Była u mnie policja kryminalna

Loney

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Hej dzisiaj około godziny 18:00 odwiedziło mnie dwóch karków. Powiedzieli, że są z Policji Kryminalnej i szukają Mateusza xxxx (moje nazwisko). Pytali czy uczyłem się w szkole podstawowej nr 4 nie miałem pojęcia o co chodzi bo uczęszczałem do innej szkoły tak więc powiedziałem, że nie. Po czym pan policjant(?) Poprosił o dowód tak więc go dałem. Policjant coś tam sobie przepisał z mojego dowodu na karteczke i poszli. To najście było totalnie dziwne i tak się zastanawiam czy to nie byli przypadkiem jacyś "podszywacze" i wyciągnęli moje dane w jakimś celu, za który przyjdzie mi wkrótce zapłacić. Co o tym sądzicie ? Trochę się boję przyznam szczerze.
Ps. mam 19 lat
Ps. Jeżeli umieściłem ten temat w złym dziale to proszę o przeniesienie.
 

Dziabong

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2013
Posty
41
Punkty reakcji
13
Wiek
30
Witam, wydaje mi się że policjant powinien Ci się wylegitymować ew. Ty go o to poprosić.
 
W

wiki9969

Guest
Po pierwsze: czy oni w ogóle się wylegitymowali?
Po drugie: Czy zapytałeś o powód wizyty?
Bo wiesz, to trochę podejrzanie wygląda. Przyszło do Ciebie dwóch obcych mężczyzn, którzy być może poza Twoim nazwiskiem nic o Tobie nie wiedzieli, a Ty od tak po prostu dałeś im swój dowód. Radziłabym iść z tym na policję, tam udzielą Ci wszelkich informacji. Bo jeśli to byli oszuści to możesz mieć poważne problemy.
 

Loney

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Przedstawili się, pokazali jakiś dokument, ale czy to była prawdziwa legitymacja policyjna tego nie wiem...Czy to w ogóle była legitymacja policyjna. Facet zrobił to w ułamku sekundy. Zamachał czymś i schował. Powiedzieli, że szukają wszystkich Mateuszów xxxx którzy mieszkają na moim osiedlu i podkreślił, że na owym osiedlu znajdują się tylko 2 osoby, które nazywają się tak jak ja. I jeden z nich coś tam mamrotał, że ktoś coś zgubił. Nie wiem co o tym myśleć. W razie czego jak już opuszczali klatkę to spisałem numery rejestracyjne ich samochodu nie wiem czy mi to coś da czy też nie.
 
W

wiki9969

Guest
Policjia jeżeli już do Ciebie przyszła, to powinna Ci wszystko dokładnie wyjaśnić. Co się stało. Co Ty masz z tym wspólnego i w ogóle. Naprawdę idź jutro na policję i zorientuj się o co chodziło. Jeżeli oczywiście miałeś do czynienia z prawdziwymi policjantami.

A w ogóle o coś pytali? Czy po prostu przyszli, spisali i poszli?
 

Loney

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Zapytali czy chodziłem do podstawówki nr 4. Jako, że chodziłem do innej odpowiedziałem, że nie. Wtedy właśnie poprosili dowód. Nie wiem, może chcą sprawdzić czy ich nie okłamałem i rzeczywiście chodziłem do innej szkoły. Reszta to już jak wyżej. Nie wiem czy to dobry pomysł iść z tym na policję. Może po prostu robię z igły widły, ale też nie chciałbym dowiedzieć się, że mam za parę lat jakieś problemy albo kredyt na głowie.


Dodam, że byli ubrani normalnie. Jeden miał krótkie spodenki i koszulkę na naramkach z zespołem Iron Maiden, a drugi był ubrany podobnie z tym, że miał zwykłą czarną bluzke i jeansy. Żadnego munduru, nic.
 
W

wiki9969

Guest
Akurat to że byli ubrani normalnie to jeszcze nic nie znaczy. Z tego co się orientuje to oni tak zazwyczaj chodzą na domowe wizyty. Na policję idź, będziesz wtedy wszystko wiedział. Bo jeżeli to byli oszuści, to rzeczywiście możesz się za jakiś czas spodziewać niespodzianek, wcale nie tak łatwych do odkręcenia.
 

Master557

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2013
Posty
93
Punkty reakcji
2
To, że nie mieli mundurów o niczym nie świadczy. Ale generalnie sprawa jest podejrzana, poniewaz powinni Cię powiadomić na jakiej podstawie spisują twoje dane.
 

Kakarotto SSJ1

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2011
Posty
98
Punkty reakcji
1
No faktycznie podejrzana sprawa , skoro machneli ci tylko jakimś papierkiem i zaraz schowali a potem od razu chcieli twój dowód to ewidentnie coś tu śmierdzi .
Bardzo dobrze że spisałeś nr.rejestracyjny samochodu którym przyjechali bo dzięki temu prawdziwa policja łatwo będzie mogła powiedzieć czy są oni od nich czy też nie. Powinieneś iść na policje i opisać zdarzenie , jeśli uznają że to może być oszustwo to policja da twoje dane do "kwarantanny" i będziesz bezpieczny przed tym że osobą trzecia użyje twoich danych
 

Loney

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Dobra wiem tyle, że była to Policja Kryminalna. Postanowiłem zadzwonić i wypytać konkretnie. Podałem blachy i potwierdzili, że jest to ich samochód służbowy. Najwidoczniej sprawa nie dotyczyła mnie tylko tego innego. Dzięki bardzo za udzieloną pomoc. Przyznam, że trochę odetchnąłem.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Pójście na policję to jedyne rozsądne rozwiązanie-opowiedz o wszystkim i tyle.Jeśli faktycznie byli to policjanci uspokoisz się.Jeśli nie to też dobrze zgłosić tego typu zdarzenie-być może to jacyś oszuści i policja się tym zajmie -a może już mają ich na oku i twoje zeznanie się przyda -nigdy nie wiadomo_Ostatnio zgłosiłam dewastację samochodów na parkingu i właśnie okazało się,że policja ma kogoś na oku-moje zeznanie (jako kolejne) pomogło go złapać.
Nie ma co się bać-zgłoś to.

No czyli po sprawie.
 

ramonaona

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
120
Punkty reakcji
0
Współczuje, sama bym się pewie strasznie zestresowała!
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
I na przyszłość pamiętajcie, legitymować od razu, nawet można spisać nazwiska na kartkę żeby się troszkę sami spietrali i oczywiście nie wpuszczać do domu bez nakazu, nawet jak będą grzecznie prosić. Jak wejdą na przyszłowiowego "chama", to zadzwonić na KGP.

Pozdrawiam.
 
R

rafaldiablo

Guest
Ja miałem podobną sprawę, puściłem przez tę babkę magdalenagrzeskowiak.pl - i ich zawiesiła, czyli jednak nie mogą :D
 
T

TomaszTomasz

Guest
Mogą, nie muszą mieć nakazu prokuratora jeśli sytuacja wymaga natychmiastowego działania. To nie amerykański film.
 

cherry_blossom

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
47
Punkty reakcji
0
TomaszTomasz napisał:
Mogą, nie muszą mieć nakazu prokuratora jeśli sytuacja wymaga natychmiastowego działania. To nie amerykański film.
dokładnie, ewentualnie po fakcie można się żalić do sądu czy tam do prokuratora :(
 
Do góry