Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Zakupy na Święta Wielkanocne

wielkanoc święta

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 oaza

oaza

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 305 postów

Napisano 25 marzec 2013 - 13:32

Przygotowujecie się już do świąt ? Pogoda nie zachęca wcale do zakupów świątecznych a szczególnie chodzenia po sklepach. Przez tą "zimową wiosnę" jakoś nie mogę się zebrać do przygotowań.

A Wy na jakim jesteście etapie? macie już zaplanowane menu i zrobione zakupy ?

Jak ozdabiacie dom i stół wielkanocny ?

• 0

#2 Bezowa

Bezowa

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 25 marzec 2013 - 15:46

U mnie przygotowania idą pełną parą :) Oprócz mycia okien (za zimno!) generalne porządki już zrobione. 

Powoli planuje menu. Na rodzinny obiad będę robić kaczkę z buraczkami :) Na szczęście siostra zajmie się pieczeniem ciast.

Zakupy po części już zrobione. W weekend byłam w Blue City i akurat trwa Jarmark Wielkanocny, bardzo dużo świetnych produktów regionalnych. Kupiłam żurawinkę i ćwikłę do mięs. Skusiłam się również na dekoracje świąteczne, bo akurat wielkanocnych jeszcze nie mam w swoich zbiorach. Także polecam zajrzeć, bo warto! Trwa chyba do czwartku.

W piątek planuje wielkie malowanie pisanek z siostrzeńcami, także na pewno to będzie główna dekoracja stołu :) I bazie, bardzo je lubię, także na pewno nie zabraknie ich w domu.

• 0

#3 kicusia

kicusia

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 25 marzec 2013 - 21:20

Ja mamzrobione już zakupy. Ze sprzątaniem jestem w lesie niestety, okna też nie umyte przez mróz. Potrawy zaplanowane, domu jakoś spcjalnie nieprzystrajam :) Święta spędzamy w gościach, więc w domu nie musze za wiele robić :) Dla dzieci kupiłam słodycze- Czekoladowe pisanki Wedla, będzie czym obdarować od Zajączka:) A Wy szukacie prezentów od Zajączka?

• 0

#4 Nika_800

Nika_800

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 12:17

Oj to prawda, zdecydowanie nie zachęca :/ cieszę się, że udało mi się w końcu namówić męża, żeby te święta spędzić w Hiszpanii, z dala od tej bieganiny, przygotowań a szczególnie MROZU! :)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#5 Bluesia

Bluesia

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2124 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 19:25

Sprzątnięte, pomyte, pranie wielkie zrobione. Gdzieś tam w drodze drobiazgi jeszcze do automatu się wrzuci. Zakupy zrobione. Bigos już jest, ale by był smaczniejszy to się jeszcze przy nim pokręcę.Dekoracje zrobię jutro i pojutrze. Lubię dużo zieleni, żadnych sztucznych cudeniek. Zatem kwiaty wiosenne począwszy od tulipanów, przez żonkile i ewentualnie frezje. To jest to, co lubię. No może jakaś pisanka czy zajączek, bądź kurczaczek miejsce swoje znajdzie.

Czeka mnie jeszcze pieczenie ciast i wykonanie sałatek - to tak z grubsza. Wiadomo, że pomiędzy jakiś deser czy zestaw przystawek itp..

A później to będzie święta, święta i po świętach ;)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wielkanoc, święta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0