Proszę o poradę - pisanie pracy maturalnej

Mrocznyyy

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Potrzebuje pomocy w sprawie napisania pracy maturalnej. Temat jaki sobie obrałem to
"Zbadaj i wyjaśnij istotę tragizmu bohaterów różnych epok". Lektury, które chciałbym tutaj przeanalizować to "Król Edyp", "Makbet" i "Granica". Mniej więcej wiem o co chodzi, no ale nie wiem co dokładnie należy zawrzeć w prezentacji. Mógłby ktoś pomóc to jakoś rozplanować, napisać co powinno się znaleść we wstępie, rozwinięciu i zakończeniu? Wtedy myślę, że bym już sobie z resztą poradził.
 
S

Spamerski

Guest
We wstępie poza podstawowymi informacjami zawarłbym tezę (bądź hipotezę) dotyczącą tego, że każdy jest kowalem swojego losu, albo wręcz przeciwnie, nasze życie jest zdeterminowane przez los.
 
S

Spamerski

Guest
Przede wszystkim wyjaśnienie pojęcia tragizm i opisanie, jak było ono postrzegane w określonych epokach. Przykładowo, generalnie w starożytności uważano, że los człowieka jest mu z góry przypisany (vide Król Edyp), chrześcijaństwo z kolei zakładało, że człowiek posiada wolną wolę, dzięki której może podejmować samodzielne decyzje, a więc wpływać na swój los. W rozwinięciu rozwijasz tę kwestię na podstawie wybranych przez siebie lektur. Natomiast w zakończeniu dokonujesz podsumowania.
 

Mrocznyyy

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
A jakby mógł wyglądać ramowy plan wydarzeń do tego co? Najlepiej, żeby był jak najbardziej ogólny...
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
To zależy od Ciebie i od tego, jakie informacje chcesz zawrzeć w prezentacji. Jeśli nie potrafisz planu ramowego skonstruować to czarno widzę to Twoje zaliczenie.
 
Do góry