Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Czerwona Twarz...

czerwona twarz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 yoyo1212

yoyo1212

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 15:41

Jest w tym problem że jak z kimś nawet rozmawiam normalnie i coś powiem to często się robię czerwony na twarzy :/ to jest krępujące bo nawet na lekcji czasem jak coś powiem to się robię czerwony i wtedy mały problem mam :P 

Możecie mi może coś doradzić? Może da radę to jakoś usunąć ? xD 

• 0

#2 Blanche

Blanche

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 16:40

Możesz się wybrać do dermatologa, on Ci powie czy to można usunąć jakoś. 

A tak na co dzień to może mniej się tym wszystkim przejmuj :D

• 0

#3 RainQueen

RainQueen

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1694 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 16:45

Nie wiem ,czy to nie jest niedobór jakiś witamin ,czy coś.

Użytkownik ForeverYoung edytował ten post 18 marzec 2013 - 16:46

• 0

#4 Blanche

Blanche

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 16:51

Ja jak przeczytałam temat to pomyślałam o rozszerzonych bądź już popękanych naczynkach, ale jeśli to się pojawia w danych sytuacjach to raczej kwestia poziomu stresu :D Może jak coś powiesz, yoyo, to się stresujesz (nawet podświadomie), że nie jest to do końca na miejscu, czy nie jest to prawidłowa odpowiedź np. na pytanie nauczyciela i wtedy poziom stresu się podnosi, krew napływa do twarzy no i masz!

• 0

#5 yoyo1212

yoyo1212

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 17:01

Ale to nie chodzi że źle odpowiem na pytanie tylko po prostu powiem coś śmiesznego każdy się śmieję i zaraz kolega mi mówi że jestem czerwony jak burak... Kiedyś w sumie nie miałem z tym problemu... A to trochę lipne jest bo gadam z dziewczyną jakąś i robię się czerwony ;/ xD 

• 0

#6 Bluesia

Bluesia

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2124 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 17:06

Jesteś wrażliwy i wstydliwy. Niektórzy tak mają ;)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Blanche

Blanche

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 745 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 17:08

No a dobrze Ci z tym, że mówisz takie śmieszne rzeczy względem kogoś (klasy, nauczyciela)? :D Może to taka forma zawstydzenia się z powodu tego, że jednak wszyscy się śmieją? A to, że czerwienisz się przy dziewczynie to nie jest do końca dziwne, bo ... no tak jest czasem, kiedy rozmawiamy z osobą, na której nam zależy w taki czy inny sposób ^_^ 

I tak obstaję przy wizycie u dermatologa- przynajmniej będziesz wiedział czy to kwestia psychogenna czy rumienienie się ma podłoże somatyczne.

• 0

#8 yoyo1212

yoyo1212

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 18:30

No właśnie wstydliwy nie jestem... :D A to różnie czasem nauczyciela a czasem kogoś z klasy xD Ale mi nie chodzi że z dziewczyną do której coś tam czuję tylko nawet z taką koleżanką :P Dobra jeszcze to tam oleje i może jakoś samo minie xD a jak nie to się wybiorę raczej :) 

• 0

#9 sewanna

sewanna

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2810 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 18:40

No i bardzo dobrze-zaczekaj -takie rzeczy zazwyczaj mjają z wiekiem.Dokładnie to co opisałeś nazywa się erytrofobią-często dotyczy osób nieśmiałych ,niepewnych,które pod wpływem stresu czerwienią się na skutek rozszerzenia naczyń krwionośnych.Jest to zaburzenie układu współczulnego i można je leczyć.Jeśli zgłosisz się do lekarza ten po odpowiednich badaniach może zastosować leki tzw.blokery.Gorzej jesli przypadłość ta przeradza się w fobię-wtedy pomocny jest psycholog.

• 0

#10 yoyo1212

yoyo1212

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 22:37

To do mnie troszeczkę nie pasuje, nie jestem typem który jest nieśmiały, nigdy nie miałem problemu do kogoś zagadać albo coś zrobić.. Jeszcze zaobserwuje w jakich momentach się czerwienieje... Może problem w ogóle gdzie indziej leży ;) 

• 0

#11 Guest_Yellow Jester_*

Guest_Yellow Jester_*
  • Goście

Napisano 19 marzec 2013 - 01:09

Kiedyś, jak chodziłem jeszcze do szkoły, to tam mnie jakiś ksiądz religii uczył... No i ten ksiądz był bardzo często czerwony. Mówił, że jeździ regularnie krew oddawać, ale i tak często jest bardzo czerwony. Nie pamiętam nazwy tej choroby.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 grzechuu1990

grzechuu1990

kawopijca

• Użytkownik
  • PipPip
  • 385 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 12:24

Po prostu palisz cegłę. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem skąd się to bierze, może od ciśnienia. Sam w przeszłości miałem z tym problem :D ale na szczęście z czasem mi przeszło i teraz baaardzo rzadko się czerwienię jak ktoś mnie ostro zawstydzi.

Przypomniała mi się taka sytuacja z liceum. Nauczyciel zwrócił uwagę do mnie i do kumpla z którym siedziałem przy komputerze, że oglądamy filmy na YT na lekcji. Ja się troszkę zaczerwieniłem standardowo i nagle z sali słychać "allllleeee spalił", a kumpel z którym siedziałem zaczął się ze mnie śmiać, że jak burak, a tymczasem ktoś drugi krzyknął "nie on TY!" i kumpel ten zrobił się jeszcze bardziej czerwony, myślałem że się zagotuje :D

Możliwe że musisz się przyzwyczaić i o tym nie myśleć to samo przejdzie.

Użytkownik grzechuu1990 edytował ten post 19 marzec 2013 - 12:25

• 0

#13 19Marcin89

19Marcin89

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 17 listopad 2016 - 17:09

myślę że lekarz pomoże 

• 0

#14 Marseille

Marseille

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 77 postów

Napisano 07 luty 2017 - 18:34

Skóra naczynkowa. Dermatolog lub kosmetolog, odpowiednia pielęgnacja powinna pomóc :)

• 0

#15 amorka009

amorka009

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 11:51

nie unikniesz tego, ja używałam kremu z takim zielonym pigmentem, i aż tak nie było widać czerwieni, natomiast taką masz urodę. a jest to powodowane zawsztydzeniem czy zdenerwowaniem. nie myśl o tym, bo to tylko poteguje

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#16 Monia101

Monia101

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 16:12

Dokładnie, trzeba iść do dermatologa. Witamina K powinna być brana i chyba jakies z grupy B. Rutyna doustnie i w kosmetykach i kasztanowiec.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: czerwona, twarz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0