Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

styl skandynawski

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Guest_flavian_*

Guest_flavian_*
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2013 - 23:57

Co sądzicie o wnętrzach w stylu skandynawskim? Znalazłam ostatnio świetne inspiracje na stronie Fluggera i zastanawiam się czy nie przearanżować swojej sypialni w tym stylu. Podłogę mam jesionową więc myślę, że to da dobrą bazę. Wybrałam już tapetę z kolekcji Nordic Home w szaro-białe pasy. Co jeszcze będzie pasować do takiego wnętrza? Pomalować pozostałe ściany na biało? Jak myślicie? Jakie kupić dodatki? Pomocy :)

• 0

#2 Max

Max

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 547 postów

Napisano 29 kwiecień 2013 - 08:28

Surowe elementy z drzewa, białe ściany, skóra na podłodze, włochate poduszki na kanapie, białe mebelki z drewna. 

• 0

#3 Guest_flavian_*

Guest_flavian_*
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2013 - 20:49

Brzmi nieźle, dzięki wielkie :D

• 0

#4 juliettee1

juliettee1

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 30 kwiecień 2013 - 12:32

Mnie bardzo podobają się mele firmy Dutchhouse. Wszystko opiera się na holenderskim designie, który wyróżnia pomysł i prostota. Wystarczy zerknąć na ich stronkę, by się zainspirować minimalizmem, który jest niezwykle trendy :)

• 0

#5 marek_j

marek_j

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 69 postów

Napisano 02 maj 2013 - 13:57

Jaką tapetę wybrałaś? Podrzucisz zdjęcie. Moja kobieta ma fioła na punkcie skandynawskiego stylu wnętrzarskiego i marzy jej się taka kuchnia, salon i jadalnia. Jej natomiast podoba się taka tapeta. Nie znam się za bardzo na projektowaniu wnętrz, ale mi też się podoba. A jeśli poszukujesz inspiracji to wpisz w google "styl skandynawski" i Cię inspiracje zasypią. CO do dodatków to myślę, że drewniane wpisują się idealnie - może drewno w jakiś pastelowych kolor, mojej lubej bardzo się podoba.

piet-boon-con-06.jpg

Użytkownik marek_j edytował ten post 02 maj 2013 - 13:58

• 0

#6 Guest_flavian_*

Guest_flavian_*
  • Goście

Napisano 09 maj 2013 - 23:43

http://flugger.pl/Fa...07(441007).aspx to moja tapeta, taka paskowa klasyka :)

ta którą podesłałeś też jest super tylko obawiam się, że z kolei mój luby się nią przerazi ;) a mebelki uwielbiam, inspiracji jest tak wiele że właśnie nie mogę się zdecydować... 

pozdrawiam

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 panna Dygotka

panna Dygotka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 08 czerwiec 2013 - 12:05

mnie też podobają sie takie czyste, proste wnętrza. niektórzy twierdzą że są zbyt sterylne i zimne. usiłuje coś podobnego stworzyć u siebie w domu. wybrałam kolory w różnych odcieniach szarości, mlecznej bieli. zdecydowałam się na Satynową śnieżkę bo podoba mi się ten lekki połysk na ścianach. nie wiem tylko jaki kolor dodatków wybrać dla kontrastu. zastanawiam sie nad fioletem lub błękitem. nie wiem który kolor będzie lepszy.

• 0

#8 pralinka91

pralinka91

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 260 postów

Napisano 09 czerwiec 2013 - 09:57

Styl skandynawski bardzo mi się podoba, ale niekoniecznie musi być zimny. Radziłabym unikać nadmiaru bieli w pomieszczeniach, chociaż jest piękna- niestety, źle działa na psychikę, na nastrój. Zawsze można złamać delikatnie biel jakimś odcieniem.

Te stylizacje wcale nie są zimne, są przytulne:

http://www.google.pl...=24&tx=45&ty=57

http://www.google.pl...,r:10,s:0,i:122

Użytkownik pralinka91 edytował ten post 09 czerwiec 2013 - 10:02

• 0

#9 zgrzana

zgrzana

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 14 czerwiec 2013 - 12:17

Można powiedzieć, że mam salon w takim stylu zbliżonym do skandynawskiego, myślicie, że takie urozmaicenie by do tego pasowało?

Można powiedzieć, że mam salon w takim stylu zbliżonym do skandynawskiego, myślicie, że takie urozmaicenie by do tego pasowało?

w sensie to co jest na ścianie ;)

Załączone pliki

• Załączony plik  brukkk.jpg   46,12 KB   10 Ilość pobrań

• 0

#10 antracyt

antracyt

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 50 postów

Napisano 15 czerwiec 2013 - 15:32

A zgrzana mogłabyś powiedzieć, gdzie coś takiego znalazłaś? Bo z samego zdjęcia ciężko cokolwiek znaleźć, a muszę przyznać, że mi się bardzo podoba.

• 0

#11 PerfekcyjnaP

PerfekcyjnaP

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 18 czerwiec 2013 - 12:10

bardzo bardzo fajne!:)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 panna Dygotka

panna Dygotka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 21 czerwiec 2013 - 09:21

A zgrzana mogłabyś powiedzieć, gdzie coś takiego znalazłaś? Bo z samego zdjęcia ciężko cokolwiek znaleźć, a muszę przyznać, że mi się bardzo podoba.

to kamień ścienny Artis .   sama zastanawiałam się czy nie położyć go na ścianie ale padło jednak na zwykle malowanie. kamień musi trochę zaczekać, a nie ukrywam że bardzo mi się podoba.

• 0

#13 zgrzana

zgrzana

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 25 czerwiec 2013 - 09:19

Lubię ten styl bo kojarzy mi się z ładem i porządkiem. Wszytsko ma w nim swoje miejsce, nie ma zbędnego przepychu. W ogóle lubię jasne kolory, szarości, biele, jasne błękity. Chciałam jeden z pokoi w domu pomalować na kolorowo, ale stwierdzam, że jednak zrobię go w jasnych barwach zostało mi jeszcze trochę śnieżnobiałej śnieżki z poprzedniego malowania, styl skandynawski jest zawsze modny.

• 0

#14 luomo

luomo

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 335 postów

Napisano 27 czerwiec 2013 - 12:12

moim zdaniem taki styl jest bardzo ciekawy, coś w sobie ma, chociaż ja wolę styl kolonialny, tutaj http://www.wobeline.pl/ widziałam dużo ciekawych mebli, które idealnie pasowałyby do mojego wnętrza. 

• 0

#15 zgrzana

zgrzana

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 08:15

A zdjęcie pochodzi ze strony Bruk Betu bodaj. Nie napisałam w opisie poniżej? Wydawało mi się, że pisałam, ale widać pominęłam.

• 0

#16 Ladyinblack

Ladyinblack

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 458 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 11:05

zalezy kto co preferuje dla mnie taki styl bylby za zimny

• 0

#17 zgrzana

zgrzana

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 26 lipiec 2013 - 15:13

Z jednej strony może za zimny, ale z drugiej te kolory są bardzo neutralne

• 0

#18 anija35

anija35

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 13:51

Ja bym poradziła się projektantów jakiś, oni by Ci doradzili na pewno idealnie. Bo do takiego stylu nie wiele rzeczy pasuje idealnie. 

• 0

#19 Guest_ItaliaAmore_*

Guest_ItaliaAmore_*
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2014 - 18:55

Ja bym poradziła się projektantów jakiś, oni by Ci doradzili na pewno idealnie. Bo do takiego stylu nie wiele rzeczy pasuje idealnie. 

mnie tez sie podoba styl skandynawski, choc uwazam, ze lepiej wyglada jak zrobi sie cale mieszkani czy dom w tym stylu niz tylko jedno pomieszczenie, widzialam meble model corano, ktore by pasowaly do tego

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 m_arti

m_arti

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 29 lipiec 2014 - 13:39

Uwielbiam ten styl. Najbardziej urzeka mnie kolorystyka ... jest taka naturalna i pięknie wydobywa przestrzeń we wnętrzu. A widziałaś ostatnią paletę kolorów Fluggera? Warto zerknąć na stronę producenta! Idealna do skandynawskiej naturalności.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0