Przetłuszczone włosy

pns

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam, mój problem jest taki, że moje włosy szybko sie przetłuszaczają - codziennie musze je myc im dluzsze tym jest gorzej, dodatkowo są takie ze nie da sie ich ulozyc zawsze ukladaja sie po swojemu (zazwyczaj niekorzystnie dla mnie). Aktualnie uzywam szamponu przeciwlupiezowego i tylko tego. co mi polecicie zeby moje wlosy "naprawic" :p
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Nic. Taka już Twoja natura.
Mam tak samo i też codziennie muszę myć - nieważne jakich szamponów bym używał.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Ja też mam taki problem :crazy: I miałam już krótkie włosy i długie i za każdym razem było to samo- codzienne mycie. Nic z tym nie mogę zrobić. Raz słyszałam, że jak pofarbuję to niby nie będą mi się tak przetłuszczać ale... guzik prawda :p Dalej to samo. Cóż, jakoś z tym trzeba żyć ;)
 
Y

Yellow Jester

Guest
Ja nie mogę umyć wieczorem i iść spać, bo rano już będą tłuste. Muszę myć codziennie rano. Dobrze, że nie mam zbyt długich, takie średnie raczej.
 

susazka

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
tez tak mam, myje wlosy codziennie rano i uzywam specjalnych oczyszczających szamponów.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Szalony90 napisał:
Ja kiedyś myłem codziennie teraz zwykła Schauma i myje raz na 3 dni. Myślę że to kwestia dojrzewania .
Obyś miał rację :D Nie wyobrażam sobie całe życie myć włosy codziennie.
 

pns

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja gdy mam krótkie włosy to też mogę raz na 3 dni myć, gorzej gdy już są dłuższe wtedy tak jakby szybciej się przetłuszają. No dobra a co powiecie na to, że mam takie "Sztywne" włosy? których nie da sie ułozyć nijak
 

Sterck

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2013
Posty
30
Punkty reakcji
0
Moge wam poradzić byście spróbowali niemyć włosów z około tydzień (trudne do wytrzymania ale czegosz to sie nie robi by być pięknym i młodym :D ). A potem dokładnie wyszorować szamponem z pokrzywy i powinno zadziałać.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Sterck napisał:
Moge wam poradzić byście spróbowali niemyć włosów z około tydzień (trudne do wytrzymania ale czegosz to sie nie robi by być pięknym i młodym :D ). A potem dokładnie wyszorować szamponem z pokrzywy i powinno zadziałać.
Ciężkie do zrealizowania... :p Ale spróbuję od poniedziałku następnego tygodnia. :D
 
A

alfabeta11

Guest
Streck,
Dlaczego sądzisz, że to zadziała? Bardzo bym prosił o jakieś rozwinięcie tematu.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Wiele razy słyszałem już teorię Stercka, ale jakoś nigdy nie wypróbowałem.
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
na awaryjne sytuacje polecam suchy szampon. Zawsze odświeży trochę włosy i sprawi, że wyglądają znacznie lepiej :)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Hmm ja mam szybko przetłuszczające się włosy więc myję je co najmniej raz dziennie. A szamponów próbowałem przeróżnych. Dłużej niż 24h bez wody moje włosy nie wytrzymają ;)
 
W

wiki9969

Guest
Ja co prawda nie mam takiego problemu, ale też myje głowę codziennie. Ostatnio fryzjerka powiedziała mi, że częste mycie (tak jak w moim przypadku) strasznie niszczy włosy i to ono ma wpływ na przetłuszczanie. Poza tym niektóre szampony podobno niekorzystnie wpływają na włosy.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Ja również mam ten problem i również myje włosy codziennie. Nie myj nigdy bardzo ciepłą wodą, oraz nie szoruj mocno, bo to jeszcze bardziej pogorszy sprawe.

Co do tej teorii Stercka..... no nie wiem, włosy przetłuszczają się nie dlatego, że takie mają widzimisie :crazy: , tylko jest to spowodowane wzmożoną aktywnością odpowiednich gruczołów. Z tym raczej nic nie zrobisz :)
 
M

MacaN

Guest
Ja sobie nie wyobrażam nie myć włosów co dziennie :D Nie wiem, czy mam przetłuszczone, ale jak drugi dzień nie myje włosów to są oklapnięte ( o, na zdjęciu w kulturystyce mam właśnie włosy nie myte drugi dzień - takie plackowate się robią ), a tak mają jakąś tam sprężystość i walczą z grawitacją.

Nie przeszkadza mi to jednak, gdyż myję je co dzień i zawsze szoruję dwa razy, potem jest ok ;)
 

klaraa1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2013
Posty
21
Punkty reakcji
0
Ja myję włosy codziennie, gdyż lubię mieć je świeże. Dzięki temu mi się nie przetłuszczają, ale są specjalne szampony dla takich włosów i bardzo fajne odżywki. Polecam dzięki temu włosy wyglądają zjawiskowo. Niestety na domowych sprawdzonych sposobach się nie znam.
 

RdK16

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
367
Punkty reakcji
7
Wiek
32
Najlepiej nim zacznie się działać przeciw czemuś, należy odnaleźć przyczynę. Jeżeli nie jesteś w stanie sam tego dokonać, to przejdź się do dermatologa, pozwoli to wykluczyć pewne ewentualności, lub nawet wskazać bezpośrednią przyczynę.
Możesz próbować też sam, np. zmieniając środki do mycia..
Jeżeli codziennie myjesz tym samym szamponem, to może w nim tkwi problem?
Nie używasz nic poza szamponem, żadnej odżywki (do tego jest to szampon przeciwłupieżowy, który wysusza mocno włosy. SLS zawarty w takich szamponach znajdziesz również w płynach do mycia naczyń- efekt? Zmywasz całą warstwę naturalnego tłuszczu i włos nie jest niczym chroniony, więc skóra głowy musi intensywniej pracować i wytwarzać ten tłuszcz coraz to częściej i częściej, przez co jej praca (skóry głowy) zostaje zaburzona i przez to możesz mieć problemy z przetłuszczaniem się.

Styl życia, to co jemy również ma wpływ na to jak wyglądamy.

Ale z tego co wiem, jest to w miarę popularny problem, więc jest dużo informacji w internecie na ten temat napisanych przez "włosomaniaczki", które same borykały się z tym problemem i przedstawiają swoje propozycje walki z nim. Oczywiście jak to "włosomaniaczki" będzie milion kroków, kosmetyków etc. jednak nie musisz stosować się do wszystkiego. Przeczytasz, zobaczysz co jesteś skłonny zrobić by powalczyć i to będziesz robił, a reszta- może przyjść na nią pora gdy nic innego nie pomoże.

Należy pamiętać również, że efektów nie widzi się z dnia na dzień, tylko po pewnym czasie.
 
Do góry