CIĄŻA MIMO UJEMNEJ BETY HCG?

kate54321

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
Witam,
na poczatku pragne zaznaczyc, ze odbyl sie tylko jeden stosunek. Czy test beta HCG wykonany miesiac po tym stosunku, nastepnie dwa miesiace po tym stosunku - wykonany wtedy dwukrotnie juz w innym laboratorium ( trzeci byl wykonany tydzien po drugim badaniu) - wszystkie trzy wyniki ujemne swiadcza o 1000 % mozliwosci wykluczenia ciazy czy moze zdarzyc sie, ze mimo to jest ciaza? Tabletki antykoncepcyjne zmienialam trzykrotnie od tamtego feralnego (niezabezpieczonego) stosunku, ktory mial miejsce w dni plodne, tzn. pierwsze byly plastry EVRA (stosowalam miesiac), drugie to NARAYA (miesiac), a teraz MIDIANA (jestem przy dziesiatej tabletce). W trakcie przyjmowania mialam - (czasami wciaz mam) takie ciazowe objawy jak : zaparcia, nudności, po przyjeciu pierwszej tabletki MIDIANY o godz. 22 nastepnego dnia o godz. 7 mialam odruch wymiotny, raz zdarzyla sie lekka biegunka i dreszcze, dwa razy od feralnego stosunku co 20 minut chodzilam siusiu, płaczliwość. Czy mimo to i biorac pod uwage TRZY negatywne wyniki beta HCG ( badania robione w dwoch roznych laboratoriach ) mozna na 1000% wykluczyc ciaze? Pozdrawiam serdecznie, Katarzyna.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Objawy,które opisujesz to skutek uboczny środków antykoncepcyjnych.Bardzo,bardzo mało prawdopodobne,że jesteś w ciąży.
 

kate54321

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
sewanna napisał:
Objawy,które opisujesz to skutek uboczny środków antykoncepcyjnych.Bardzo,bardzo mało prawdopodobne,że jesteś w ciąży.
Ale jakiś procent prawdopodobienstwa istnieje mimo trzech ujemnych testow z krwi?
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Ciążę lub jej brak zawsze musi potwierdzić ginekolog.Żaden test nie da 100% gwarancji.
 

majocha

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2013
Posty
40
Punkty reakcji
1
Wiek
33
sewanna napisał:
Ciążę lub jej brak zawsze musi potwierdzić ginekolog.Żaden test nie da 100% gwarancji.
jeden nie, ale 3 w takich odstępach czasu daje pewność.
 

majocha

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2013
Posty
40
Punkty reakcji
1
Wiek
33
kate54321 napisał:
W takim razie ginekolodzy nie są potrzebni.
To ironia?
Zdecydowanie. Ale słabo trafiona.

Na 1000% możesz wykluczyć ciąże. A te objawy o których mówisz to nie są objawy ciążowe na tak wczesny okres ciąży, więc też odpadają. Spokojna głowa, ale na drugi raz lepiej uważać ;)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Skoro oczywiste stwierdzenie jest ironią to gratulacje.Wybaczcie,ale potwierdzić wynik testu idzie się do lekarza.
1000%-fajnie,ale nie pewność absolutna-no chyba,że koleżanka majocha weżmie na siebie odpowiedzialność za ewentualną pomyłkę i zostanie matką chrzestną dziecka.
Powodzenia i więcej ostrożności na przyszłość życzę.
 

majocha

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2013
Posty
40
Punkty reakcji
1
Wiek
33
sewanna napisał:
Skoro oczywiste stwierdzenie jest ironią to gratulacje.Wybaczcie,ale potwierdzić wynik testu idzie się do lekarza.
1000%-fajnie,ale nie pewność absolutna-no chyba,że koleżanka majocha weżmie na siebie odpowiedzialność za ewentualną pomyłkę i zostanie matką chrzestną dziecka.
Powodzenia i więcej ostrożności na przyszłość życzę.
Pyta na forum, więc chyba mogę wyrazić swoje zdanie, które jest takie, że te objawy to nie objawy ciąży? A już czysta paranoja. 3 testy, i bla bla, to jest hm, normalne, że ciągle i ciągle szuka potwierdzenia u ludzi z forum?
Jasne, że idzie się do lekarza, a skoro jeszcze nie poszła to może ma jakiś tam powód albo jeszcze nie dorosła do ciąży.

No i nie przesadzaj, pyta o zdanie, więc nie dokładaj, ale fajnie, że uważasz moje zdanie za tak kluczowe i ważne ;)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Raczej jedyne poza moim-coż kończę wypowiedzi w temacie i jeszcze raz autorce powodzenia-dzieci powinne być chciane i oczekiwane,więc nie życzę ciąży.
 

kate54321

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
sewanna napisał:
Raczej jedyne poza moim-coż kończę wypowiedzi w temacie i jeszcze raz autorce powodzenia-dzieci powinne być chciane i oczekiwane,więc nie życzę ciąży.
A dlaczego uwazasz, ze trzykrotnie wykonana beta jest w stanie sie pomylic?

wzielam escapelle po 12 h ale stosunek odbyl sie podczas owulacji, dlatego tak sie nakrecam mimo testow
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Dziewczyno, daj sobie już spokój z tym. Wszystko tak naprawdę się okaże w najbliższym czasie ;)

Na następny raz uważaj i tyle.
 

kate54321

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
calme napisał:
Dziewczyno, daj sobie już spokój z tym. Wszystko tak naprawdę się okaże w najbliższym czasie ;)

Na następny raz uważaj i tyle.
CZYLI ISTNIEJE MOZLIWOSC FALSZYWYCH TESTOW BETY???
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
No dobrze-test jest tylko testem,niekiedy występują czynniki zaburzające wynik-przyjmowane leki,choroba itp.Jednak bez paniki-masz znikome szanse na ciążę.
Test może się mylić,czasami nawet lekarz błędnie stwierdza lub nie ciążę np.kobieta ma nowotwór a ginekolog myśli,że to ciąża-to skrajne przypadki-ale tak w życiu bywa.Moja koleżanka z kolei myślała,że ma guz na macicy-tak powiedział ginekolog,po czasie guz okazał się ciążą i to była dobra wiadomość.
 

kate54321

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
ale musialabym miec pecha, obfite krwawienie po escapelle, pozniej krwawienia z odstawienia, potem trzy negatywne testy beta hcg i CIAZA mimo to,az boje sie myslec........ jutro mam usg nigdy sie tak nie balam
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Spokojne-sama piszesz,że się nakręcasz.To właściwie typowe dla kobiet.Czy dziecko jest dla Ciebie taką tragedią?
 

kate54321

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
sewanna napisał:
Spokojne-sama piszesz,że się nakręcasz.To właściwie typowe dla kobiet.Czy dziecko jest dla Ciebie taką tragedią?
Kocham dzieci, ale panicznie boje sie porodu, nie wyobrazasz sobie tego... Nie wierze po prostu nie wierze, ze moglam byc tak nieodpowiedzialna....... Naprawde najgorsze jest to, ze zdarzaja sie przypadki okresu w ciazy i negatywnych bet z krwi KURCZE!
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Czasami niechciana ciąża okazuje się ogromnym szczęściem-kwestia podejścia.Ja ma syna -15 lat-był nie planowany-wpadka-dziś nie wyobrażam sobie,że mogłoby go nie być-jest jedynym i największym szczęsciem mojego życia.
Myślę,że tak miało być i tyle,obecnie nie mogę zajść w ciązę choć bardzo chcę-myślę czasami,że to niesprawiedliwe-kobiety tak łatwo zachodzą-ja mam problem.Uwierz-ciąża ,dziecko to szczęście-odwrotna sytuacja jest tragedią.
 

kate54321

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
sewanna napisał:
Czasami niechciana ciąża okazuje się ogromnym szczęściem-kwestia podejścia.Ja ma syna -15 lat-był nie planowany-wpadka-dziś nie wyobrażam sobie,że mogłoby go nie być-jest jedynym i największym szczęsciem mojego życia.
Myślę,że tak miało być i tyle,obecnie nie mogę zajść w ciązę choć bardzo chcę-myślę czasami,że to niesprawiedliwe-kobiety tak łatwo zachodzą-ja mam problem.Uwierz-ciąża ,dziecko to szczęście-odwrotna sytuacja jest tragedią.
To bardzo Ci wspolczuje :( i mam nadzieje, ze w koncu sie uda! Wiem, ze dziecko to szczescie, ale zdecydowanie nie jestem jeszcze na to szczescie gotowa...
 
Do góry