Jak kupować mieszkanie?

zlota-raczka

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
130
Punkty reakcji
0
Kupowaliście kiedyś mieszkanie?Napiszcie jak to wygląda, na co zwracać uwagę, żeby nikt nie wywynął nam psikusa
 
K

kargin

Guest
Kupować wtedy kiedy ceny są niskie, czyli teraz - nie sądzę, aby w najbliższym czasie sytuacja mogła się zmienić, raczej nie. Znajomi właśnie kupili mieszkania piętrowe, z drewnianymi schodami Prudlik, zapłacili niecałe 3 tysie za metr. Teraz mozna tanio kupować - kwestia kapitału i zdolności kredytowej.
 

eddekk

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2012
Posty
45
Punkty reakcji
0
1) zorientować się ile mogę maksymalnie funduszy przeznaczyć na zakup mieszkania 2) zobaczyć jaka dzielnica mi odpowiada 3) zobaczyć czy w tej dzielnicy są jakieś ciekawe oferty mieszkaniowe i czy mnie na nie stać 4) zastanowić się czy bardziej zależy mi na dużym mieszkaniu czy na lokalizacji bo wiadomo cena rośnie im bardziej atrakcyjna lokalizacja 5) jeśli już wstępnie znalazłem mieszkanie sprawdzić dewelopera, ile lat buduje, jak dużo buduje, przejechać się nawet na jakieś zbudowane przez niego osiedle, wiadomo, że pewniejszy będzie ten z doświadczeniem niż jakiś nowicjusz 6) a później pójść do dewelopera i tam już dopełniać formalności, często deweloperzy oferują pomoc kredytową itd. (wiem, że na pewno tak ma jwc)
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Też właśnie borykałam się z problem... co, gdzie, jak, kiedy, dlaczego. Im więcej czytałam tym więcej pytań się rodziło. A z gotową listą pytań wybrałam się do pośrednika nieruchomiści na niezobowiązującą rozmowę. Skorzysałam z Home Brokera i szczerze przyznam że serwis, który mi zaoferowali na prawde miło mnie zaskoczył.
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
korzystanie z usług pośredników takich jak Home Broker znacznie upraszcza i przyśpiesza proces zakupu lub sprzedaży mieszkania, ponieważ oni zajmują się wszystkimi formalnościami, oraz oferują doradztwo w sprawach finansowych i prawnych
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, kiedy dowiedziałam się, że przedstawiciele Home Brokera mają towarzyszyć mi na spotkaniach z developerem (na wszystkich poziomach) i na spotkaniach w bankach przy uzyskiwaniu kredytu.
 
N

nianiaSweet

Guest
z tego co wiem to Home Broker otacza dużą opieką sowich klientów, bardzo pomagają i angażują się w wiele aspektów związanych z zakupem mieszkania.
 

karolyna

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Łódź
zgodzę się z twoja opinią, że Home Broker to biuro nieruchomości, w której otaczają fachową opieką sowich klientów oraz są bardzo pomocni na każdym kroku :)
 
N

nianiaSweet

Guest
chyba negocjują ceny mieszkań, pomagają w pozyskaniu kredytu, sprawdzają nieruchomość pod względem prawnym i formalnym, podchodzą indywidualnie do klienta.
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Moje osobiste doświadczenia dotyczą zakupu mieszkania na rynku pierwotnym. W przypadku nieruchomości, którą wybrałam Home Broker na wstępie powiedział, że tu nie ma szans na negocjacje (bo już wcześnie próbowali). Ja oczywiście niedowiarek musiałam sama spróbować... z marnym skutkiem niestety, ale na plus dla Home Brokrea, bo jednak okzało się, że wiedzą co, gdzie i z kim można. I jeśli chodzi o opiekę nad klientem -racja - angażują się.
 
N

nianiaSweet

Guest
wiadomo, że nie zawsze trzeba oczekiwać cudów od agencji nieruchomości,a le najważniejsze jest to żeby czuć że taka agencja naprawdę opiekuje się nami i że czujemy się obsłużenia tak jak na to zasługujemy.
 

karolyna

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Łódź
hmmm... a jaką firmę polecisz z Łodzi? Zależy mi własnie na takim biurze nieruchomości, które dba o swojego klienta i pomaga załatwiać wszystkie rzeczy i faktycznie dobrze doradza nie liczac tylko wyłącznie na swoje wewnętrzne profity.
 

buusia78

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
Opole
zlota-raczka napisał:
Kupowaliście kiedyś mieszkanie?Napiszcie jak to wygląda, na co zwracać uwagę, żeby nikt nie wywynął nam psikusa
Jeżeli decydujesz się na zakup mieszkania w starym budownictwie, to sprawdź, czy nie ma tam wilgoci i grzyba na ścianach.
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
nianiaSweet napisał:
wiadomo, że nie zawsze trzeba oczekiwać cudów od agencji nieruchomości,a le najważniejsze jest to żeby czuć że taka agencja naprawdę opiekuje się nami i że czujemy się obsłużenia tak jak na to zasługujemy.
Oczywiście, że nie można oczekiwać, bo oni jak każda duża firma mają sporo klientów do obsłużenia. Natomiast co do opieki nie można mieć zastrzeżeń. Ale ze strony klienta, myślę, że ważne jest też to żeby w miarę dokładnie określił swoje potrzeby. Wtedy zawsze łatwiej dobrać ofertę skrojoną pod konkretne oczekiwania.
 

Arakia

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
PL
Przy kupnie mieszkania zwracajmy uwagę na inne aspekty niż tylko wielkość. Pamiętajmy o lokalizaji np najbliższej szkoły, liceum czy większego sklepu.
A co do samego kupna to negocjujcie ceny na ile się tylko da a można i to sporo tylko trzeba dobrze podejśc do spawy :)
________________
Zobacz czy mieszkasz tu gdzie ja
make.my/galeriaASIA
 
N

nianiaSweet

Guest
często kupując mieszkanie poprzez agencję nieruchomości możemy liczyć na negocjacje ceny, więc warto korzystać z takiej pomocy, tym bardziej że to zawsze jakieś pieniądze, które zostaną w naszej kieszeni.
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Agencje, oprócz pomocy w negocjowaniu ceny nieruchomości pomagają też negocjować warunki kredytu.
 

krystynadal

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2014
Posty
107
Punkty reakcji
1
Zacząć należy od zebrania funduszy czy sprawdzenia swojej zdolności kredytowej. Potem powinniśmy znaleźć pasujące nam mieszkanie. Warto zwrócić uwagę na nowe mieszkania spelniające wymogi programu Mieszkania dla Młodych. Np. w oferuje je ten deweloper katowice
 
N

nianiaSweet

Guest
też jestem za tym żeby kupować mieszkania z rynku pierwotnego, jest sporo takich ofert na rynku więc łatwiej znaleźć swoje wymarzone mieszkanie, poza tym ostatnio byłam w placówce home broker i dowiedziałam się, że gdybym zdecydowała się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego to agencja przy takiej transakcji nie pobiera prowizji.
 
Do góry