Kremy BB - używacie?

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Jak w temacie. Ciekawią mnie Wasze opinie i doświadczenia z kremami BB. Ostatnio moja siostra zaopatrzyła się w taki i poważnie zaczynam rozważać pójście w jej ślady. Ma to wiele plusów, ale najważniejszym jest chyba dobry efekt w krótkim czasie.

Co myślicie? Jakie kremy przetestowałyście? Może pomożecie mi wybrać?
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Znam je tylko z reklamy, czyli nie znam. Osobiście preferuję kosmetyki Mary Kay. Tę linię stosuję trzeci rok i jestem bardzo zadowolona.
Głównie dlatego, że mam w niej produkty do pielęgnacji całego ciała i kosmetyki do makijażu.
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
Ja stosuję krem BB Garnier do cery z pierwszymi zmarszczkami (cóż latka lecą) ale są też wersje do cery wrażliwej, mieszanej etc. więc każdy znajdzie coś fajnego :) Ogólnie jestem zadowolona z tego kremu ładnie tonuje skórę, świetnie nawilża, rozświetla i dobrze się rozprowadza - nie robi smug co przy porannym pośpiechu i czasem kiepskim świetle, jest bardzo dużym plusem !! Tego typu kremy BB na pewno sprawdzą się u dziewczyn które chcą wyglądać naturalnie i nie nakładać wielu warstw makijażu, natomiast uważam, że krem BB na pewno nie zastąpi fluidu i pudru sypkiego bo nie takie jego zadanie i nie ma co oczekiwać, że krem BB zmatowi nas w takim stopniu jak puder, za to przy wieczornym makijażu BB świetnie sprawdza się jako baza bo ładnie wyrównuje i dobrze nawilża skórę :)
Ale się rozpisałam uuuf a powiedz Twoja siostra co stosuje?
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Miałam z Garniera,nic specjalnego.
Odcienie nie wiem ,jak teraz ,ale wtedy były tylko dwa i okazały się za ciemne.
Tylko mi skórę wysuszył.
Jak dla mnie - pieniądze wyrzucone w błoto.
Tysiąc razy lepszy jest normalny krem.
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
hmm może jest to kwestia źle dobranego kremu tzn do danego typu cery, ja przez wiele lat myślałam, że mam cerę tłustą i przesuszałam sobie buzię notorycznie. Teraz wiem, że mam skórę odwodnioną, wrażliwą i tego typu kremy podkłady wybieram żeby nie zrobić sobie krzywdy :) dlatego warto w sklepie poprosić o dobranie czy to kremu bb czy fluidu do cery a wtedy efekt każdego kosmetyku będzie łatwiejszy do oceny :):)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Forever Young - to musisz mieć naprawdę bardzo jasną skórę, bo ten jaśniejszy odcień z Garniera jest naprawdę strasznie jasny. Dla mnie duuużo za jasny był, a naprawdę nie mam ciemnej karnacji.

czarna!! - siostra używa akurat do skóry tłustej i mieszanej i jest zadowolona, bo ta wersja ładnie wchłania nadmiar sebum i na wiele godzin ma spokój ze "świeceniem się".

A ja to pewnie bym pomyślała o takim na zmarszczki :D Starość nie radość, no nie? ^^
 

renatka11

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Stosuję kremy i inne kosmetyki do swojej twarzy specjalnie dostosowane do cery wrażliwej. Miałam objawy czy ten garnier się dla mnie sprawdzi, ponieważ moja cera naprawdę potrafi dziwnie reagować na niektóre kosmetyki, no ale niepotrzebnie się obawiałam- bo sprawdza się dobrze, a nawet bardzo dobrze :) Wybrałam oczywiście wersję do cery wrażliwej i muszę przyznać, że wyszedł im ten produkt :)
Mam jasną cerę, ale to nie problem bo ich wersja light jest naprawdę jasna i dobrze wyrównuje mi koloryt ;)
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
czarna!! napisał:
Ja stosuję krem BB Garnier do cery z pierwszymi zmarszczkami (cóż latka lecą) ale są też wersje do cery wrażliwej, mieszanej etc. więc każdy znajdzie coś fajnego :) Ogólnie jestem zadowolona z tego kremu ładnie tonuje skórę, świetnie nawilża, rozświetla i dobrze się rozprowadza - nie robi smug co przy porannym pośpiechu i czasem kiepskim świetle, jest bardzo dużym plusem !! Tego typu kremy BB na pewno sprawdzą się u dziewczyn które chcą wyglądać naturalnie i nie nakładać wielu warstw makijażu, natomiast uważam, że krem BB na pewno nie zastąpi fluidu i pudru sypkiego bo nie takie jego zadanie i nie ma co oczekiwać, że krem BB zmatowi nas w takim stopniu jak puder, za to przy wieczornym makijażu BB świetnie sprawdza się jako baza bo ładnie wyrównuje i dobrze nawilża skórę :)
Ale się rozpisałam uuuf a powiedz Twoja siostra co stosuje?
Jakoś nie bardzo rozumiem skąd ten szał i po co mam to coś nakładać jeśli nie zastąpi fluidu? Krem nawilżający lepiej nawilża to gdzie tu sens?
 
D

Dorka123

Guest
Sens jest tutaj, że masz wszystko w jednym. Dla zabieganych idealna opcja. Wstaję rano, myję twarz, nakładam bb, tusz do rzęs i gotowe. Jeśli miałabym używać tonika, kremu, fluidu, podkładu, pudru itp... to musiałabym chyba 15 minut wcześniej wstawać, a dla mnie rano każda minuta jest na wagę złota ;)
Co do bb garniera używam tego do cery mieszanej i tłustej, fajnie matuje i wyrównuje koloryt cery, u mnie sie sprawdza.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Dla mnie jest sens i to duży. Jakbym miała stosowac krem nawilżający a na to podkład to zajmuje mi to zdecydowanie za dużo czasu. Ja rano walczę z czasem. Aby siebie wyszykowac do pracy a potem dzieci to naprawdę łatwe nie jest. Mam krem BB Garnier do cery jasnej. Nawet teraz w tym momencie i czuję się naprawdę "lekko". On kryje delikatnie wszystkie niedoskonałości. Nie czuję że mam tapetę a delikatny dzienny makijaż. Używam tego do cery mieszanej. szczerze już się tak do niego przyzwyczaiłam że mimo iz posiadami "wysokiej klasy" podkład wybieram zawsze ten BB.
Chyba że chce być mocno wymalowana to spokojnie jak krem się wchłonie mogę nałożyć dodatkowo jeszcze podkład czy puder sypki.

Dla mnie jest sens i to duży. Jakbym miała stosowac krem nawilżający a na to podkład to zajmuje mi to zdecydowanie za dużo czasu. Ja rano walczę z czasem. Aby siebie wyszykowac do pracy a potem dzieci to naprawdę łatwe nie jest. Mam krem BB Garnier do cery jasnej. Nawet teraz w tym momencie i czuję się naprawdę "lekko". On kryje delikatnie wszystkie niedoskonałości. Nie czuję że mam tapetę a delikatny dzienny makijaż. Używam tego do cery mieszanej. szczerze już się tak do niego przyzwyczaiłam że mimo iz posiadami "wysokiej klasy" podkład wybieram zawsze ten BB.
Chyba że chce być mocno wymalowana to spokojnie jak krem się wchłonie mogę nałożyć dodatkowo jeszcze podkład czy puder sypki.
 
D

Dorka123

Guest
A jeszcze co do odcieni... ja jestem blada i mam piegi, a ten jasny bb jest dla mnie idealny, skóra jest po nim fajnie wygładzona, matowa, kolor wyrównany, a piegi nadal widoczne, więc nie wyglądam jakbym miała maskę na twarzy. Latem używam tego ciemniejszego odcienia, bo twarzy nie opalam i w ten sposób mogę ją "dopasować" do reszty ciała.
 

juliettee1

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2013
Posty
30
Punkty reakcji
0
Ja uważam, że są one lepsze niż podkłady. Przynajmniej skóra jest odżywiona. Trzeba dbać o twarz od najmłodszych lat, bo potem nie będzie co naprawiać. Ja dlatego raz na pół roku chodzę do spa i jestem zachwycona tym jak wygląda moja skóra. Polecam wszystkim szczególnie, że znam się na takich miejscach.
 

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
Ja miałam Garneira krem BB, ale bez szału, wręcz wydawało mi się, że powoduje świecenie się cery.
 
D

Dorka123

Guest
To zależy który, bo ten do cery normalnej rozświetla, a ten do tłustej i mieszanej matuje i nic się nie świeci. Używam go nawet na wieczorne wyjścia jako bazę pod makijaż, bo na co dzień to wystarcza mi sam w sobie ;)
 

BlueRain

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
Miałam ten do cery normalnej, ale za bardzo mnie "rozświetlał", ostatnio kupiłam BB Nivea do jasnej cery i dużo bardziej mi pasuje, chyba bardziej matuje i skóra po jego życiu jest taka przyjemniejsza w dotyku i "noszeniu" ;)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Nawet nie wiedziałam, że jest i z Nivea! Ja się zawsze denerwuję dziwnymi paletami kolorów. W jednych wyglądam jak wampirzyca, w drugich, jakoś tak... żółto. Kupiłam sobie jednakowoż - jak zapowiadałam - ten BB przeciw zmarszczkom. Lubię swoją buzię po nim, spełnia moje oczekiwania i obietnice producenta, więc i ode mnie dostaje plus. Tak dziewczyny, jestem zadowolona :D
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
A ja mam krem BB Garniera do cery przeciw zmarszczkom i jestem podobnie jak Wy bardzo zadowolona :) Mam wersję do cery jasnej i bardzo mi odpowiada ponieważ ładnie rozświetla buzię myślę, że to dzięki temu że idzie w żółte tony a nie różowe :) nigdy nie miałam dużych problemów z cerą ale jak każda z nas nierówności na cerze posiadam, które są fajne przykryte przez krem, jak chcę bardziej wyrównać to wtedy nakładam dwie cienkie warstwy i jest super :)
 

ramonaona

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
120
Punkty reakcji
0
Ja sobie kupiłam tydzień temu krem bb z rimela. Szału nie ma, chyba trochę za bardzo się świecę, natomiast na plus, że jest leciutki.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Kup sobie następnym razem bb z garnier. Ja go używam i naprawdę nic się nie świeci, nic nie obciąża a jako krem do codziennego makijażu jest naprawdę bardzo dobry.
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
ramonaona napisał:
Ja sobie kupiłam tydzień temu krem bb z rimela. Szału nie ma, chyba trochę za bardzo się świecę, natomiast na plus, że jest leciutki.


ramonaona napisał:
Ja sobie kupiłam tydzień temu krem bb z rimela. Szału nie ma, chyba trochę za bardzo się świecę, natomiast na plus, że jest leciutki.
Polecam szukanie BB który na prawdę spełnia Twoje oczekiwania nie ma co używać takiego sobie ;) ja dobrałam krem dokładnie do potrzeb cery a nie taki ogólny BB i dzięki temu czuję, że on na prawdę oprócz tego że wyrównuje mi cerę to też ją super nawilża i pielęgnuje :))
 
Do góry