Aukcja na allegro, proszę o pomoc.

alllan

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam,

otóż kupiłem przedmiot na allegro, zapłaciłem od razu za niego,
lecz dopiero później przeczytałem, iż sprzedający w opisie aukcji:

"zastrzegam sobie by nie było później nie jasności, wyślę towar dopiero w kwietniu/maju gdy wrócę"


Czy mam jakąś możliwość by ten sprzedający wysłał mi należny towar teraz bądź wrócił pieniądze?
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Trzeba było dokładniej czytać.
Myślę ,że możesz wysłać do niego wiadomość o zwrot pieniędzy ,bo wątpię żeby Ci wysłał ten przedmiot ,skoro podkreślił ,że zrobi to w kwietniu.
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
Aukcja na Allegro ma "moc" umowy kupna-sprzedaży. Czy sprzedający ukrył jakoś specjalnie ten dopisek (np. mniejszą czcionką)?
Patowa sytuacja, sprzedający nie ma obowiązku zwracać ci pieniędzy jeżeli takie warunki określił w aukcji (czyt. umowie), a ty je zaakceptowałeś.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Nie ma szans. Jedyne co możesz zrobić to próbować udowodnić celowe działanie. Ma to miejsce tylko wtedy gdy cała aukcja jest opisana czcionką o wielkości np. 12pkt. a dopisek maczkiem ledwo widocznym lecz nim zdążysz wygrać - będzie maj.
W Twoim przypadku jest pewnie tak, że sprzedający nie dysponuje towarem który sprzedaje. Gdzieś w prawie jest zapisek że nie można sprzedać czegoś czego nie jest sie właścicielem. W Twoim przypadku pewnie tak jest bo towar najprawdopodobniej został dopiero zamówiony gdzieś w Chinach. Rejs statku może trwać nawet miesiąc! Nim trafi z Hamburga do Polski będzie kolejny tydzień. Stąd tak długie czasy oczekiwania. Widać to na aukcjach gdzie są tanie telefony GSM, iPADy itp. tyle że jeśli ktoś uczciwy - pisze jak byk że wysyłka z Hong Kongu i trwa do 45dni.
 
A

alfabeta11

Guest
Witam.
Z tego co się orientuję to od takiej umowy można odstąpić. Nie jestem pewien jak to dokładnie wygląda w takiej sytuacji, ale jeżeli otrzyma się towar to ma się 14 dni na jego zwrot w nienaruszonym stanie. W tym wypadku pewnie jest coś podobnego.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
No to ja mam pytanie z innej beczki. Mam akurat zwrot z Allegro. Kupujący twierdzi że nawigacja gubi zasięg. Kit na maksa bo używałem ją ponad rok i było wszystko ok. Chce mi ją odesłać. Był niby w serwisie i tam mu powiedziano że jest uszkodzona. Na nawigacji jest plomba. Jak odebrać przesyłkę by stwierdzić że plomba jest nie naruszona?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Witam.
Z tego co się orientuję to od takiej umowy można odstąpić. Nie jestem pewien jak to dokładnie wygląda w takiej sytuacji, ale jeżeli otrzyma się towar to ma się 14 dni na jego zwrot w nienaruszonym stanie. W tym wypadku pewnie jest coś podobnego.


14 dni od daty otrzymania. Autor tematu towaru jeszcze nie otrzymał. Poza tym sprzedający napisał w opisie aukcji, że wysyłka nastąpi dopiero w marcu lub kwietniu.
 
Do góry