Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* - - - - 2 głosy

Człowiek z tatuażem - dziwak?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
227 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 26 marzec 2013 - 20:09

No a gdzie jak nie w salonie ?  Tylko tam i to nie w byle jakim tylko renomowanym, sprawdzonym,w takim, który ma wszystkie pozwolenia 

• 0

#22 sewanna

sewanna

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2810 postów

Napisano 26 marzec 2013 - 20:25

Chciałabym mieć jakiś mały tatuaż i pewnie wstąpiłabym do grona tych pokazujących i chwalących się :szuka:

• 0

#23 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 26 marzec 2013 - 20:31

Jakiś ? Hm.. Tatuaż to nie jest coś, co powinno się robić,by go mieć :P

Tatuaż powinien być przemyślany, powinniśmy czuć że pragniemy COŚ wyeksponować, bo to COŚ będzie nam towarzyszyć do końca życia i będzie to naszym blastem, gdyż żaden pracodawca ( no, prawie żaden ) nie patrzy przychylnie na ludzi z tatuażami. 

• 0

#24 sewanna

sewanna

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2810 postów

Napisano 26 marzec 2013 - 20:35

Jeśli już by był to w miejscu niedostępnym dla oczu pracodawcy.

• 0

#25 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 26 marzec 2013 - 21:02

Co z tego ? O ile się orientuję, to trzeba informować o takich znakach szczególnych, traktowanych jako samookaleczenie ;)

• 0

#26 bassiaki

bassiaki

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 26 marzec 2013 - 21:07

kogo informować?? nie słyszałam żeby to trzeba było komukolwiek zgłaszać ...

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 sewanna

sewanna

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2810 postów

Napisano 26 marzec 2013 - 21:12

No tak powiem dyrektorowi,że zrobiłam tatuaż na tyłku i jeszcze pokażę-no co ty-jak nikt nie pyta to po co mówić?

• 0

#28 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 26 marzec 2013 - 21:13

Czasem pytają. 

• 0

#29 sewanna

sewanna

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2810 postów

Napisano 26 marzec 2013 - 21:16

Może przy przyjęciu do pracy-ale i tu jesli jest ukryty to nie widzę potrzeby informowania.

• 0

#30 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 26 marzec 2013 - 21:31

Ale tu nie chodzi o estetykę, tylko psychikę, rozumiesz ? 

Użytkownik 9macan5 edytował ten post 26 marzec 2013 - 21:32

• 0

#31 bassiaki

bassiaki

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 26 marzec 2013 - 22:04

hmm... sugerujesz że jeśli ktoś ma tatuaż to ma coś nie tak z głową??

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#32 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 26 marzec 2013 - 22:31

Owszem. Jest to samookaleczenie się, co jest uznawane za problem psychiczny 

• 0

#33 sewanna

sewanna

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2810 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 10:58

Tak więc kolczyki to tez samookaleczenie-kurcze nie zdawałam sobie sprawy jak wiele osób ma problemy psychiczne.

• 0

#34 bassiaki

bassiaki

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 11:07

tak więc wychodzi na to że połowa społeczeństwa jest nienormalna... ciekawe ... :tongue:

• 0

#35 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 27 marzec 2013 - 14:33

Możecie się śmiać, jednak tak jest. Samookaleczanie się jest traktowane jako zaburzenie psychiczne. 

Czy mężczyzna z kolczykiem ma skrzywioną psychikę ? Według mnie - jak najbardziej. Czy  kobieta takową ma ?  Niekoniecznie, na kobiecie często jest to wymuszane  przez kulturę. Nasza kultura zezwala na kolczykowanie ciała, zerknijcie jednak na niektóre kultury ludów afrykańskich - dla nich normalne jest wkładanie pierścieni w ucho, czy drewnianych kółek w usta. Mają skrzywioną psychikę ? Mają, tylko ich kultura im to wybacza. Z kolczykami u nas jest podobnie, ba ! jest identycznie ;) 

To samo się oczywiście tyczy tatuaży. 

Niestety kolejny raz muszę przyznać panacowi rację.

Yeah ! 2:0 :D

• 0

#36 Cebulakolandczyk

Cebulakolandczyk

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 357 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 15:45

Tatuaż powinien być przemyślany, powinniśmy czuć że pragniemy COŚ wyeksponować, bo to COŚ będzie nam towarzyszyć do końca życia i będzie to naszym blastem, gdyż żaden pracodawca ( no, prawie żaden ) nie patrzy przychylnie na ludzi z tatuażami.

Dodam do tego jeszcze, że często[ cięższe wzory] lepiej wybrać naprawdę dobre studio. Jeśli ktoś chce mieć "idealny" tatuaż to musi wybrać tatuażystę ze światowej czołówki, albo chociaż na światowym poziomie. Co prawda wtedy czeka się 6-12 miesięcy na sesję, zostawia ładną sumkę i czasami leci kilka godzin samolotem, ale tatuaż jest wg mnie jedną z rzeczy na którą warto wydać jak najwięcej.

Mój brat z początku chciał robić tatuaż u jakiegoś faceta w Hiszpanii, ale namówiłem go na wizytę u Jun Cha[ polecam przejrzeć galerię]. Cena wyszła o wiele większa i latał po ~17h samolotem w jedną stronę, ale ma prawdziwe dzieło sztuki na ramieniu. Moja narzeczona też wybrała Juna na swój tatuaż[ rękaw z motywami starożytnej Grecji] i teraz będzie miała 2gą sesję.

Co do tego, że pracodawcy nie patrzą na wytatuowanych przychylnie- nie miałem okazji i już się o tym nie przekonam. Sam zatrudniając pytam o tatuaże i jeśli są w widocznych miejscach to chcę je zobaczyć... robię to tylko ze względu na to, że nie chciałbym mieć pracownika z wytatuowanym jp, hwdp, penisem na przedramieniu, czy pochwą na dłoni.

Zatrudniłem za to dziewczynę z japońskim bodysuitem, która pobiła swojego poprzedniego szefa tylko ze względu na jej japoński bodysuit... nie ukrywam, że zrobiłem to tylko z jednego względu- żeby patrząc na nią myśleć: "chciałbym mieć bodysuit, ale nie mam takich jaj jak ona".

Użytkownik Cebulakolandczyk edytował ten post 27 marzec 2013 - 15:49

• 0

#37 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 27 marzec 2013 - 16:37

Rzeczywiście, jest to sztuka. Ten facet to artysta. 

Użytkownik 9macan5 edytował ten post 27 marzec 2013 - 16:37

• 0

#38 WiesiuPL

WiesiuPL

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 201 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 18:33

Sam jako niepełnoletni musiałem spisywać coś w rodzaju umowy i rzeczywiście było coś tam o samookaleczeniu ,a spojrzeń jest bardzo dużo choć to z racji mojego wieku chyba z każdym nauczycielem musiałem rozmawiać i każdy z tym samym tekstem czyli : jak ty będziesz wyglądał za 20 lat . Odpowiadałem że tak samo tylko z tym na ręku ;)

• 0

#39 Cebulakolandczyk

Cebulakolandczyk

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 357 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 23:38

gdyż żaden pracodawca ( no, prawie żaden ) nie patrzy przychylnie na ludzi z tatuażami

Zapomniałem dodać w poprzednim poście, że im dalej na zachód tym jest z tym mniejszy problem.

O ile się orientuję, to trzeba informować o takich znakach szczególnych, traktowanych jako samookaleczenie

O ile się orientuję to zwracają na to uwagę głównie jak się idzie do wojska itd

Co ciekawe w wojsku nie jeden się dorobił ciekawszych problemów psychicznych, ale cóż...

spojrzeń jest bardzo dużo choć to z racji mojego wieku chyba

Teraz widuje się wielu licealistów z całymi rękawami, napisami jp[ patusy szoncom!] itd.

On z pewnością przykuwa większą uwagę:

tattoos.jpg

Użytkownik Cebulakolandczyk edytował ten post 27 marzec 2013 - 23:42

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#40 bassiaki

bassiaki

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 27 marzec 2013 - 23:53

mam paru znajomych ze sporymi tatuażami i nie słyszałam żeby ktos dopytywał sie przy rozmowie kwalifikacyjnej o to czy mają takie ozdoby.

Co do problemów z psychiką to zgadzam sie z przedmówcą że często z wojska wychodza z większymi zaburzeniami niż ten co robi sobie tatuaże...

Ale cóż każdy ma prawo do swojego zdania. :wink:

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0