Laik - zaczynam ćwiczyć.

MateQa

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
Witam.

Niestety nie mam dostępu do siłowni i przyrządów takowych w jakie wyposarzona jest silownia. Chce zrobić coś z sobą , mianowicie trochę przytyc i porzeźbic oraz wyrobic siłę. Aktualnie mam 181 cm wzrostu oraz rowne 70 kg wagi : / . Czytalem post o treningu w domu ,ale strasznie duzo tego i nie wiem co by było na sam poczatek najlepsze i w jakich ilosciach . Ogolnie niby jestem wysportowany. Gram praktycznie codzien w piłkę , mięsnie łydek mam wyróżniające się , ale to tylko nie wystarczy . Na początek przydało by się lekko przytyć , oraz nabrać siły . Jeśli moglibyście to proszę o jakieś porady . Czytałem trochę o tym , ale tego tyle w necie jest , ze najlepiej poradzic sie jakich specjalistow , badz osob ktore przezyla to na swoim ciele . Jest to bowiem temat rzeka, ciagnacy sie w nieskończoność .
 
M

MacaN

Guest
Specjalista ze mnie żaden, ale wytrenowałem się w domu, więc napiszę tylko : pompki :p

No ogólnie to pompki i hantle. Ja na początku robiłem tak, że wykonywałem :
-8 serii pompek na fotelu ( znaczy ręce na oparciu i bardzo nisko schodziłem )
-8 serii pompek zwykłych
- 4 kilowe hantle prostopadle do ciała podnosiłem i czekałem ile dam radę ( 5 serii )
- pompki przy ścianie ( 8 serii )

przerwy robiłem miedzy seriami minutę, a między ćwiczeniami dwie minuty. w każdej serii tyle powtórzeń ile dałem radę.


Kurcze, no grunt to chcieć ;) Z przytyciem to nie przesadzaj na początek, mięśnie sobie wyrób i dopiero bo jako grubasek to duzo nie poćwiczysz bo się zmęczysz po 5 pompkach ;)
 

Thisisgame

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
281
Punkty reakcji
11
Wiek
30
jak masz drążek to możesz wiele partii przećwiczyć :)
-podciagnie nachwytem/podchwytem:szeroko/wąsko
-wznosy nóg
 

activeq

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2013
Posty
22
Punkty reakcji
0
ale jednak co siłownia to siłownia. większa motywacja jest bo zazwyczaj z kimś się chodzi...
 
M

MacaN

Guest
activeq napisał:
ale jednak co siłownia to siłownia. większa motywacja jest bo zazwyczaj z kimś się chodzi...
Nie rozumiem, po co wyjeżdżacie z takimi tekstami. Napisał wyraźnie, że w domu. Mnie to strasznie irytowało jak zaczynałem ćwiczyć, chciałem się dowiedzieć o taki właśnie trening i nagle mi stado pacanów pisało że mam sobie kupić sztangę i ławeczkę no żesz w mordę, jak pisze że nie to znaczy nie :D


Poza tym - na siłce nigdy nie ćwiczyłem i jakos się wytrenowałem wbrew tym wszystkim mądralom co mi kazali tam biegać. Dlaczego on ma tego nie dokonać ?
 

MateQa

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
9macan5 napisał:
Specjalista ze mnie żaden, ale wytrenowałem się w domu, więc napiszę tylko : pompki :p



No ogólnie to pompki i hantle. Ja na początku robiłem tak, że wykonywałem :

-8 serii pompek na fotelu ( znaczy ręce na oparciu i bardzo nisko schodziłem )

-8 serii pompek zwykłych

- 4 kilowe hantle prostopadle do ciała podnosiłem i czekałem ile dam radę ( 5 serii )

- pompki przy ścianie ( 8 serii )
tak wiadomo .. aczkolwiek , każdy powinien dostosować ilość serii oraz ilość np pompek w danej serii.. Chciałem aby udało się Wam choć trochę mi podpowiedzieć jak powininem sobie plan ułożyć oraz jakie ćwiczenia byłby najlepsze na początek , wczesniej robiłem brzuszki ;d

ale to dało mizerny dość efekt
activeq napisał:
Użytkownicy
22 postów

Napisano 09 kwiecień 2013 - 22:34

ale jednak co siłownia to siłownia. większa motywacja jest bo zazwyczaj z kimś się chodzi...
nie muszę mieć z kim chodzić aby mieć jakąkolwiek motywację. Moja motywacją jest to ,że chcę to robić tylko i wyłącznie dla siebie ;) więć nie gadaj głupot


Thisisgame napisał:
jak masz drążek to możesz wiele partii przećwiczyć :)

-podciagnie nachwytem/podchwytem:szeroko/wąsko

-wznosy nóg
drążek zawsze mogę zamontować na strychu - wtem musiałbym też sobie jakiś plan pracy ustalić... btw jak wyglądają te wznosy nóg? slyszalem o czymś takim , ale w zupelnosci nie wiem na czym to polega ( czy to przypadkiem nie staje sie na palcach z jakimś ciezarem w rekach ? u kumpla kiedys takie coś robiłem , ze stawalem ze sztangą na palcach i tak po kilka razy )
 
M

MacaN

Guest
MateQa napisał:
tak wiadomo .. aczkolwiek , każdy powinien dostosować ilość serii oraz ilość np pompek w danej serii.. Chciałem aby udało się Wam choć trochę mi podpowiedzieć jak powininem sobie plan ułożyć oraz jakie ćwiczenia byłby najlepsze na początek , wczesniej robiłem brzuszki ;d

ale to dało mizerny dość efekt
Jpd... No przecież podpowiedziałem Ci ten plan treningowy właśnie :przewraca: Ilość pompek w serii też napisałem - DO BÓLU.

Więc nie kombinuj tylko od dziś zacznij plan, który opisałem. Drążek możesz oczywiście dorzucić.
 

Czacha123

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2013
Posty
50
Punkty reakcji
2
Wiek
28
Miasto
Ruda
JA sobie zrobiłem ciężarki na klatę z cementu i jest dobrze robię pompki i jest dobrze jak mam czasem coś kasy kupię sobie białko powiem ci tyle trzeba tylko chcieć samo się nic nie zrobi
 
Do góry