Czy zakładac okulary do komputera ?

Powerjet

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2012
Posty
36
Punkty reakcji
0
Witam, opisze swój problem. Wada wzroku powiększyła mi się do - 1,75 (OP i OL tyle samo). Na recepcie nie było wpisanego cylindra, a wartość wady wzroku jest w tabelce "do dali".

Siedzę jakieś 40 - 50 cm od monitora (LCD, 19' jeśli to istotne, aczkolwiek chyba nie bardzo :021: ). Zapomniałem tym razem poradzić się okulisty, ale jakieś 2 wizyty temu (miałem może - 1.0 D) mówił, żeby zdejmować okulary do czytania.

Czy mogę bezpiecznie nosić te okulary przy monitorze ? Bez okularów widzę wszystko wyraźnie, w okularach występuje minimalna poprawa (np. czcionka wydaje się być mniejsza ale ciemniejsza - zyskuje na wyraźności). W okularach odczuwam minimalny dyskomfort, ale to byłaby kwestia przyzwyczajenia się.

Najważniejsze to nie zrobić sobie krzywdy :lamo:

Co sądzicie ? Pewnie ma tu ktoś podobną sytuację :)
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Jeżeli nosisz okulary bo na monitorze dobrze widzisz, ale w dal, w oddali widzisz źle, to nie noś tych samych okularów na nosie przy komputerze. Po co przyspieszać proces psucia się widzenia prawda?
 

aska1911

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2013
Posty
160
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Najlepiej będzie jak się zapytasz okulisty bo nie każde okulary nadają się do siedzenia przed komputerem.
 
A

alfabeta11

Guest
Bry.
Generalnie to chyba nie musisz ich mieć przy komputerze. Też mam wadę wzroku i przy mojej ostatniej wizycie okulistka powiedziała, że okulary powinno się nosić jak najrzadziej bo im więcej się nosi tym może być gorzej i jeśli jest normalnie przy komputerze(bo o to zapytałem) bo nie trzeba.
 
Do góry