Zakup Gramofonu

MateuszT

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Chciałem zakupić gramofon i głośniki w przedziale cenowym ok 500zł. Nie znam się na tym więc mam kilka pytań:

1. Jaki zakupić gramofon? Zastanawiałem się nad modelem LENCO L-3867 USB - http://www.skapiec.pl/site/cat/87/comp/666787 chciałbym kupić nie używany. Nie wiem czy tego warto kupic.

2. Co z nagłośnieniem? Nie wiem czy trzeba kupić same głośniki, czy też wzmacniacz. Chce też wiedzieć jaki za taką cenę się opłaca kupić. :)

3. I proszę o jakieś inne rady dotyczące gramofonu, ponieważ jest to mój pierwszy gramofon. :)

Jestem też dosyć wymagający co do jakości dźwięku i szukam tani sprzęt dobrej jakości.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Za 500zł nie masz szans kupić nowego zestawu gramofon+wzmacniacz+kolumny. Sprzęt, który zaproponowałeś to największy kicz. Uwierz mi, że nie chciałbyś takiego czegoś słuchać, to wyrzucone pieniądze. Ze skompletowaniem używanego zestawu w tej cenie również może być problem. Musiałbyś mieć duże rozeznanie w tym temacie i siedzieć często na słynnym portalu aukcyjnym w oczekiwaniu na jakieś niepowtarzalne oferty. Dużo masz winyli, naprawdę potrzebujesz gramofon? Jeśli tak, to proponuję naprawdę dużo o tym wszystkim poczytać i odłożyć więcej grosza. To nie jest tak, że sobie podłączysz zabawkowy gramofon do kompa, dorzucisz jakieś marne głośniczki i jedziemy... Spotka Cię jedynie ogromne rozczarowanie. Kupując sprzęt w tak małym budżecie, to potrzeba dobrego rozeznania w świecie audio i polowania na używane, zadbane klocki.
Poza tym, nie napisałeś zupełnie nic o swoich preferencjach brzmieniowych. Lubisz ciepłe granie, o ciemnej barwie? A może jasne, detaliczne? Może wysuniętą średnicę, a może potężne niskie tony? Nie napisałeś nic o pomieszczeniu, w którym chcesz postawić sprzęt. Nie napisałeś do jakiej muzyki ma służyć. To są absolutne podstawy. Weź na wstrzymanie, zagłęb się w temat i powoli myśl, jak wydać mądrze pieniądze.
 

MateuszT

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
To tak gramofon postawie w swoim pokoju, ogólnie ma być do słuchania przede wszystkim rocka i metalu, ale lubię też słuchać jazzu i reagge. Mogę wydać większą sumę i czytałem na wielu forach o gramofonach, ale dalej nie wiem jaki kupić. Proszę o konkretne propozycje. Mam dużo oszczędności więc mogę przeznaczyć więcej. Ważne żeby posłużył mi długo i miał dobry dźwięk. :)
 
Y

Yellow Jester

Guest
MateuszT napisał:
gramofon postawie w swoim pokoju
Ale my nie wiemy, jaki Ty masz pokój. Ile metrów kwadratowych? Celujesz w kolumny podstawkowe? Czy może jest to duży pokój i lepiej będzie zainwestować w podłogówki? Od tego zależy też dobór wzmacniacza.

MateuszT napisał:
dobry dźwięk. :)
Jesteś w stanie opisać, co rozumiesz przez "dobry dźwięk"? Dla kogoś dobry jest taki, w którym jest dużo góry, a ktoś inny woli cieplejsze, mniej ostre granie. Może słuchałeś kiedyś jakiegoś sprzętu, którego brzmienie Ci odpowiadało?

MateuszT napisał:
Proszę o konkretne propozycje.
Nie będzie konkretnych propozycji, jeśli nie określisz podstawowych parametrów.
 

MateuszT

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Pokój mam ok. 17m kwadratowych. Nie wiem jak opisac dobry dzwiek ale chodzi mi o to zeby brzmialy dobrze wszystkie rodzaje muzyki, a nie np. tylko rock.

A jakie polecacie na pierwszy gramofon?
 
Do góry