Dieta dla dziewczyny trenującej

edyta1995

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Witam
msn-wink.gif
Potrzebuje pomocy w sprawach diety
smile.gif
Od około 2 lat biegam 3 razy w tyg , kiedyś trenowałam sporty zespołowe , od roku raz w tygodniu chodzę na karate, ćwiczyłam też już troche na siłowni na maszynach i drążku . Ogólnie jestem wysportowana ,ale niestety nie widać tego po mnie
msn-wink.gif
Mam troche tłuszczyku. Pragnę się go pozbyć.Chcę popracować nad swoją sylwetką i nabrać troche siły i mięśni, bo z tym też nie jest super. Mam zamiar zacząć ćwiczyć na siłowni według planu, (kolega ułozył mi fbw 3x w tyg). Do tego chcę biegać dwa razy w tygodniu + raz w tyg karate . Niestety mam małą wiedzę co do diety. Rozpisałam sobie ją tak na oko, kierując się radami kolegów np:

1. 70g. owsianki + 250 ml mleka + łyżka masła orzechowego + białko kurze
2. Jogurt naturalny 250 ml + jabłko
3. Warzywka ( pomyślałam o warzywach na patelnie ok. pół opakowania)+kanapka z jajkiem
4. Pierś z kurczaka + pół opakowania kaszy
5. Serek wiejski + banan

2,3 - to posiłki które zjadam na zajęciach, 4-to posiłek przed treningowy, 5- posiłek po treningu.
Szczerze mówiąc kierowałam się tylko ilością białka... wyszło mi ok.90 g.

Wiek -18
waga- 53
wzrost -157
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Z kolacji wywal banan bo po co Ci energia przed snem, warzywa w diecie staraj sie jeśc świeże, pieczywo pełnoziarniste (patrz na skład) Nie wiem ską Ci wyszło te 90g białka ja na oko widze z 50g liczy sie tylko swierzęce a nie kasze, chleby czy owsianki. Policz ile masz tu kcal i ww.
 

edyta1995

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Z kolacji wywal banan bo po co Ci energia przed snem, warzywa w diecie staraj sie jeśc świeże, pieczywo pełnoziarniste (patrz na skład) Nie wiem ską Ci wyszło te 90g białka ja na oko widze z 50g liczy sie tylko swierzęce a nie kasze, chleby czy owsianki. Policz ile masz tu kcal i ww.
A jakie te warzywka w tej porze roku proponujesz ? Policzyłam białko z jajek , kurczaka, jogurtu i serka i faktycznie nie ma 90... Postanowiłam na śniadanie zamiasto owsianki z mleka zrobić omlet z owsianki idóch jajek ;) . Dzięki za pomoc
;D
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Dobra żle to ująłem jedz np pomidory, brokuły, papryke, cebule, ogórki unikaj ziemniaków kukuryczy, marchew jedz najlepiej surową np w surówce startą. Ten jogurt to nie ma co białka liczyć można go jedynie wylac na placek. Możesz też kombinować sałatki z tuńczykiem.
[background=rgb(255, 255, 255)]
[/background]​
 
R

robert.sk

Guest
skalpel1992 napisał:
Dobra żle to ująłem jedz np pomidory, brokuły, papryke, cebule, ogórki unikaj ziemniaków kukuryczy, marchew jedz najlepiej surową np w surówce startą. Ten jogurt to nie ma co białka liczyć można go jedynie wylac na placek. Możesz też kombinować sałatki z tuńczykiem.
Dokładnie takie owoce i warzywa maja wysoki indeks glikemiczny i ich się powinno unikać.
Ja t jeszcze kupiłem sobie wagę kuchenną (tutaj możesz kupić bo tanio:http://mmo.pl/74-wagi-kuchenne ) i odmierzam sobie wagę wszystkiego co jem.
Tak się trzymam diety :)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja mam do Ciebie pytanie, czy Ty tez oprócz tej diety brałaś jakies suplementy ?
czy przyjmujesz odzywki ? Jesli tak to jakie sa odpowiednie dla kobiet ?
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
modliszka23 napisał:
Ja mam do Ciebie pytanie, czy Ty tez oprócz tej diety brałaś jakies suplementy ?
czy przyjmujesz odzywki ? Jesli tak to jakie sa odpowiednie dla kobiet ?

Wydaje mi się, że dla trenującej osoby dobrze byłoby, gdyby skontaktowała się z lekarzem,bądź odpowiednim dietetykiem, który doradzi jak się odpowiednio odżywiać i czy wolno coś przyjmować, aby nie zaszkodzić sobie samemu.Suplementy może i są dobre, ale bez przesady.
 
Do góry