Matura ustna

aadusia122894

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Szczecin, Pyrzyce, Police
Hej Wszystkim! :)
Pewnie Wy tez odczuwacie strach przed ustna matura z jezyka obcego.
Ja zdaje podstawowy jezyk niemiecki i mam wielki strach. Tu moje pytanie i prosze kogos o pomoc kto zna odpowiedz na 100%.
Przypuszczajmy,ze wszystkie zadania omowie,ale nie odpowiem na pytania zadane przez egzaminatora to czy jest mozliwosc,ze zdam ta mature? Wiem,ze trzeba podjac sie rozmowy,ale ja boje sie,ze nie zrozumiem pytania. Mozna poprosic o powtorzenie i nawet o przeliterowanie,ale az wstyd co chwile tak prosic o pomoc egzaminatora,bo to punkty leca i czas.
Zna ktos moze odpowiedz? ;)
 
M

MacaN

Guest
To po co podchodzisz do matury z niemca jak nie jestes pewna siebie ? Masz czas, ucz się do końca ile wlezie, przećwicz kilka zwrotów i bez problemu się porozumiesz.

Matura z niemieckiego przebiega raczej łatwo... trzeba mieć średni zakres słów i podstawy wzięte z gimnazjum - nic więcej.


Powodzenia i tylko się nie udław :D
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
Jak omówisz "zadania" to zdasz maturę. Nie będzie to "odpowiedź na 100%", ale na 30% na pewno ;-)
 

aska1911

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2013
Posty
160
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Jak omówisz pytania to na pewno zdasz zresztą mi się wydaje, że matura usta jest o wiele lepsza od pisemnej. Bo w ustnej może Ci podpowiedzieć egzaminator chociażby poprzez nawiązanie z tobą dialogu ja zdawałam maturę z rosyjskiego ale to też zależy od egzaminatora bo na pewno jeśli będzie jakaś fajna komisja to będzie git zresztą o ile pamiętam to masz czas na przygotowanie się na wylosowanie pytania jak wchodzisz do sami chyba to jest 15 min.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Ucz się słówek.
Co Ty robiłaś przez te lata na niemieckim ? :bag: czytałaś gazety ?
Wbrew pozorom na pewno zdasz ^^ poziom matur z języków obcych jest niski .
I w sumie trzeba się postarać żeby nie zdać :)
 

Janusz_kopytko2

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2013
Posty
70
Punkty reakcji
2
Miasto
miasto inspiracji
Przede wszystkim nie możesz do matury ze stresem - bo jedna koleżanka z klasy się spaliła na maturze i nic praktycznie nie odpowiedziała (ale z pomocą naszego wychowawcy który podszedł do później komisji zdała). Tak jak już wspomnieli moi poprzednicy jak odpowiesz na zadania, zdaną maturę masz na bank
 

Gakusen

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2013
Posty
14
Punkty reakcji
1
Powiem Tobie że jak nie zrozumiesz jakiegoś pytania to jest na to sposób. Możesz na przykłąd poprosić egzaminatora żeby zadał pytanie w inny sposób, lub użył innych słów. Nie ma też problemu jeżeli poprosisz o to, aby ktoś mówił wolniej. Zawsze możesz na końcu przeprosić za to i dodać że wszystko poszło cieżej przez stres... Najważniejsze to podejść jednak do tego na luzie. Egzaminatorzy są bardzo symaptyczni i na pewno pomogą zdać egzamin. W momencie kiedy się zaciełam i nie mogłam znaleźć słowa egzaminator mi pomógł... I dostałam 16/20:)
 
Do góry