Kosmetologia, dietetyka... a może architektura krajobrazu?

bladynnas

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2013
Posty
4
Punkty reakcji
1
Witajcie kochani forumowicze!


Na wstępie przyznaję się, że stronę odwiedzam pierwszy, no może drugi raz... i nie miałam okazji śledzić różnych wątków już istniejących tutaj, dlatego jeżeli taki temat już się pojawił to bardzo przepraszam!

Ale do rzeczy:)
Jestem uczennicą 2 klasy LO i czas najwyższy poważnie zastanowić się nad kierunkiem studiów. Niektórzy pewnie pomyślą, że mam jeszcze czas, ale niestety. Jestem na profilu mat-fiz-inf i z tego względu decyzję muszę podjąć jak najszybciej (chodzi o przedmioty na maturze).

A więc, tak jak w temacie, który kierunek?
- kosmetologia (AWF Wrocław)
- dietetyka (AM Wrocław)
- architektura krajobrazu (UP Wrocław)

Jeśli chodzi o przedmioty maturalne to całkowicie zrezygnowałam z fizyki i informatyki i to już jest raczej nie do odwołania. Matematyka oczywiście poziom HARD, a co! Poza tym j. polski na podstawie i prawdopodobnie rozszerzony angielski. Jeżeli wybiorę architekturę krajobrazu to wyżej wymienione przedmioty w zupełności wystarczą... ale jeżeli zdecyduję się na kosmetologię bądź dietetykę to będę musiała również (niestety we własnym zakresie) przygotować się do matury z biologii, ba, poziom rozszerzony. Dlatego decyzja musi zapaść jak najszybciej, inaczej nie dam rady nadrobić materiału.

I teraz już konkretnie:
- Który kierunek polecacie?
- Który jest bardziej przyszłościowy?
- Który według Was ciekawszy?
- Po którym łatwiej znaleźć pracę?
- Plusy i minusy każdego z nich.

Jeżeli znalazłby się ktoś, kto studiuje lub studiował na danych kierunku (lub nawet uczelni) to bardzo proszę o wypowiedź i ewentualne rady! Zapraszam do dyskusji również tych, którzy tak jak ja zastanawiają się nad tymi bądź podobnymi kierunkami, myślę, że razem coś wymyślimy! :)
 
Do góry