Drzewko676

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
Witajcie!
Proszę o radę, jaki kierunek kształcenia obrać (którą szkołę w Olsztynie wybrać), aby w przyszłości zostać psychologiem lub lekarzem diagnostykiem. Czy wybranie technikum ekonomicznego zaprzepaszcza szanse na wybór tego zawodu?
Piszcie wszystkie przydatne Informacje, z góry dziękuję!
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Odpowiedz sobie na pytania typu :
- Interesuje mnie bardziej :
a) psychologia
b) ekonomia
c) medycyna

Kiedy zdecydujesz, w którym kierunku chcesz podążać - podyskutujemy.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Mi się wydaje ,że to raczej zależy od tego jakie przedmioty będziesz zdawał/a na maturze.
I na ile %.
Czyli w sumie to zależy od Ciebie , wystarczy ,że będziesz się uczyć.
Szkoła tu nie ma nic do rzeczy.
 

Drzewko676

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
powiedzmy, że medycyna i psychologia interesuje mnie bardziej od ekonomi, lecz w równym stopniu.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Drzewko676 napisał:
powiedzmy, że medycyna i psychologia interesuje mnie bardziej od ekonomi, lecz w równym stopniu.
Jeśli interesuje Cię medycyna, to lepiej iść do LO - dużo biologii i chemii sobie wybrać ( fakultety, matura rozszerzona) Pamiętaj, że czeka Cię bardzo dużo nauki i tak naprawdę nie możesz odpuścić żadnego przedmiotu, włącznie ze ścisłymi. Skoro interesuje Cię ekonomia, to rozumiem, że nie będzie z tym problemów.
Podobnie rzecz ma się z psychologią. Tutaj nacisk musisz z kolei położyć na nauki humanistyczne.
W obu przypadkach o znajomości języka obcego chyba nie muszę pisać.

Jeżeli z kolei ma to być ekonomia i jej pokrewne nauki, to jak najbardziej wskazane przez Ciebie technikum. Dobrze Cię przygotuje do podjęcia tego typu studiów. Po LO, jak sama nazwa wskazuje - treści ogólne.

Zastanów się zanim podejmiesz decyzję. Co prawda zawsze można wszystko odkręcić i nawet po ekonomicznym wskoczyć na medycynę czy psychologię, ale po co utrudniać sobie drogę już na jej początku.
 

Drzewko676

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
Jako jest to ważna decyzja, prosiłbym o przedstawienie przykładowej drogi rozwoju, dążącej do zostaniu psychologiem. Np. Liceum-profil/blok-studia
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
O liceum już wspomniałam. Najlepiej ogólny lub humanistyczny. Każda szkoła ma swoje propozycje - przejrzyj je. Patrząc na pierwszą średnią u siebie i jej propozycje wybrałabym humanistyczny ( język polski z historią, a do wyboru : WOS, filozofia, Język łaciński z kulturą antyczną) .Możesz też wybrać zakres rozszerzony, przedmioty uzupełniające i inne zajęcia do wyboru przez ucznia. Ogólnego nie ma.

Możliwość dalszej edukacji :


UNIWERSYTETY:
Filologia polska,
Filologia klasyczna,
Neofilologia,
Historia,
Nauki polityczne,
Dziennikarstwo,
Nauki społeczne,

Prawo i administracja,
Polityka społeczna,
Stosunki międzynarodowe,
Kulturoznawstwo,
Pedagogika,
Psychologia,
Teologia,
Wybrane kierunki na
UNIWERSYTETACH
EKONOMICZNYCH

Później wskakujesz na uczelnię i sprawdzasz ich propozycje, np. Wydział Nauk Społecznych, gdzie znajdziesz m.in. filozofię, socjologię czy psychologię. Na tym trzecim studiujesz na samym początku kierunki obligatoryjne, a później stosowane : psychologia kliniczna, pracy itd. Do tego wiele innych rzeczy.
Każda uczelnia ma swoje wymagania, więc zanim podejmiesz decyzję zajrzyj do niej, czego na chwilę obecną oczekują od przyszłych studentów. Oczywiście może się to trochę zmienić, ale nie sądzę, by diametralnie.

Reasumując - zapoznaj się z ofertami szkół i uczelni, by wiedzieć czego potrzebujesz i na czym stoisz.
 

Drzewko676

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
Które lice wg. Was mają najwyższy poziom w Olsztynie, możecie pisać od najlepszego do najgorszego.
 
Do góry