Mowa z automatu

M

MacaN

Guest
Ciekaw jestem, czy doświadczyliście kiedyś czegoś takiego, że podczas rozmowy powiedzieliście jakieś zdanie i dopiero po kilku sekundach zdaliście sobie z tego sprawę ?

Trochę tak, jakbyście nie mieli kontroli nad treścią, jaką wyjawiacie, jakby Wasze słowa nie pochodziły od Was, nie były zgodne z Waszą wolą, a mimo to - padły z Waszych ust.

Ja przyłapałem się na tym parę razy i muszę przyznać, że wyzwoliło to we mnie dosyć dziwne uczcie, troch podobne do tego, gdy mam de ja vu
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
W sensie, że chciałeś powiedzieć A, a zamiast tego powiedziałeś B i dopiero po jakimś czasie się zorientowałeś?
 

Thisisgame

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
281
Punkty reakcji
11
Wiek
30
Raczej nie.Choć co drugi polak przy każdym zdaniu mówi,ku.... aczkolwiek nie wiem czy jest to problem z niekontrolowaniem tego co się mówi,czy brakiem wystarczającego zasobu słów,by inaczej opisać to co chce się wyrazić.


Zazwyczaj (bo jednak są sytuacje,kiedy jestem bardzo zdenerwowany lub pijany-a dzieje się to bardzo rzadko) to myśle nad tym co chce powiedzieć.
 
W

wiki9969

Guest
De ja vu jest w moim życiu częstym zjawiskiem. Zazwyczaj śnię o czymś co pojawia się w przyszłości. Ale jeszcze mi się nie zdarzyło żebym coś powiedziała bez żadnej kontroli.
 
M

MacaN

Guest
Thyme napisał:
W sensie, że chciałeś powiedzieć A, a zamiast tego powiedziałeś B i dopiero po jakimś czasie się zorientowałeś?
Nie, w sensie, że ktoś coś powiedział a ja odpowiedziałem i dopiero po czasie zorientowałem się, że to powiedziałem.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Może Masz drugie- ja,które odzywa się nieproszone.Trzeżwi i zdrowi ludzie zazwyczaj wiedzą ,że coś mówią,choć nie zawsze może wiedzą co.
Może jesteś lekko rozkojarzony i mówisz tak szybko,że sam za sobą nie nadążasz.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Myślę, że na tego typu rzeczy mają wpływ liczne czynniki, np stres, radość. W normalnej rozmowie, gdy jest się trzeźwym itp chyba nigdy nic takiego mi się nie przytrafiło.
 
M

MacaN

Guest
No i proszę, kolejny dowód na to, że moja podświadomość płata mi figle.

Być może przykład będzie banalny, ale na mnie zrobił wrażenie. Chodzi o sen, a mianowicie o to, że dziś ( jeszcze dziś :p ) Miałem dziwny sen, w którym ( nie pamiętam dokładnie fabuły, a nie będę pisał na gorąco o 3 rano ) nyskarz zabronił mi wracania danym busem z jakiegoś tam powodu, potem zaczęliśmy się szarpać i rzucać sobą po autobusach, itp.
W każdym razie w pewnym momencie on kazał mi zdjąć koszulkę ( tak jakby ostrzegał ), i rzucał mną za każdym rzutem mówiąc jakieś słowa. Wiem, że jest niepoukładane i dziwne, jednak sens całości jest taki, że były to słowa piosenki, którą ja może raz słyszałem gdzieś w radiu, nie pamiętałem jej słów, jednak po jakimś czasie w głowie zaczęła mi także grać melodia i skojarzyłem, już świadomie ze 2- 3 słowa w refrenie ( chyba ), oraz tą melodię. Pamiętałem tą piosenkę zaraz po obudzeniu, jednak teraz za nic jej sobie nie przypomnę.
W trakcie całości wyszło jeszcze coś takiego, że któryś z nas podarł koszulkę i cały sen układał się w naprawdę całkiem logiczną całość. Teraz pamiętam tylko strzępki informacji, zapomniałem połowę tuż po zaśnięciu, ale ogólny sens jest w tym, że moja podświadomość zbudowała świat, w którym wszystko dążyło do jednego punktu, choć moja świadomość mogła wybierać różne scenariusze. Jakiej drogi bym nie wybrał, finał i tak będzie ten sam.

Oczywiście dodatkowo dochodzi fakt, że podświadomie zapamiętuję znacznie więcej, nie pierwszy raz złapałem się na tym, że znam piosenkę, którą raz usłyszałem, czy że we śnie liczę w pamięci bez problemu skomplikowane równania i pamiętam olbrzymią ilość wzorów.

Ehhh... gdybym tak umiał wykorzystać swoją podświadomość to byłoby pięknie :) Faktycznie mam jednak wrażenie, że nie panuję nad nią czasami nawet na jawie, a co dopiero we śnie...
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Odnośnie snów ,to często właśnie śni nam się coś o czym wydaje nam się ,że nie myślimy - ukryte pragnienia , emocje , a także zmęczenie po dniu , jakieś wrażenia , wnioski , coś co nas zaskoczyło itd, po prostu nie można o wszytskim na bierząco myśleć o tym co się wokół nas dzieje , bo nie ma na to czasu ,by analizować co się dzieje w każdej sekundzie.

Nie będę opowiadać swojego snu ,ale powiem ,że uwielbiam ,jak mi się śni ,że pływam i mogę oddychać pod wodą ... ( nie mogłam się postrzymać ,żeby tego nie napisać , wiem ,że nijak się to ma to tematu xD)


Odpowiadając na temat "mowy z automatu" to może zdarzy mi się powiedzieć "tak" zamiast "nie" ,ale wtedy naprawdę muszę być zmuszana do rozmowy w temacie, ,który mnie totalnie nie interesuje.
 
Do góry