styl skandynawski

F

flavian

Guest
Co sądzicie o wnętrzach w stylu skandynawskim? Znalazłam ostatnio świetne inspiracje na stronie Fluggera i zastanawiam się czy nie przearanżować swojej sypialni w tym stylu. Podłogę mam jesionową więc myślę, że to da dobrą bazę. Wybrałam już tapetę z kolekcji Nordic Home w szaro-białe pasy. Co jeszcze będzie pasować do takiego wnętrza? Pomalować pozostałe ściany na biało? Jak myślicie? Jakie kupić dodatki? Pomocy :)
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
Surowe elementy z drzewa, białe ściany, skóra na podłodze, włochate poduszki na kanapie, białe mebelki z drewna.
 

juliettee1

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2013
Posty
30
Punkty reakcji
0
Mnie bardzo podobają się mele firmy Dutchhouse. Wszystko opiera się na holenderskim designie, który wyróżnia pomysł i prostota. Wystarczy zerknąć na ich stronkę, by się zainspirować minimalizmem, który jest niezwykle trendy :)
 

marek_j

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
69
Punkty reakcji
2
Jaką tapetę wybrałaś? Podrzucisz zdjęcie. Moja kobieta ma fioła na punkcie skandynawskiego stylu wnętrzarskiego i marzy jej się taka kuchnia, salon i jadalnia. Jej natomiast podoba się taka tapeta. Nie znam się za bardzo na projektowaniu wnętrz, ale mi też się podoba. A jeśli poszukujesz inspiracji to wpisz w google "styl skandynawski" i Cię inspiracje zasypią. CO do dodatków to myślę, że drewniane wpisują się idealnie - może drewno w jakiś pastelowych kolor, mojej lubej bardzo się podoba.



piet-boon-con-06.jpg
 

panna Dygotka

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
mnie też podobają sie takie czyste, proste wnętrza. niektórzy twierdzą że są zbyt sterylne i zimne. usiłuje coś podobnego stworzyć u siebie w domu. wybrałam kolory w różnych odcieniach szarości, mlecznej bieli. zdecydowałam się na Satynową śnieżkę bo podoba mi się ten lekki połysk na ścianach. nie wiem tylko jaki kolor dodatków wybrać dla kontrastu. zastanawiam sie nad fioletem lub błękitem. nie wiem który kolor będzie lepszy.
 

zgrzana

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Można powiedzieć, że mam salon w takim stylu zbliżonym do skandynawskiego, myślicie, że takie urozmaicenie by do tego pasowało?


zgrzana napisał:
Można powiedzieć, że mam salon w takim stylu zbliżonym do skandynawskiego, myślicie, że takie urozmaicenie by do tego pasowało?
w sensie to co jest na ścianie ;)
 

Attachments

  • brukkk.jpg
    brukkk.jpg
    46,1 KB · Wyświetleń: 10

antracyt

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2013
Posty
51
Punkty reakcji
0
A zgrzana mogłabyś powiedzieć, gdzie coś takiego znalazłaś? Bo z samego zdjęcia ciężko cokolwiek znaleźć, a muszę przyznać, że mi się bardzo podoba.
 

panna Dygotka

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
antracyt napisał:
A zgrzana mogłabyś powiedzieć, gdzie coś takiego znalazłaś? Bo z samego zdjęcia ciężko cokolwiek znaleźć, a muszę przyznać, że mi się bardzo podoba.
to kamień ścienny Artis . sama zastanawiałam się czy nie położyć go na ścianie ale padło jednak na zwykle malowanie. kamień musi trochę zaczekać, a nie ukrywam że bardzo mi się podoba.
 

zgrzana

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Lubię ten styl bo kojarzy mi się z ładem i porządkiem. Wszytsko ma w nim swoje miejsce, nie ma zbędnego przepychu. W ogóle lubię jasne kolory, szarości, biele, jasne błękity. Chciałam jeden z pokoi w domu pomalować na kolorowo, ale stwierdzam, że jednak zrobię go w jasnych barwach zostało mi jeszcze trochę śnieżnobiałej śnieżki z poprzedniego malowania, styl skandynawski jest zawsze modny.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
moim zdaniem taki styl jest bardzo ciekawy, coś w sobie ma, chociaż ja wolę styl kolonialny, tutaj http://www.wobeline.pl/ widziałam dużo ciekawych mebli, które idealnie pasowałyby do mojego wnętrza.
 

zgrzana

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
A zdjęcie pochodzi ze strony Bruk Betu bodaj. Nie napisałam w opisie poniżej? Wydawało mi się, że pisałam, ale widać pominęłam.
 

zgrzana

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Z jednej strony może za zimny, ale z drugiej te kolory są bardzo neutralne
 

anija35

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2013
Posty
38
Punkty reakcji
0
Ja bym poradziła się projektantów jakiś, oni by Ci doradzili na pewno idealnie. Bo do takiego stylu nie wiele rzeczy pasuje idealnie.
 
I

ItaliaAmore

Guest
anija35 napisał:
Ja bym poradziła się projektantów jakiś, oni by Ci doradzili na pewno idealnie. Bo do takiego stylu nie wiele rzeczy pasuje idealnie.
mnie tez sie podoba styl skandynawski, choc uwazam, ze lepiej wyglada jak zrobi sie cale mieszkani czy dom w tym stylu niz tylko jedno pomieszczenie, widzialam meble model corano, ktore by pasowaly do tego
 

m_arti

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2014
Posty
28
Punkty reakcji
1
Uwielbiam ten styl. Najbardziej urzeka mnie kolorystyka ... jest taka naturalna i pięknie wydobywa przestrzeń we wnętrzu. A widziałaś ostatnią paletę kolorów Fluggera? Warto zerknąć na stronę producenta! Idealna do skandynawskiej naturalności.
 
Do góry