie Ci go sprzedać ;p
 

drNoo

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
32
Punkty reakcji
0
vw golfa ma znajomy i nie narzeka. generacja IV
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
odradzam fordy - rdzewieją potwornie (trudno trafić 10 letniego forda bez "wyprysków") - zwłaszcza przy nadkolach
Volkswageny, są mocno "przepłacone" - stanowczo zbyt drogie w stosunku do jakości (podobnie jak Audi)
MTWD zastanów się po pierwsze jaka wielkość pojazdu, dalej jakie paliwo, kolejna sprawa jak dużo będziesz jeździć (związki z paliwem, bo jesli np. 10 tys, rocznie gazu nie ma sensu montować), jest mnóstwo czynników
po jakimś rozpoznaniu można zacząć przymierzać się do marek, np. "japończyki" sa generalnie mniej usterkowne niż np. "niemce, czy francuzy", ale znowu kwestia dostępności części, na szrocie do Volkswagena kupisz prawie wszystko (chociaż nie zawsze tak jak by się chciało, mój ojciec, wyleczył się po turbinie i zawieszeniu z Volkswagena na zawsze)
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
Toyota_Auris_black.JPG
 

MaksKoral

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam,
radzę wybrać sobie jaiś jeden dwa modele a pózniej poczytać na temat danego modelu na różnych forach. Mnie pomogły opinie przeczytane na takiej o to stronie opinie o hyundai i40. Na samym poczatku odrzucałem hyundaia, wszyscy znajomi rodzina kup vw lub audi ale w takich pieniążkach miałbym tylko coś używanego. Poczytałem w internecie, pogadałem z użytkownikami i kupiłem i40, nowego z salonu. wybierz markę, model i pogadaj z użytkownikami na forum konkretnego modelu tam nikt nie będzie Ci wciskał wazeliny.
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Chwila marzeń:
Gdybym była facetem kupiłabym bardzo starego Mercedesa - rok produkcji do 67 roku.
Zdobiłabym w nim wszystko (oryginalne części są dostępne i tanie) i miała klasyka, o wartości wielokrotnie przekraczającej wydaną sumę. Nie mówiąc już o tym, że byłby to piękny i nie do zdarcia samochód.
 

faqir

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja zastanawiam się nad Mazdą, albo nową Szóstkę albo Trójkę sedan, bo są cudne wprost.
 

DobreRowery

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
24
Punkty reakcji
0
Powyższa Toyota na zdjęciu przekroczy budżet 15 tyś zł wiec można ją odpuścić. Ford Focus także- progi szybko rdzewieją,więc moim zdaniem dobrym typem będzie Seat Leon z silnikiem diesla,zmieścisz się w podanej kwocie,a samochód nie należy do awaryjnych i fajnie sie prezentuje.
 

DarkDrako

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Zdecydowanie Leon, a 11-letni focus MK1 jest u mnie w rodzinie i zjada go rdza tak, że lakiernicy nie są chętni za niego się brać(prawe drzwi przód, tył - dolny rant+ 3 nadkola). Do tego też siada ostatnio elektryka i więc radzę jak najdalej od tych aut.
Może też Ci się udać fajnego Civica z początku VII serii kupić - są bardzo udane.
 

Szach1

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Moi drodzy! Dobre samochody były produkowane mniej więcej do połowy lat 80tych i jeżeli chcemy mieć dobry wóz to niestety trzeba szukać takich starych roczników. Natomiast jeżeli decydujemy się na samochód współczesny, to marka nie ma już praktcznie znaczenia...
 

Kaburro

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja polecę Forda Focusa. Sam jeżdzę z rocznika 2002, jeśli chodzi o awaryjność to praktycznie zerowa (raz padła cewka i jeden cylinder nie działał).
Jedyna wada, o czym była mowa - to rdza. Ruda żre na całego tylną klapę (przy świetle stopu i nad rejestracją, oraz drzwi od dołu).
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
z autami zgazowanymi z zachodu, może być problem w razie awarii gazu, kolega ma renówkę z holandii z firmowym gazem (holenderskim, montowane przez dealera renówki w Holandii), u nas praktycznie nienaprawialne, własny komputer sterujący, do którego nikt u nas nie wie jak się wpiąć (przynajmniej w województwie lubelskim)
 

Izy123

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2013
Posty
16
Punkty reakcji
0
Jak mieszkasz gdzieś niedaleko Dęblina to mozesz rowiazać problem koledze . Osobiście nie znam tylko słyszałem że tam jest taki specjalista ,bo połowa tej miejscowości sprowadzała samochody właśnie z Holandii . Jak dobże pamietam to ten warsztat jest gdzieś przy trasie Warszawa-Lublin .
 

KrólJulian

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2012
Posty
64
Punkty reakcji
2
Wybierz jakąś Toyotkę lub Mazdę, po dobrym sprawdzeniu przed kupnem na pewno się nie zawiedziesz, to dobre i mało awaryjne auta.
 
Do góry