a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Prezes spółki Aero 2 która umożliwia dostęp do darmowego, "socjalnego" internetu, w wywiadzie dla gazety Rzeczpospolita potwierdził, że w przyszłości planowane są zmiany mające odciążyć zasoby komercyjnej linii, na której oparta jest darmowa sieć. W chwili obecnej połączenie w Aero 2 przerywane i automatycznie wznawiane jest co godzinę. Zaproponowana zmiana dodawałaby konieczność wpisywania kodu CAPTCHA po każdorazowym przerwaniu transmisji. Pomogłoby to w walce z osobami które wykorzystują darmową sieć jako dobrą okazje do pobierania torrentów. Czy zmiana zostanie wprowadzona dowiemy się już niedługo.

Źródło: Onet.pl
 

middy1983

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2013
Posty
174
Punkty reakcji
4
Wiek
51
Miasto
Montorio al Vomano
Prezes Spółki...
Mam pytanko!
Czy i kiedy zaczniecie nazywać słowa po imieniu? Czy na forum obowiązuje ACTA? Proszę o szczerą odpowiedź bo nie rozumiem. Prezesem - i to nie tajnym jest właściciel Polsatu. Nie jest to utajnione - więc? nie mozna powiedzieć wprost POLSAT?
Druga sprawa - Aero2 jest jednym z największych przekrętów biznesowych tego stulecia w Polsce! TO jest moje prywatne zdanie - nie chcesz - nie zgadzaj się! Powiem wprost...
Polsat - właściciel PlusGSM podpisał pakt z Rządem i dostał w zamian za coś co zwane jest Aero dodatkowe koncesje na LTE (pasma też!). Aero ma być bezpłatne do 2016r. Póxniej pewnie przyspieszy - znikinie i wejdzie w Plusa ale to nie ważne. Najważniejsze jest to - ilu użytkownikó na dzień dzisiejszy ma Aero2 oraz to że Rząd Polski nie raklamuje - nie ogłasza - nie promuje Aero2 wcale! Wszystko po to by jak najmniej ludzi o istneinu tego wiedziało! Aukcje z kartami SIM są usówane - nie można ich odsprzedawać - sklepów nie ma wcale a na kartę czeka się nawet 3 miesiące!
Prędkości spowolniane są do tego stopnia że otworzenie jakiej kolwiek strony wypchanej animacjami bądź fotkami graniczy z cudem! Wiem bo testowałem to! Aero2 celowo zaczęło działać w HSPA+ a nie UMTS czy HSDPA i to celowo w klasie 14 tylko po to - by skorzystało z niego jak najmniej osób! Niestety - takie są realia! Nikogo bezrobotnego na wioskach nie stać na modem za 150 czy 200zł gdy posiada inny - starszy modem! Aero2 mogło by działać w EDGE, mogło by działać w HSDPA, UMTS czy starszym HSPA! Nie!!!!!!! Działa w HSPA+ i to w takiej klasie że radzą sobie z kartą SIM tylko nowsze modemy na które - pół polski bezrobotnych nie stać! To ma być sieć socjalna???
Przecież to logiczne że jeśli jestem bezrobotny - posiadam jakiś stary modem który HSPA+ nie obsługuje - pozostanę przy sieci która odpali na moim modemie, prawda? Gdzie tu jest socjal?
 

Drag

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2005
Posty
169
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Bielsk Podlaski
Jakiego normalnego użytkownika obchodzi kim jest prezes? Interesuje go darmowy internet, a ceny modemów HSPA+ zaczynają się konkretnie od 80 zł. Skoro człowieka stać na komputer, dlaczego nie stać go na modem? Dalej idąc tym tokiem - jeśli już ktoś jest bezrobotny i nie wynika to ze stanu zdrowia to nie powinien biegać za internetem a pracą?

Ogólnie kolego middy1983 spinasz się na każdy temat jakbyś miał deskę od toalety z drutów kolczastych. Niby nie mieszkasz w tym kraju a stękasz na niego i każdy temat jakbyś przez to strasznie cierpiał. Po co ten ucisk? Co chcesz nam przekazać? Coś czego nie wiemy? Żyję w tym kraju, mam się dobrze, zarabiam przyzwoicie i o ile jestem ciekaw tematu Aero2 to nie widzę potrzeby szukania w tym spisku.

Ludzie, którzy decydują się na tego typu internet muszą być świadomi niedogodności, które wynikają z DARMOWEGO charakteru usługi - dla mnie osobiście byłaby to ostateczność i nigdy bym się nie zdecydował. CAPTCHA to zło, ale skoro ludzie nie potrafią docenić, że dostają coś za darmo, nadużywają tego to należy z nimi walczyć.

Sam w obrębie swego domu puszczałem swego czasu darmowe wifi, aby ludzie mogli z niego korzystać (takie miejsce gdzie czekają na autobus). Przyszedł czas kiedy zaczęto podjeżdżać samochodem i chamsko ściągać torrenty, więc powiedziałem dosyć bo ja za to odpowiadam. Taka kolej rzeczy - nie szanujesz - oddajesz.

Dziękuję, pozdrawiam i życzę więcej uśmiechu.
 
Do góry