Internet - która sieć?

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Jak uważacie, w jakiej sieci jest najlepszy zasięg i najniższe koszty miesięczne za mobilny internet?
Obecnie mam kartę z T-Mobile i za 100mb płacę około 9zł miesięcznie - wystarczy do przejrzenia kilku stron, sprawdzenia poczty i pakiet przepada a internet zwalnia to prędkości takiej, przy której standardowy portal internetowy otwiera się dobre kilka minut.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Z tym zasięgiem to zależy jakie masz warunki, ja na przykład mieszkam na wsi i u mnie odpada internet z Orange czy Play chociażby bo nie ma kompletnie zasięgu. Wcześniej miałam taki mały modem z Plusa (nie wiem jak to się dokładnie nazywa) no i działało tak, jak mogło czyli raz działało, raz nie, raz włączało w sekundę stronę a inny razem przez 5 minut. Natomiast teraz mam router, również z Plusa no i tu już działa o wiele lepiej, niż owy modem a sieć ta sama.
 

Monarchy

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2013
Posty
15
Punkty reakcji
1
Blanche napisał:
Z tym zasięgiem to zależy jakie masz warunki, ja na przykład mieszkam na wsi i u mnie odpada internet z Orange czy Play chociażby bo nie ma kompletnie zasięgu. Wcześniej miałam taki mały modem z Plusa (nie wiem jak to się dokładnie nazywa) no i działało tak, jak mogło czyli raz działało, raz nie, raz włączało w sekundę stronę a inny razem przez 5 minut.
Skąd ja to znam, też mi się tak dzieje z internetem, mam modem i raz mam raz nie.

@Topic.
Proponuję wziąć internet z plusa, ale przy zakupie owego internetu musisz poprosić o router albo modem, bo tak to nerwy ci tylko wyżre te 3G.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Monarchy napisał:
Proponuję wziąć internet z plusa, ale przy zakupie owego internetu musisz poprosić o router albo modem, bo tak to nerwy ci tylko wyżre te 3G.
To ja bym zdecydowanie polecała router ;)
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
Play ma zasięg wszystkich sieci. Mając telefon w Play możesz sobie ręcznie wybrać operatora, z którego zasięgu chcesz korzystać (T-Mobile, Orange, Plus lub Play). Natomiast pokrycie "własne" najlepsze w Polsce ma prezes Solorz i jego Plus GSM :).
 

pawel8911

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Orange free na kartę - po doładowaniu za 100zł bonus 6 GB, ważność konta 5 miesięcy, przy czym można przedłużyć na rok.
 

przemekk1989

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2007
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Bytom
jeżeli chcesz mieć internet mobilny w kompie lub w telefonie to polecam kupienie wszystkich starterów z każdej sieci (czyli każdy za 5 zł x4 = 20zł) i poprostu przetestowanie jak działa internet na każdej z nich, jeżeli prędkości i oferta będą cię satysfakcjonowały to wybierasz daną ofertę. Ja osobiście polecam T-Mobile ma zasięg wszędzie. Play też polecam ale tylko na internet do telefonu (zasięg Orange i Plus, Bez T-Mobile puki co, tak jak już ktoś napisał) a jeśli chodzi o mobilny w laptopie to nie polecam play bo tylko działa na nadajnikach swoich a zasieg kiepski.
 

Kowalmar

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2014
Posty
31
Punkty reakcji
0
słyszałam, że Vectra działa na infastrukturze Play, może ktoś potwierdzić?
 
Do góry