Proszę o pomoc

Natkaaa97

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam,
Jestem uczennicą ostatniej klasy gimnazjum i mam mały problem co do wyboru dalszej szkoły. Chciałam prosić was o pomoc.
Wydaje mi się, że stać mnie na jakieś lepsze liceum. Mam nadzieje że średnia z ocen nie będzie mniejsza niż 4.5, z egzaminów liczę, że łącznie około 130 pkt zbiorę, To chyba nie tak źle ? Myślałam o liceum w Łodzi, jednak, że mieszkam dosyć daleko od tego miasta nie zdołałam dotrzeć na dni otwarte wszystkich szkół które mnie interesowały, nie znam też ludzi którzy by chodzili do tych szkól i mi coś o nich powiedzieli. Chciałam się dowiedzie czegoś (ilość potrzebnych punków, jaki jest tam klimat tworzony przez ludzi, czy dożo jest nauki, jak z dojazdem itp) o szkołach takich jak : XXXIII Lo i XV Lo. Jeżeli polecacie też inne licea to z chęcią się czegoś dowiem :) Po za tym chciałam również zapytać o Burse nr. 12, jak tam jest z zakwaterowaniem.
Z góry dziękuję :)
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Niestety nie jestem ani z Łodzi, ani z okolic ale również miałam podobne problemy ze szkołą średnią jak Ty :p Skoro nie jesteś w stanie dojechać to poczytaj na stronach internetowych o obu szkołach- przecież jest tam dużo informacji :) XV LO , XXXIII LO :)
Tak naprawdę nawet na dniach otwartych nie byłabyś w stanie się dowiedzieć jakie są realne warunki w szkole, najwięcej informacji są w stanie przekazać Ci uczniowie lub byli uczniowie tej szkoły. Popytaj może znajomych czy znają kogoś, kto tam się uczy? Są też strony, na których przez Internet możesz podanie złożyć i na tych samych stronach poszczególne licea są opisane bardziej obiektywnie, niż może na własnej stronie. A co do progu punktowego- każda szkoła określa jakiś tam próg, ale to zależy od tego, jak testy poszły w zeszłym roku i jak poszły teraz- jeśli teraz wypadną gorzej to zniżą ten próg, a poza tym zawsze też możesz się złapać na listę "rezerwową", wiadomo, że jak się dostaną ludzie do szkół to dopiero wtedy decydują gdzie tak naprawdę chcą iść, więc jeśli zabiorą papiery z tejj szkoły, do której Ty się "prawie" dostałaś to wtedy wezmą Ciebie :) Bądź dobrej myśli- a testy mogą pójść lepiej, niż myślisz!
 
Do góry