Zakupy na Święta Wielkanocne

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
Przygotowujecie się już do świąt ? Pogoda nie zachęca wcale do zakupów świątecznych a szczególnie chodzenia po sklepach. Przez tą "zimową wiosnę" jakoś nie mogę się zebrać do przygotowań.
A Wy na jakim jesteście etapie? macie już zaplanowane menu i zrobione zakupy ?
Jak ozdabiacie dom i stół wielkanocny ?
 

Bezowa

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
U mnie przygotowania idą pełną parą :) Oprócz mycia okien (za zimno!) generalne porządki już zrobione.
Powoli planuje menu. Na rodzinny obiad będę robić kaczkę z buraczkami :) Na szczęście siostra zajmie się pieczeniem ciast.
Zakupy po części już zrobione. W weekend byłam w Blue City i akurat trwa Jarmark Wielkanocny, bardzo dużo świetnych produktów regionalnych. Kupiłam żurawinkę i ćwikłę do mięs. Skusiłam się również na dekoracje świąteczne, bo akurat wielkanocnych jeszcze nie mam w swoich zbiorach. Także polecam zajrzeć, bo warto! Trwa chyba do czwartku.
W piątek planuje wielkie malowanie pisanek z siostrzeńcami, także na pewno to będzie główna dekoracja stołu :) I bazie, bardzo je lubię, także na pewno nie zabraknie ich w domu.
 

kicusia

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja mamzrobione już zakupy. Ze sprzątaniem jestem w lesie niestety, okna też nie umyte przez mróz. Potrawy zaplanowane, domu jakoś spcjalnie nieprzystrajam :) Święta spędzamy w gościach, więc w domu nie musze za wiele robić :) Dla dzieci kupiłam słodycze- Czekoladowe pisanki Wedla, będzie czym obdarować od Zajączka:) A Wy szukacie prezentów od Zajączka?
 

Nika_800

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2009
Posty
46
Punkty reakcji
0
Oj to prawda, zdecydowanie nie zachęca :/ cieszę się, że udało mi się w końcu namówić męża, żeby te święta spędzić w Hiszpanii, z dala od tej bieganiny, przygotowań a szczególnie MROZU! :)
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Sprzątnięte, pomyte, pranie wielkie zrobione. Gdzieś tam w drodze drobiazgi jeszcze do automatu się wrzuci. Zakupy zrobione. Bigos już jest, ale by był smaczniejszy to się jeszcze przy nim pokręcę.Dekoracje zrobię jutro i pojutrze. Lubię dużo zieleni, żadnych sztucznych cudeniek. Zatem kwiaty wiosenne począwszy od tulipanów, przez żonkile i ewentualnie frezje. To jest to, co lubię. No może jakaś pisanka czy zajączek, bądź kurczaczek miejsce swoje znajdzie.

Czeka mnie jeszcze pieczenie ciast i wykonanie sałatek - to tak z grubsza. Wiadomo, że pomiędzy jakiś deser czy zestaw przystawek itp..
A później to będzie święta, święta i po świętach ;)
 
Do góry