Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* - - - - 2 głosy

Człowiek z tatuażem - dziwak?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
228 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#41 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 28 marzec 2013 - 13:28

To są inne zaburzenia. Innym zaburzeniem jest samookaleczanie się a innym to po wojsku.   żołnierze ( tylko niektórzy rzecz jasna ) są po prostu zamieniani w maszyny do zabijania, niezdolne do uczuć, co nie wszyscy wytrzymują i im siada na rozum to ;)  

• 0

#42 boniek123

boniek123

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 14:13

Ja zawsze marzyłem o tatuażu ale jakoś brak mi odwagi na to 

• 0

#43 WiesiuPL

WiesiuPL

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 201 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 17:20

On nie wygląda mi na licealiste , i jestem ciekaw gdzie on to robił ,żaden poważny salon nie robi niepełnoletnim tatuaży na dłoniach itp. a wiek minimalny to chyba 15 czy 16 lat jak dobrze pamiętam.

• 0

#44 Cebulakolandczyk

Cebulakolandczyk

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 357 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 21:39

żaden poważny salon nie robi niepełnoletnim tatuaży na dłoniach

Słyszałem[ w wywiadzie z jakimś studiem], że niektóre mają problem robić je również pełnoletnim... tak samo jak i tatuaże na twarzy.

Czytałem kiedyś o 13sto letnim chłopaczku, którego wytatuował ojciec tatuażysta. Bodajże było to w Rosji. Nie jestem tylko pewny, czy to on.

Użytkownik Cebulakolandczyk edytował ten post 28 marzec 2013 - 21:41

• 0

#45 Szalony90

Szalony90

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 10:17

Co kraj to obyczaj, będąc na plaży, niekoniecznie w Polsce, możemy zaobserwować  dziewczynki(ok 9 lat) z jakimiś kwiatkami, albo gwiazdkami na nogach, albo chłopców(rzadziej) z jakimiś małymi tatuażami. Gwarantuje że nie jest to zawsze henna.

• 0

#46 Cebulakolandczyk

Cebulakolandczyk

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 357 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 11:23

Tylko, że robienie tatuaży osobą, które jeszcze urosną jest idiotyczne. Z czasem w ogóle nie będzie przypominał początkowego.

Dlatego kiedy ktoś chce zrobić tatuaż, a wygląda jak niedożywiony gimnazjalistka to powinien przyprać na wadze żeby się zbytnio nie rozciągnął.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#47 WiesiuPL

WiesiuPL

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 201 postów

Napisano 30 marzec 2013 - 00:56

Z tym rozciąganiem tatuaży do trudny temat sam osobiście troche pakuje na siłowni i urosłem dość a tatuaż sie nie zmienił  zmiany by być widoczne musza być dość spore okołó 10cm.

• 0

#48 Guest_BraveNewWorld_*

Guest_BraveNewWorld_*
  • Goście

Napisano 30 marzec 2013 - 18:32

Kwestia indywidualna, nie rozumiem jak można "mieć coś" do ludzi z dziarami - to tak samo jakby czepiać się kogoś "bo nosisz wisiorek z sową". Totalnie bez sensu. Czy sama sobie kiedyś zrobię tatuaż nie wiem, jakoś nie jest to moim marzeniem, ale w sumie dlaczego nie. Jeśli jakiś pomysł wyjątkowo by mi się spodobał to czemu nie. ;)

• 0

#49 Pandziaaa

Pandziaaa

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 57 postów

Napisano 01 kwiecień 2013 - 16:47

Uważam, że tatuaże są piękne jesli mają jakiś przekaz, a nie "zrobiłem sobie bo tak" po co coś komu jeśli nie jest ważne? 

• 0

#50 magnolia0001

magnolia0001

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 kwiecień 2013 - 18:44

Skoro już jesteśmy przy temacie tatuaży to może znalazłby się ktoś kto zechciałby mi pomóc? Piszę pracę licencjacką na temat tatuaży i szukam chętnych osób do wypełnienia dla mnie ankiety na ten temat. Jest ona całkowicie anonimowa i jej wyniki posłużą jedynie celom naukowym. Dla was to kwestia 5 minut, a dla mnie to będzie niezwykle pomocne :)

Od razu zaznaczam, że jest to ankieta tylko dla osób posiadajacych tatuaże.

Z góry dziękuję za pomoc :)

A oto link do ankiety:

http://moje-ankiety....pond-43265.html

• 0

#51 Cebulakolandczyk

Cebulakolandczyk

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 357 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 10:01

Popraw link do ankiety zeby nie trzeba bylo kopiowac... poza tym:

Jak Pan/Pani ocenia jakość polskiego tatuażu?

Pytanie jest bezsensu. Polskiego tatuazu? Czyli kogo mam oceniac? Viktor Portugal- poziom swiatowy, czy Krzycha robiacego dziary u siebie w domu- totalny syf? Czy mam zestawic Viktora z amatorami zeby wyszla odpowiedz: bardzo slabo?

Użytkownik Cebulakolandczyk edytował ten post 24 kwiecień 2013 - 10:02

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#52 Villemoo

Villemoo

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 142 postów

Napisano 28 kwiecień 2013 - 12:44

Przy rozmowie kwalifikacyjnej może i nie wypytywali mnie czy posiadam tatuaż, aczkolwiek po zauważeniu (fragment wystawał za rękaw koszulki) poinformowali mnie, że tatuaż ma być zasłonięty, gdyż klienci różnie reagują na tego typu ozdoby.

• 0

#53 WiesiuPL

WiesiuPL

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 201 postów

Napisano 29 kwiecień 2013 - 17:18

Dzisiaj miałem fajną przygode związaną z tatuażem idąc przez park zabaw przechodziłem obok grupy dzieci jakieś 5-8lat gdy zobaczyli tatuaż usłyszałem szepty łał ale fajny ciekawe czy prawdziwy jeden odważniejszy podszedł i spytał się czy może zobaczyć , miło gdy ktoś nie patrzy na mnie  jak na ,,bandziora'' tylko bardziej przychylnie ;p

• 0

#54 Guest_03092010_*

Guest_03092010_*
  • Goście

Napisano 31 maj 2013 - 11:39

Czy ktoś mający takie ozdoby to ktoś dziwny??

Uwazam, ze nie :)

Podobaja mi sie tatuaze u kobiet, pod warunkiem, ze jest ona piekna, ma piekne cialo, a tatuaz nie jest nachalny.

U mezczyzn rowniez mi sie podobaja i tez nie moga byc one zbyt duze. No i dobrze kiedy ma on sensowny przekaz.

I bardzo nie podobaja mi sie kolorowe wzory.

Jesli chodzi o tatuaz na moim ciele, to nie sadze zeby to mi pasowalo. No wiec nie posiadam :)

Jakie miejsce chcesz ozdobic?

• 0

#55 LEZELL

LEZELL

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 01 czerwiec 2013 - 05:15

Co z tego ? O ile się orientuję, to trzeba informować o takich znakach szczególnych, traktowanych jako samookaleczenie ;)

Dopóki nie pracuje się na stanowisku Państwowym - nie trzeba nikogo informować, to indwydidualna sprawa. Samookaleczenie? Bzdura! Kultura tu, kultura tam.. Ludzie wyznaczają kulturę, która u nas akurat się zmienia. Jeśli ktokolwiek robiąc sobie tatuaż się okalecza, to kobieta robiąc sobie kolczyk robi dokładnie to samo. Twój argument "kultura tego od niej wymaga" - niczego od niej nie wymaga.

Tatuaże fajne,, sam chciałbym mieć, lecz mieć nie będę. Dlaczego ? W wojsku tatuaż traktują jako oznakę, że masz coś z psychiką ;)

Nie wiem skąd masz te informacje. Znam wojskowych wysoko postawionych i tych niżej - nikt tego tak nie traktuje. Tatuaża stają się już coraz powrzechniejsze.

Jakiś ? Hm.. Tatuaż to nie jest coś, co powinno się robić,by go mieć :P

Tatuaż powinien być przemyślany, powinniśmy czuć że pragniemy COŚ wyeksponować, bo to COŚ będzie nam towarzyszyć do końca życia i będzie to naszym blastem, gdyż żaden pracodawca ( no, prawie żaden ) nie patrzy przychylnie na ludzi z tatuażami. 

Powinno być chyba "każdy", nie "żaden" - to też bzdura. Przynam jednak, że tatuaż powinien być czymś przemyślanym i znaczącym dla nas - robienie sobie byle czego, dla fanu - nazwałbym głupotą.

Tatuaże niegdyś w Polsce kojarzyły się tylko z ludźmi niegdyś odbywającymi kary pozbawienia wolności, na szczęście PL społeczeństwo się rozwija i coraz przychylniej patrzy na ludzi z tatuażami. W wielu krajach np. Europy tatuaże są rzeczą codzienną. W UK ludzie pracujący na kasach w marketach potrafią mieć potatuowane całe ręce i nikomu to nie przeszkadza. Takie argumenty jak: "zrobiłbym/zrobiłabym sobie tatuaż bo bardzo mi się to podoba, ale nieee. Jak to będzie wyglądać, jak będę miał/miała 60 lat?" - są tak idiotyczne, że głowa mała. Skąd Ci ludzie mają pewność, że tyle dożyją? Odbieranie sobie czegoś, co może sprawić przyjemność, zwiększyć własną samoocenę itp., przez takie argumenty - to głupota.

Osobiście uważam, że osoba posiadajaca tatuaż jest w moim mniemaniu odważniejsza i pewniejsza siebie - jeszcze jest grono ludzi, którzy nie patrzy na to przychylnie. Osoby posiadające unikatowe wzory, przez siebie wymyślone lub wiele dla nich znaczące, w większości okazywały się m. in. osobami kreatywniejszymi, o ciekawszej osobowości, bardziej otwartymi.

Bez obrazy 9macan5, ale przeczytałem temat i Twoje wypowiedzi są wyssane z palca, nie wiem na czym opierane są te teorie.

• 0

#56 Winduru

Winduru

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 21 czerwiec 2013 - 21:53

Mam tatuaż własnego projektu. Rozciąga się na całe lewe ramię (bez przedramienia) i bardzo go lubię ;) Nie mam sprecyzowanego podejścia do ludzi z tatuażami, bo wszystko zależy od tego, do czego "służy" im dziara. Jeśli jest dodatkiem do koloru torebki, albo do ma dawać +5 do męstwa, to raczej zabawne. Weźmy pod uwagę, że kolorową bransoletkę, alko kieł na rzemyku, zawsze można zdjąć. Z tatuażem nie jest tak prosto. To przecież ingerencja w ciało, więc dziwi mnie, gdy nie ma konkretnego znaczenia. Natomiast jeśli dziara jeśli jest integralną częścią osoby, która ją nosi, sposobem na wyrażenie siebie czy "oznaczenie się" - może być czymś pięknym.

• 0

#57 twardziel2

twardziel2

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 21 czerwiec 2013 - 22:12

Bardzo podobają mi się tatuaże, ale nadal się wstrzymuje z zrobieniem sobie.  W liceum byłem już bardzo zdecydowane na konkretne pomysły, ale pieniędzy nie miałem i bardzo dobrze, ponieważ z obecnej perspektywy uważam, że wyglądałbym jak idiota. Zmieniły mi się gusta i pomysły co do tatuaży, dlatego postanowiłem, że zrobię to dopiero po 21 roku życia. Wydaje mi się, że będę już w pełni ogarnięty. Obecnie mam pomysł na patriotyczne tatuaże. Zobaczymy jeszcze zastanowię się. Na razie dowiaduje się po znajomych gdzie robili itd. Nie chcę sobie zrobić czegoś co mi się odwidzi. Z tego powodu chce to zrobić z głową, aby było to prawdziwą ozdobą mojego ciała, która będzie mi przypominała wartości ważne dla mnie. Co dokładnie sobie wytatuuje to jeszcze zobaczę. Nie pali się :D

• 0

#58 nierannyptaszek

nierannyptaszek

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 195 postów

Napisano 05 wrzesień 2013 - 14:00

To że ktoś ma tatuaż nie oznacza od razu, że jest jakimś kryminalistą czy recydywą.

• 0

#59 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2013 - 15:16

Nie wiem skąd masz te informacje. Znam wojskowych wysoko postawionych i tych niżej - nikt tego tak nie traktuje.

Ze źródła. Rozróżniasz słowo " wojsko " i "wojskowi " ? Jeśli nie, to pora wrócić do szkoły. 

powrzechniejsze

...

W wielu krajach np. Europy tatuaże są rzeczą codzienną.

W wielu krajach europy społeczeństwo jest tak głupie, że nie wie  jakie kraje z nimi sąsiadują. To chyba dobry kontrargument, nieprawdaż ?

Takie argumenty jak: "zrobiłbym/zrobiłabym sobie tatuaż bo bardzo mi się to podoba, ale nieee. Jak to będzie wyglądać, jak będę miał/miała 60 lat?" - są tak idiotyczne, że głowa mała. Skąd Ci ludzie mają pewność, że tyle dożyją?

No pewnie, proponuję również ćpać i bawić się do upadłego - skąd wiesz, ile dożyjesz ? 

Osobiście uważam, że osoba posiadajaca tatuaż jest w moim mniemaniu odważniejsza i pewniejsza siebie

Jeśli jest tak żałosna, że musi sobie w ten sposób dodawać odwagi to mogę to zrozumieć. 

Bez obrazy 9macan5, ale przeczytałem temat i Twoje wypowiedzi są wyssane z palca, nie wiem na czym opierane są te teorie.

Na logice, kolego. Ja z kolei nie wiem, gdzie nauczyłeś się formułować wypowiedzi, bo w szkole chyba nie uczą pisać tak nieskładnie. 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#60 Malefitz

Malefitz

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3409 postów

Napisano 08 wrzesień 2013 - 17:19

Ze źródła. Rozróżniasz słowo " wojsko " i "wojskowi " ? Jeśli nie, to pora wrócić do szkoły. 

Wojskowy nie musi być żołnierzem. O to Ci chodzi, Macanie?

Jeśli tak, to cóż, nie musi. Ale mimo to pracuje w wojsku.

Druga sprawa jest taka, że i ja się nie spotkałem z sytuacją, by tak kogoś z tatuażem traktowali. Mój sąsiad jakoś nie miał zupełnie żadnych problemów z tego powodu. Faktem jednak jest, że nie może ktoś taki się wybierać na żadnego rodzaju uroczystości służbowo.

W wielu krajach europy społeczeństwo jest tak głupie, że nie wie  jakie kraje z nimi sąsiadują. To chyba dobry kontrargument, nieprawdaż ?

Nie jest to tak powszechne jak w Stanach Zjednoczonych. Druga sprawa jest taka, że nieznajomość geografii nie ma nic wspólnego z tatuażami. Co z tego, że się znajdzie jakiś debil, a obok niego pojawi się wytatuowany inteligentny człowiek? Z powodu czyjejś głupoty powinniśmy ludziom zabraniać się rozmnażać?

Jeśli jest tak żałosna, że musi sobie w ten sposób dodawać odwagi to mogę to zrozumieć. 

Tutaj też nie widzę związku. 

(chodzi mi również o osobę, którą Macan cytował)

Co ma odwaga do tatuaży? Rety. Bywa tak, że ktoś robi tatuaż, bo mu się podobają. Inni robią tatuaże z racji światopoglądowych. Jeszcze inni z własnej głupoty, a inni, bo zrobili dawno dawno temu.

Gdzie tu odwaga czy kompleksy? Nigdzie.

Zaczynacie zwyczajnie bawić się hipotezami.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1