Webdesign - opłacany na firme?

lukeero

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2011
Posty
256
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
Ząbkowice Śląskie
Witam,

Ostatnio interesuje się na poważnie tą dziedziną. Dosyć dobrze mi to wychodzi i myślę, że z biegiem czasu może lepiej.
Jedynie zastanawim się, czy dobre jest to jako dłuższa przyszłość? Jaka jest ok, nie raz dużo, nie raz mało. Można się utrzymać, ale czy ktoś miał do czynienia z tym, robi to?

Chciałbym się wszystko dowiedzieć.
Jeśli jest w złym dziale, to proszę o przeniesienie do innego.


Pozdrawiam,
 

activeq

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2013
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wg mnie jest opłacalne. Jednak musisz się specjalizować. Pamiętaj o ciągłym rozwoju - wiesz np co to responsive design? Jakie są trendy? Jakie cele stawiają sobie Twoi klienci? Co to jest prototypowanie?

Musisz cały czas iść do przodu. Jeśli chodzi o rozliczanie się jako freelancer to prawdę mówiąc większości firm będzie to obojętne. Oczywiście faktura jest bardziej praktyczna bo nie trzeba pisać umów etc. Ale jeśli podejdziesz profesjonalnie do tematu to szablon umowy i rachunku też przecież możesz przygotować;-)

Tak czy siak - powodzenia!
 

lukeero

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2011
Posty
256
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
Ząbkowice Śląskie
Ogólnie chodziło mi o graficzną stronę, nie koder. Nie bawiłem się w kodowanie i raczej nie zamierzam.

Jeszcze mam watpliwości, bo nie wiem czy technikum informatyczne jest do tego dobre. Coraz przecież to więcej osób pojawia się jako grafik, więc cieżko będzie się odnaleźć w tym i mieć dobrych, sporych klientów. To mnie martwi..
 

Thisisgame

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
281
Punkty reakcji
11
Wiek
30
Jeśli o grafike... grafików jest mnóstwo,projekty muszą być nowoczesne,z duchem czasu i dodatkowo muszą być tanie.
Najlepszą opcją jest zrobienie sobie portfoilo i trzymanie tam niektórych prac.Jak się podszkolisz możesz iść do firmy webmasterskiej i masz już ciepłą posadke :)
 
I

immanentne

Guest
moim zdaniem ciężko się na tym rynku wybić, bo konkurencja jest ogromna, a trzeba wziąć pod uwagę fakt, że zawsze znajdzie się jakiś student, który weźmie za projekt 5 złotych, bo zbiera materiały do portfolio
 
Do góry