Jaki szampon do włosów przetłuszczających się ?

snoopy.4

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Mam nadzieje, że w dobrej kategorii jest umieszczony :)
Mam włosy przetłuszczające się i sprawdziłam już na prawdę sporo szapmonów zaczynając od takich po 3 zł a kończąc po takich po 20 zł. Czytałam gdzieś, że dobry jest szampon siarkowy i mój szampon akurat się kończy to poszłam do apteki i mi powiedziano, że już przestali w ogóle produkować takie szampony. Myję włosy codziennie <bo nie będę chodzić w tłustych włosach -,- > i też rozmyślałam nad szamponem do codziennego stosowania tak by włosy się nie osłabiały od codziennego mycia. A może znacie jakieś domowe sposoby ? Albo jakieś maseczki czy odżywki na włosy ?
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Witaj,
tak naprawdę ciężko znaleźć szampon, który Ci pomoże.
Również przebadałem wszystkie szampony, zaczynając od tych po 2zł, a kończąc na 85zł za 250ml.
I jak przetłuszczały mi się włosy i musiałem je myć każdego ranka, tak robię to nadal. ;)

Proponowałbym poradzenie się swojej fryzjerki, albo aptekarki. W aptekach są całkiem niezłe szampony, no i bardziej "zdrowsze" od tego po 10zł z drogerii.
 

ventura

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
89
Punkty reakcji
0
Dobry jest szampon seboradin niger do przetłuszczających się włosów skłonnych do wypadania. Zmniejsza łojotok, pobudza odrastanie włosów i wzmocnia cebulki, zmniejsza wypadanie. Zawiera wyciąg z czarnej rzodkwi, olejek kolendrowy, olejek sosnowy, wyciąg z dziurawca, wyciąg z melisy, olejek z drzewa herbacianego, ekstrakty z szałwi, rumianku, pokrzywy, rozmarynu, kasztanowca, liści brzozy i podbiału, wyciąg ze skrzypu polnego itp. Także skład mówi sam za siebie.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Czytałam, że dobrze jest też sprawdzić, czy przypadkiem bardzo przetłuszczające się włosy to nie wynik jakiejś choroby skóry. Ostatnio widziałam w drogerii szampon timotej z ekstraktem z alpejskich ziół na włosy przetłuszczające się. Może być dobry.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Jak włosy się przetłuszczają to faktycznie może być jakiś problem dermatologiczny, ale warto najpierw zmienić szampon. Timotej ma fajną tą nową serię szamponów. Nie są drogie a spory wybór mają.
 

kalllina33

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
Większość problemów z włosami jest związana z problemami skórnymi. W tej nowej serii Timotei jest coś nawilżającego i oczyszczającego.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Przed myciem? Na suche włosy? W czym pomaga ta woda?

kalllina33 napisał:
Większość problemów z włosami jest związana z problemami skórnymi. W tej nowej serii Timotei jest coś nawilżającego i oczyszczającego.
Masz na myśli odżywkę czy szampon z odżywką 2w1?
 

kalllina33

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
Są i takie i takie. Mi osobiście bardziej pasuje odżywka i szampon oddzielnie, bo wolę odżywki spłukiwane.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Ja ostatnio kupiłam z Ultra Doux jakiś taki śmierdzący, żółty. Nie pomagał, teraz kupiłam znów z Ultra Doux, tym razem cytrynowy, zobaczymy. Ale nie wydaje mi się, żeby zdziałał cuda, bo używałam już tylu szamponów, że głowa mała, a jak miałam problemy z włosami, tak dalej mam. Już naprawdę nie wiem co z tym zrobić :/
 

kalllina33

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
Może Twoje problemy z włosami nie są efektem złych szamponów. Ja jak miałam problemy z tarczycą, to choćbym nie wiem co stosowała, włosy wypadały, łamały się, rozdwajały się. Może poszukaj innych przyczyn.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja myje już od dłuższego czasu w Timotei z różą z Jerycha i musze Wam powiedziec ze jestem naprawde bardzo zadowolona i moje włosy rownież :)
 

Token

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2013
Posty
22
Punkty reakcji
0
Na przetluszcajace sie wlosy I lupiez przy okazji najlepiej wycisnac sok z cytryny wsmarowac w skore glowy potrzymac z 15-30 min I umyc wlosy jakims delikatnym szamponem.
 

Kinga927

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
modliszka23 napisał:
Ja myje już od dłuższego czasu w Timotei z różą z Jerycha i musze Wam powiedziec ze jestem naprawde bardzo zadowolona i moje włosy rownież :)
najlepieju specjalistyczny szampon od dermatologa albo zwykły z czarnej rzepy - najzdrowszy
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Polecam z Garniera Fructis Vitamin Force Fresh, jak i zwykłe ziołowe szampony :) Na przykład z pokrzywy :)
 

Madziara991

Bywalec
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
180
Punkty reakcji
36
Miasto
Polska
Trzy Zioła z POLLENY to szampon do włosów tłustych a nie przetłuszczających się.Tani i po umyciu czuje się różnicę. ;)
 

Basku1988

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja mam problem nie tylko z przetłuszczającymi się włosami, ale na dodatek z łupieżem. I po wielu próbach trafiłam na szampon Ziaja czarna rzepa, aloes i prowitamina B5. I jestem zachwycona! Włosy mniej się przetłuszczają, są miękkie i delikatne w dotyku oraz lepiej się układają.
 

Token

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2013
Posty
22
Punkty reakcji
0
Na lupiez polecam tani sposob: 2 tabletki aspiryny nalezy rozpuscic w odrobince wody nastepnie zmieszac z ulubionym szamponem I zwyczajnie tak jak zwykle umyc glowe. Po kilku myciach lupiez powinien zniknac albo drugi sposob tak jak juz wpomnialam wczesniej sok z cytryny wetrzec w skore glowy I zmyc szamponem. Stosuje obie metody I cytryne I aspiryne a dwa razy w tygodniu olejek arganowy ale ten 100% pure bez zadnych dodatkow w skladzie I roznica w wygladzie czy kondycji moich wlosow jest naprawde ogromna.
 
B

bajderman

Guest
Hb Jeunesse, powinna przyjść diametralna potrawa - oczywiście nie twierdzę, że z dnia na dzień, ale na pewno będzie. Przede wszystkim włosy są miłe w dotyku, ładne pod względem wizualnym. Zmiana nadeszła ogromna, można powiedzieć że wszystko wygląda idealnie.
 
M

Mama Dobra Rada

Guest
Nie jest łatwo dobrać szampon, trzeba długo próbować. Osobiście preferuję szampony firmy Radical. Warto pomóc sobie sprawdzonymi sposobami z ziołami.

Jeśli masz ciemne włosy myj i płucz skórę głowy w wywarze z pokrzywy, chmielu i kory dębu - wywar nadaje włosom lekko brązowy odcień. We włosy możesz wcierać kilka razy dziennie mocny wywar z "Septosanu", a wieczorem wypłukać włosy w letniej wodzie (nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu).

Basma i chna wysuszają silnie skórę głowy i włosy - jednak trwale zabarwiają kolor włosów (nie dla blondynek!).

Maseczka z surowego ziemniaka dla włosów silnie przetłuszczających się (nie zmieni koloru włosów)
1-3 surowe ziemniaki
białko jaja
łyżka płynnego miodu
szczypta soli
ew. mąka ziemniaczana dla zagęszczenia
Obrane i wymyte ziemniaki zetrzeć na tarce o drobnych oczkach. Nadmiar soku można lekko odcisnąć. Papkę wetrzeć w skórę głowy, nałożyć na włosy. Głowę owinąć folią spożywczą, całość owinąć ciepłym suchym ręcznikiem. Po 20 minutach papkę spłukać letnią wodą (w ciepłej białko może się ściąć i pozostać na włosach), wymyć głowę szamponem dla przetłuszczających się włosów, wypłukać wodą z dodatkiem łyżki octu na kilka litrów wody potrzebnej do spłukania. Włosy myć i spłukiwać letnią lub tylko lekko ciepłą wodą.
 
Do góry