Jak leczyć u małego dziecka zaparcia?

N

natulka123

Guest
Cześć. Moje dziecko od około 1,5 tygodnia wykazuje objawy zaparcie. Kupkę robi raz na 3/4 dni i przy tym jest podrażnione i twierdzi , że je to boli. Podaję mu dużo wody, bo to podobno pomaga. Co jeszcze? Zależy mi na naturalnych metodach
 

Master557

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2013
Posty
93
Punkty reakcji
2
Jesli kochasz dziecko to idź do lekarza a nie pytaj się o porady na forum..:/
 

dunkiii

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2012
Posty
30
Punkty reakcji
0
Jeśli objawy będą się przeciągać to na pewno musisz iśc do lekarza a puki co możesz sprubować bardziej domowych sposobów. Moja siostra też mam podobne problemy z synkiem i wiem ze masuje mu czesto brzuszek zamiast zwykłych soczków podaje cherbatki koperkowe :)
 

basik1

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
542
Punkty reakcji
26
Gotowane warzywa, zupy, zupy, zupy.
Unikaj surowych warzyw i owoców, czekolady.
1,5 tyg to już wystarczająco długo żeby iść z tym do lekarza.
 

agunia25

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
basik1 napisał:
Gotowane warzywa, zupy, zupy, zupy.
Unikaj surowych warzyw i owoców, czekolady.
1,5 tyg to już wystarczająco długo żeby iść z tym do lekarza.
ale nie wszystkie warzywa, marchewka bodajże i burak czerwony mogą powodować zaparcia. Dobre na zaparcia są śliwki suszone w różnej postaci.
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
Przede wszystkim idź do lekarza, chodzi nie o Ciebie, lecz o dziecko, więc nie bagatelizuj sprawy.
Poza tym możesz spróbować "papki" z ugotowanych jabłek- pektyny działają przeczyszczająco. Oczywiście nie należy przesadzać z ilością. Na zaparcia u dzieci polecane są też przetwory z owoców czarnego bzu- pamiętaj, że surowe owoce są trujące. Być może w aptece dostaniesz suszone, do sporządzania naparów. Dobrym pomysłem jest przedstawienie problemu farmaceucie w aptece, ale najpierw lekarz.
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
Każde dziecko jest inne, nie jest powiedziane że to co polecą ci ludzie na forach będzie działać. Najlepszą metodą jest pozbierać cenne informacje i iść z nimi do lekarza który ewentualnie zweryfikuje to wszystko i wybierze w miare najlepszą metode. Nie jest powiedziane że to co działa u innych pomoże i tobie
 

dunkiii

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2012
Posty
30
Punkty reakcji
0
Dokładnie każde dziecko jest inne i tego nikt nie zmieni. Trzeba odnosić się do tego zópęłnie indywidualnie ! Ja osobiście wychodzę z założenia że lepiej zapobiegać np. probiotykiem który nie jest szkodliwy dla żołądka aż w takim stopniu jak antybiotyk którym potem leczymy nasze dzici. Każdy powinien indywidualnie zadecydowac co jest lepsze :)
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
antybiotyk dla mnie to zło konieczne. Lepiej uodparniać dziecko czymś takim jak tran niżeli stosować antybiotyki które jak dla mnie więcej szkodzą organizmowi jak pomagają, zresztą źle dobrany antybiotyk nie leczy a powoduje inne problemy
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
Owszem, antybiotyki mogą być przyczyną późniejszych problemów z florą bakteryjną jelit, a także bywają przyczyną alergii.
Miło słyszeć, że są ludzie tak zdrowo podchodzący do stosowania antybiotyków- czyli jako do "zła koniecznego", w dobie ich nadużywania :)
 

felka

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2012
Posty
27
Punkty reakcji
0
Ja też uważam, że nie ma sensu przesadzać z podawaniem antybiotyków. Sama w przypadkach zaparć natomiast podaję Multilac Baby, tak polecił nam pediatra i muszę przyznać, że problemy z brzuszkiem zniknęły.
 

basik1

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
542
Punkty reakcji
26
Ja zauwazylam że wśród pediatrów nie ma już właśnie tendencji do przepisywania antybiotyków, pojawiła síę za to inna pt "proszę obserwować". U nas na szczęście na obserwacjach síę kończyło, ale u zaprzyjaźnionego malucha lekarz sam nie zaobserwował zapalenia płuc. Skierowanko na badanko to już zbyt wielki frasunek dla lapiducha.
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
akurat odnośnie Multilac Baby nic złego nie powiem bo pomógł u nas w rodzinie nie raz. Ale lekarze często przepisują coś co nie pomaga a jest zalecane przez ludzi od marketingu. Wiecie leki też muszą się sprzedawać a lekarza w tym pomagają. Przykładowo miałem zapisany Zinnat który nie pomógł mi wcale za to spowodował 3 dniową biegunke. Ale lekarz wiedział lepiej ja mi go zapisywal
 

felka

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2012
Posty
27
Punkty reakcji
0
To prawda, lekarze czesto nie odnoszą się bezpośrednio do przypadku tylko przepisują byle co... warto popytać innych osob, co stosują niz brac czesto zle dobrane leki.
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
i pamiętać zawsze że to są leki mogą różne działać, Takie jak np Multilac Baby są rzadkością gdyż nie zaszkodzą w razie gdyby miały nie zadziałać,dlatego warto się w niego zaopatrzyć. A nóż./
 

dunkiii

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2012
Posty
30
Punkty reakcji
0
Dokłądnie multilac baby, jest bardzo delikatny bo przecież jest dla dzieci :) Można go stosować w ciązy z tego co wiem bo lekarz mi polecał :) ale lepiej sie poradzić bezpośrednio doktora ;) Działa on podobnie do ziołowych leków ! ;)
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
Multilac baby to synbiotyk, zawiera m. in. kilka szczepów bakterii, jego zadaniem jest uzupełnienie flory bakteryjnej flory jelitowej, która jest nam niezbędna do prawidłowego przebiegu procesów trawiennych. Naprawdę- myślę, myślę...- i nie mam pojęcia jak można go porównać do leków roślinnych :ninja2: Bo nie wiem czy wiesz, Dunkii, ale bakterie i rośliny to zupełnie inne organizmy :D baaaardzo odległy stopień zaawansowania organizmu...

Podejrzewam, że chodziło Ci o "delikatność", czy też "bezpieczeństwo" stosowania. To jest coś co mnie okropnie denerwuje. Ludzie: leki roślinne nie rzadko wywierają silniejsze działanie niż syntetyki i mogą powodować być śmiertelnie toksyczne! Pomijając skrajne przypadki- działania niepożądane leków roślinnych są nie mniej poważne. Już nie wspomnę o interakcjach... Ludzie- wyzbądźcie się tych błędnych przekonań :(
 
L

Lenska

Guest
Tak, dużo wody. Dużo warzyw (ale nie marchewki) i owoców, super są jabłka i suszone śliwki. Ogólnie sporo płynów i błonnika. Pomocne są tu też probiotyki.
 

wwwMwww

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2013
Posty
21
Punkty reakcji
0
Lenska napisał:
Tak, dużo wody. Dużo warzyw (ale nie marchewki) i owoców, super są jabłka i suszone śliwki. Ogólnie sporo płynów i błonnika. Pomocne są tu też probiotyki.
ja tak jak koleżanka przede wszystkim jabłuszka a o Multilac baby nie słyszałam ale jak tak dobrze o nim piszecie to chyba się zaopatrzę :)
 

elx

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2014
Posty
57
Punkty reakcji
0
Nie zawsze domowe sposoby zdają egzamin, jeśli chodzi o moje dzieci, to prawie nigdy. Ja na zaparcia i biegunki podaję im trilac plus, bo jest to probiotyk ogólnie poprawiający pracę jelit czyli przyczynę wszystkich dolegliwości maluszków, i jestem zadowolona. A katowanie dzieci domowymi metodami to bzdura, przynajmniej w moim przypadku, tu liczy się efekt.
 
Do góry