Ciasteczka Czekoladowe

anny27

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2013
Posty
385
Punkty reakcji
0

z kawałkami czekolady
składniki, około 20 sztuk:
• 1 szklanka z górką mąki razowej (użyłam 1850 orkiszowej)
• 1/2 szklanki z górką płatków owsianych (użyłam błyskawicznych)
• 1/2 szklanki mielonych migdałów (lub orzechów)
• 1/2 szklanki cukru (użyłam trzcinowego nierafinowanego)
• 1 łyżka cukru wanilinowego lub 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
• 2 łyżki kakao
• 1 łyżeczka sody
• szczypta soli
• 1/2 łyżeczki cynamonu lub 1 łyżeczka przyprawy piernikowej
• 100 g masła (1/2 szklanki) miękkiego lub roztopionego i ostudzonego
• 1 pełna łyżka miodu
• 1/2 szklanki powideł śliwkowych
• 1 duże jajko
• 100 - 150 g ciemnej czekolady, pokrojonej w kosteczkę

przygotowanie:
piekarnik nagrzać do 175 stopni. do dużej miski wsypać mąkę, płatki owsiane, mielone migdały, cukier, cukier wanilinowy, kakao, sodę, sól i cynamon lub przyprawę piernikową. wymieszać.
w oddzielnej misce zmiksować lub wymieszać miękkie lub roztopione masło z miodem, powidłami i jajkiem. dodać do sypkich składników i krótko zmiksować lub wymieszać na jednolitą masę, na koniec połączyć z czekoladą.
nakładać po 1 łyżce masy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia (wykorzystać połowę masy). wstawić do piekarnika i piec przez około 13 - 15 minut (ciasteczka po wyjęciu z piekarnika będą jeszcze miękkie, po ostygnięciu odpowiednio zastygną). upiec podobnie drugą partię ciasteczek. studzić na metalowej kratce
 

sylkaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2014
Posty
80
Punkty reakcji
1
Ja np kocham monte snack to switna alternatywa na sniadanei do szkoły
 

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
Chętnie przygotuję uwielbiam takie ciasteczka :tongue:
U mnie dziś na szybko do herbaty mini babeczki z paczki BB) całkiem dobre :tongue:
 

Attachments

  • DSC05336.JPG
    DSC05336.JPG
    351,2 KB · Wyświetleń: 0

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
Świetnie wyglądają te muffiny. Jak będe miał czas na tygodniu to również upiekę. Kiedyś myślałem,ze pieczenie jest bardzo trudne, potem jednak upiekłem ciastka jeden raz, drugi i nie ma w tym niczego skomplikowanego. Poza tym takie domowe są o wiele smaczniejsze niż sklepowe.
Najlepsze są z ciemną czekoladą. Z gorzką wedla. Z mleczną również są ok, ale gorzka lepiej mi pasuje ponieważ nie są takie przesłodzone
Ciekawi mnie jeszcze jak smakowałyby muffiny z czekoladą Karmellove. Robil ktoś?
 

martorka

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2015
Posty
19
Punkty reakcji
2
oaza napisał:
Chętnie przygotuję uwielbiam takie ciasteczka :tongue:
U mnie dziś na szybko do herbaty mini babeczki z paczki BB) całkiem dobre :tongue:
A skąd wziełaś te łezki czekoladowe??
 

kamil.z

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
36
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
U mnie problemem w pieczeniu był brak piekarnika, wynajmuję mieszkanie gdzie jest tylko płyta indukcyjna i mikrofala w kuchni, a miejsca mało. Poszukałem więc jakiegoś niedużego urządzenia, które by miało w sobie ten piekarnik i może kilka innych funkcji. Redmond miał takie coś, multicooker to się nazywa, bardzo przydatne ;) Upiekłem w nim z dwa razy muffiny czekoladowe wg ich przepisu, pychota :)
 

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
martorka napisał:
Chętnie przygotuję uwielbiam takie ciasteczka :tongue:
U mnie dziś na szybko do herbaty mini babeczki z paczki BB) całkiem dobre :tongue:
A skąd wziełaś te łezki czekoladowe??
To są mini babeczki dr. Oetkera, a czekoladowe kropelki są w zestawie :) Część kropelek trzeba wmieszać do ciasta, a resztą posypać wierzch babeczek jeszcze przed pieczeniem. :)
 
Do góry