Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie

Jak kupować mieszkanie?

deweloperka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 zlota-raczka

zlota-raczka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 28 luty 2013 - 19:51

Kupowaliście kiedyś mieszkanie?Napiszcie jak to wygląda, na co zwracać uwagę, żeby nikt nie wywynął nam psikusa
  • 0

#2 ramonaona

ramonaona

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 11:39

Ja tylko wynajmowałam, ale też się przymierzam do kupna mieszkania w Kaliszu, sama bym posłuchała porad tych bardziej doświadczonych!

• 0

#3 Guest_kargin_*

Guest_kargin_*
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2013 - 10:13

Kupować wtedy kiedy ceny są niskie, czyli teraz - nie sądzę, aby w najbliższym czasie sytuacja mogła się zmienić, raczej nie. Znajomi właśnie kupili mieszkania piętrowe, z drewnianymi schodami Prudlik, zapłacili niecałe 3 tysie za metr. Teraz mozna tanio kupować - kwestia kapitału i zdolności kredytowej.

• 0

#4 eddekk

eddekk

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 30 lipiec 2013 - 11:57

1) zorientować się ile mogę maksymalnie funduszy przeznaczyć na zakup mieszkania 2) zobaczyć jaka dzielnica mi odpowiada 3) zobaczyć czy w tej dzielnicy są jakieś ciekawe oferty mieszkaniowe i czy mnie na nie stać 4) zastanowić się czy bardziej zależy mi na dużym mieszkaniu  czy na lokalizacji bo wiadomo cena rośnie im bardziej atrakcyjna lokalizacja 5) jeśli już wstępnie znalazłem mieszkanie sprawdzić dewelopera, ile lat buduje, jak dużo buduje, przejechać się nawet na jakieś zbudowane przez niego osiedle, wiadomo, że pewniejszy będzie ten z doświadczeniem niż jakiś nowicjusz 6) a później pójść do dewelopera i tam już dopełniać formalności, często deweloperzy oferują pomoc kredytową itd. (wiem, że na pewno tak ma jwc)

• 0

#5 tutti frutti

tutti frutti

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 128 postów

Napisano 03 listopad 2014 - 20:40

Też właśnie borykałam się z problem... co, gdzie, jak, kiedy, dlaczego. Im więcej czytałam tym więcej pytań się rodziło. A z gotową listą pytań wybrałam się do pośrednika nieruchomiści na niezobowiązującą rozmowę. Skorzysałam z Home Brokera i szczerze przyznam że serwis, który mi zaoferowali na prawde miło mnie zaskoczył.

• 0

#6 StuntmanMark

StuntmanMark

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 357 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 15:13

korzystanie z usług pośredników takich jak Home Broker znacznie upraszcza i przyśpiesza proces zakupu lub sprzedaży mieszkania, ponieważ oni zajmują się wszystkimi formalnościami, oraz oferują doradztwo w sprawach finansowych i prawnych

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 tutti frutti

tutti frutti

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 128 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 22:42

Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, kiedy dowiedziałam się, że przedstawiciele Home Brokera mają towarzyszyć mi na spotkaniach z developerem (na wszystkich poziomach) i  na spotkaniach w bankach przy uzyskiwaniu kredytu.

• 0

#8 Guest_nianiaSweet_*

Guest_nianiaSweet_*
  • Goście

Napisano 05 listopad 2014 - 21:10

z tego co wiem to Home Broker otacza dużą opieką sowich klientów, bardzo pomagają i angażują się w wiele aspektów związanych z zakupem mieszkania.

• 0

#9 karolyna

karolyna

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 18:02

zgodzę się z twoja opinią, że Home Broker to biuro nieruchomości, w której otaczają fachową opieką sowich klientów oraz są bardzo pomocni na każdym kroku :)

• 0

#10 Guest_nianiaSweet_*

Guest_nianiaSweet_*
  • Goście

Napisano 08 listopad 2014 - 10:18

chyba negocjują ceny mieszkań, pomagają w pozyskaniu kredytu, sprawdzają nieruchomość pod względem prawnym i formalnym, podchodzą indywidualnie do klienta.

• 0

#11 tutti frutti

tutti frutti

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 128 postów

Napisano 08 listopad 2014 - 23:16

Moje osobiste doświadczenia dotyczą zakupu mieszkania na rynku pierwotnym. W przypadku nieruchomości, którą wybrałam Home Broker na wstępie powiedział, że tu nie ma szans na negocjacje (bo już wcześnie próbowali). Ja oczywiście niedowiarek musiałam sama spróbować... z marnym skutkiem niestety, ale na plus dla Home Brokrea, bo jednak okzało się, że wiedzą co, gdzie i z kim można. I jeśli chodzi o opiekę nad klientem -racja - angażują się.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Guest_nianiaSweet_*

Guest_nianiaSweet_*
  • Goście

Napisano 12 listopad 2014 - 20:14

wiadomo, że nie zawsze trzeba oczekiwać cudów od agencji nieruchomości,a le najważniejsze jest to żeby czuć że taka agencja naprawdę opiekuje się nami i że czujemy się obsłużenia tak jak na to zasługujemy.

• 0

#13 karolyna

karolyna

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 24 listopad 2014 - 22:19

hmmm... a jaką firmę polecisz z Łodzi? Zależy mi własnie na takim biurze nieruchomości, które dba o swojego klienta i pomaga załatwiać wszystkie rzeczy i faktycznie dobrze doradza nie liczac tylko wyłącznie na swoje wewnętrzne profity.

• 0

#14 buusia78

buusia78

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 14:54

Kupowaliście kiedyś mieszkanie?Napiszcie jak to wygląda, na co zwracać uwagę, żeby nikt nie wywynął nam psikusa

Jeżeli decydujesz się na zakup mieszkania w starym budownictwie, to sprawdź, czy nie ma tam wilgoci i grzyba na ścianach.

• 0

#15 tutti frutti

tutti frutti

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 128 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 22:28

wiadomo, że nie zawsze trzeba oczekiwać cudów od agencji nieruchomości,a le najważniejsze jest to żeby czuć że taka agencja naprawdę opiekuje się nami i że czujemy się obsłużenia tak jak na to zasługujemy.

Oczywiście, że nie można oczekiwać, bo oni jak każda duża firma mają sporo klientów do obsłużenia. Natomiast co do opieki nie można mieć zastrzeżeń. Ale ze strony klienta, myślę, że ważne jest też to żeby w miarę dokładnie określił swoje potrzeby. Wtedy zawsze łatwiej dobrać ofertę skrojoną pod konkretne oczekiwania.

• 0

#16 Arakia

Arakia

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 25 listopad 2014 - 22:33

Przy kupnie mieszkania zwracajmy uwagę na inne aspekty niż tylko wielkość. Pamiętajmy o lokalizaji np najbliższej szkoły, liceum czy większego sklepu.

A co do samego kupna to negocjujcie ceny na ile się tylko da a można i to sporo tylko trzeba dobrze podejśc do spawy :)

Zobacz czy mieszkasz tu gdzie ja
make.my/galeriaASIA

• 0

#17 Guest_nianiaSweet_*

Guest_nianiaSweet_*
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 13:35

często kupując mieszkanie poprzez agencję nieruchomości możemy liczyć na negocjacje ceny, więc warto korzystać z takiej pomocy, tym bardziej że to zawsze jakieś pieniądze, które zostaną w naszej kieszeni.

• 0

#18 tutti frutti

tutti frutti

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 128 postów

Napisano 28 listopad 2014 - 22:20

Agencje, oprócz pomocy w negocjowaniu ceny nieruchomości pomagają też negocjować warunki kredytu.

• 0

#19 krystynadal

krystynadal

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 107 postów

Napisano 30 grudzień 2014 - 10:41

Zacząć należy od zebrania funduszy czy sprawdzenia swojej zdolności kredytowej. Potem powinniśmy znaleźć pasujące nam mieszkanie. Warto zwrócić uwagę na nowe mieszkania spelniające wymogi programu Mieszkania dla Młodych. Np. w oferuje je ten deweloper katowice

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 Guest_nianiaSweet_*

Guest_nianiaSweet_*
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2015 - 15:12

też jestem za tym żeby kupować mieszkania z rynku pierwotnego, jest sporo takich ofert na rynku więc łatwiej znaleźć swoje wymarzone mieszkanie, poza tym ostatnio byłam w placówce home broker i dowiedziałam się, że gdybym zdecydowała się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego to agencja przy takiej transakcji nie pobiera prowizji.

• 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0