Włosy.....

yoyo1212

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2013
Posty
31
Punkty reakcji
0
Właśnie włosy i tu jest mój problem...
Mam zamiar je zapuścić trochę bo z dłuższymi zawsze jakieś fajne fryzurki można wymyślić :p ale moje włosy są sztywne takie siano jest na głowie takie twarde w dotyku... ;/
I mam do Was tutaj pytanie czy można to zmienić ? Najlepiej jakby to byłoby jakieś proste szybkie metody tak żeby domownicy mnie nie zobaczyli :D
Z góry dziękuję za odpowiedź ;)
 
D

Dorka123

Guest
twarde i siano? moze są przesuszone? jakich szamponów używasz? Jakaś odżywka moze załatwi sprawę? Coś, co nawilży włosy?
 

yoyo1212

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2013
Posty
31
Punkty reakcji
0
No nie wiem :D sterczą na głowie jakoś :p w sumie to wszystkie jakie są pod ręką (na pewno nie są to jakieś badziewne :D )
odżywki w sumie to mogę zacząć używać bo nigdy nie używałem a w domu są :D
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Polecam jedwab do włosów - biosilk.
Na pewno je wygładzi co sprawi ,że nie będą tak przesuszone i sztywne.
 

yoyo1212

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2013
Posty
31
Punkty reakcji
0
A możesz powiedzieć gdzie kupić ? :D albo daj jakiegoś linka żebym wiedział jak to wygląda :D
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3644
W rossmanie kupisz na pewno ;)
 

RdK16

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
367
Punkty reakcji
7
Wiek
32
Nie dziw się, że masz włosy w takim stanie skoro nawet odżywki nie używasz...
Szampon wysusza włosy, czyści je tak dokładnie, że zmywa z nich nawet warstwę ochronną, dlatego nakładanie odżywki po myciu to absolutne minimum ;)

Do tego przypuszczam, że jak suszysz włosy to trzesz ręcznikiem o głowę, a to bardzo niedobrze wpływa na włosy, ponieważ włos zbudowany jest z nałożonych na siebie łusek, a takie tarcie otwiera te łuski przez co włosy wyglądają gorzej, są słabsze i tracą blask. Po prostu przyłóż ręcznik do głowy i tak by nadmiar wody z włosów wsiąkł w niego- możesz lekko masować, tylko DELIKATNIE ;)

A co do jedwabiu- jest ok, o ile umiejętnie się go stosuje.
 
J

jadwinia

Guest
Suszarka jakby nie było też niszczy i wysusza włosy .. najlepiej to myć je i dać im schnąc samym, po myciu trzeba jedynie pamiętać o odżywce i o uczesaniu ich... Nie którzy, zwłaszcza panowie, myja włosy i nic z nimi nie robią ;p nawet nie czeszą.
 

carbidovva

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2013
Posty
40
Punkty reakcji
1
yoyo1212 napisał:
Właśnie włosy i tu jest mój problem...
Mam zamiar je zapuścić trochę bo z dłuższymi zawsze jakieś fajne fryzurki można wymyślić :p ale moje włosy są sztywne takie siano jest na głowie takie twarde w dotyku... ;/
I mam do Was tutaj pytanie czy można to zmienić ? Najlepiej jakby to byłoby jakieś proste szybkie metody tak żeby domownicy mnie nie zobaczyli :D
Z góry dziękuję za odpowiedź ;)
dobra amska na noc pod termo cupem i jedwab do włosów:)
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
RdK16 napisał:
A co do jedwabiu- jest ok, o ile umiejętnie się go stosuje.
To zależy od gęstości i poziomu zniszczenia włosów ,wiadome ,że na bardzo rzadkie włosy nie wiadomo ile tego nie nałożysz ;)
Zresztą na opakowaniu jest to napisane .
 
M

MacaN

Guest
RdK16 napisał:
Szampon wysusza włosy, czyści je tak dokładnie, że zmywa z nich nawet warstwę ochronną, dlatego nakładanie odżywki po myciu to absolutne minimum
Ludzie... co wy chcecie z niego laskę zrobić ? :D Odżywka to minimum, nie wolno trzeć ręcznikiem o głowę, jedwab nakładać :mruga: W łazience spędzi więcej czasu od własnej Matki hahaha :D
 
Y

Yellow Jester

Guest
9macan5 napisał:
Ludzie... co wy chcecie z niego laskę zrobić ? :D Odżywka to minimum, nie wolno trzeć ręcznikiem o głowę, jedwab nakładać :mruga: W łazience spędzi więcej czasu od własnej Matki hahaha :D
Dokładnie, podpisuję się pod tym nawet lewą ręką, chociaż pisać umiem tylko prawą. Szampon wysusza włosy? Mi się akurat masakrycznie przetłuszczają. Chyba pora na jakieś dobre odżywki! Zdrowo trza się odżywiać!

No i trzeba być typowym twardzielem, kurde!
 

RdK16

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
367
Punkty reakcji
7
Wiek
32
ForeverYoung napisał:
A co do jedwabiu- jest ok, o ile umiejętnie się go stosuje.
To zależy od gęstości i poziomu zniszczenia włosów ,wiadome ,że na bardzo rzadkie włosy nie wiadomo ile tego nie nałożysz ;)
Zresztą na opakowaniu jest to napisane .
Miałem bardziej na myśli to, że włos po jedwabiu jest wygładzony, bo to sylikon. A jak takich warstw sylikonowych powstanie na włosie, to będą utrudniały przechodzenie składników odżywczych (np. z odżywki). Sylikony trudno się zmywa i tutaj nie wiem czy każdy szampon sobie z nimi radzi.


9macan5 napisał:
Szampon wysusza włosy, czyści je tak dokładnie, że zmywa z nich nawet warstwę ochronną, dlatego nakładanie odżywki po myciu to absolutne minimum
Ludzie... co wy chcecie z niego laskę zrobić ? :D Odżywka to minimum, nie wolno trzeć ręcznikiem o głowę, jedwab nakładać :mruga: W łazience spędzi więcej czasu od własnej Matki hahaha :D
Nikt nie chce z niego zrobić laski. Nawet natura nie chciała, dlatego jest chłopakiem ;>

Odżywka po myciu to minimum- nie wiem co Cię akurat tutaj dziwi. Podstawa mycia włosów. Ba, dodałbym jeszcze maskę jak ktoś tutaj wspominał ale miało być tak, by nikt nie widział, a w masce to trzeba z minimum 15 minut pochodzić... więc pewnie odpada (no ale to raz w tygodniu)

Nie wolno trzeć- akurat delikatne odsączanie wcale nie różni się czasowo od tarcia ręcznikiem, więc tutaj nic czasu nie straci w łazience

Nałożyć jedwab na włosy to ok. 25 sekund

Mało osób jest na tyle szczęśliwcami, że bez żadnego dbania mają piękne włosy. To jak z cerą/budową ciała itp. Zazwyczaj trzeba dbać to i są efekty, ale jak niektórzy tutaj boją się odżywki do włosów...
 
M

MacaN

Guest
RdK16 napisał:
Odżywka po myciu to minimum- nie wiem co Cię akurat tutaj dziwi. Podstawa mycia włosów. Ba, dodałbym jeszcze maskę
Wybacz, dla mnie jest to zamienianie się w panienkę :p No wiadomo - włosy wymyć szamponem i tyle, już to tarcie włosów niech Ci będzie, ale maska to już gruba przesada. Facet to ma być facet, silny i prosty a nie panienka dbająca o każdy szczegół. Jak tak dalej pójdzie to sobie będziecie łoniaki prostować bo tak modniej i się dziewczynom podobać będzie hehe :D
 

RdK16

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
367
Punkty reakcji
7
Wiek
32
@9macan5:
No jeżeli włosy masz bardzo krótkie i ścinasz je regularnie, to nie ma problemu, ale osoba, która założyła temat, chce je trochę zapuścić i zadbać o nie, bo ma w złym stanie i sam to dostrzega.

Rozczaruję Cię trochę ale po użyciu odżywki męskość pozostaje bez zmian. Nie tak łatwo się jej pozbyć. Założę się, że nawet Beckham jakiejś używa, ba nawet do fryzjera częściej chodzi niż wiele kobiet, a jakbyś miał za żonę taką Victorię to już dawno stałbyś się pewnie (psychicznie) tą panienką, o której ciągle piszesz ;p. A on nadal pozostaje facetem, mimo wszystko. Ona go nawet stylizuje (chociaż po tylu latach pewnie już sam sobie radzi)- wiesz, nie że jakiś tam sprany t-shirt i jeansy ale nie dość, że kilka warstw to jeszcze pasuje to do siebie kolorystycznie. Idealnie skrojone garnitury, swetry,kaszkiety, inne czapki, chusty na szyi... A widziałeś jego fryzury? Zmienia częściej niż nie jedna kobieta, są ułożone bardzo dobrze, widać że poświęcono na to trochę czasu. A do czego tym tekstem dążę? Ano do tego, że właściwie każda dziewczyna jaką znam ma miękkie kolana na samo hasło; 'beckham'. Nie mówiąc gdy już gdzieś zobaczy (w filmie/reklamie czy na zdjęciu).
 
M

MacaN

Guest
Nie mam zamiaru się poświęcać aż takk dla dziewczyn :D Serio - osoba o której piszesz i jemu podobni mają pełno czasu na to i pełno kasy. Jaki tam z niego facet, bo co ? Bo gra w piłkę i ma mięśnie ? Bo ma pustą lalę przy boku ? Taka lala to pstryknięcie palcami, jeśli tylko masz kasiorę :D

Facet to człowiek który ciężko pracuje na rodzinę a przeciętny człowiek wstaje o 5.00 do pracy, bądź szkoły. Wstawanie 30 min. wcześniej z powodu FRYZURY to już jakiś tam zanik męskości, tej pierwotnej i prawdziwej.

Osoba, która założyła temat ma bardzo krótkie włosy, ja mam krótkie raz na 3 miesiące, po 2 miesiącach mam już długie a pod koniec 3 mam bardzo długie jak dla mnie. Nie są to włosy do szyi, tylko takie ok. 8 cm. Stawiam je na żel tylko jak jest jakaś okazja, gdy muszę wyjść gdzieś i wyglądać bardzo dobrze, jednak na co dzień nawet ich na żel ( właściwie gumę ) nie stawiam, tylko przelecę po glowie szczotką kilka razy, żeby nie były przylizane. Powód ? Nie przejmuję się takimi rzeczami.

Natomiast odżywki nie używałem nigdy, moje włosy to nie jakiś jedwab, żeby były mięciutkie jak nie wiem co, tylko normalne włosy. Nie znam NIKOGO, kto używa takich rzeczy o których napisałeś.
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
RdK16 napisał:
Założę się, że nawet Beckham jakiejś używa
To on ma jeszcze włosy?
Hehe. Ja doradzę tyle, żeby kolega zmienił szampon sam miałem kiedyś twarde jak kupiłem sobie szampon marki szampon. Osobiście używam tylko szamponu bez żadnych "srajek" i po kąpaniu trę włosy i trę i trę, aż wytrę i mam miękkie.
 

RdK16

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
367
Punkty reakcji
7
Wiek
32
9macan5 napisał:
Nie mam zamiaru się poświęcać aż takk dla dziewczyn :D Serio - osoba o której piszesz i jemu podobni mają pełno czasu na to i pełno kasy. Jaki tam z niego facet, bo co ? Bo gra w piłkę i ma mięśnie ? Bo ma pustą lalę przy boku ? Taka lala to pstryknięcie palcami, jeśli tylko masz kasiorę :D
Może nie oceniajmy jacy są prywatnie, puści czy nie. Tego nie wiemy ;>
A wątpię, że akurat taka 'lala' jak ją nazwałeś jest na pstryknięcie palcami, bo jednak sporo czasu już ze sobą są i na rozwód się nie zanosi, do tego wydają się być normalną rodziną. Mają 4 dzieci (Tak, ta pusta lala jak ją nazwałeś urodziła 4 dzieci, bez obaw że straci figurę, czy nawet umrze od ciąży, bo jednak straszna z niej chudzinka)
Ale to nie o nich temat...

To nie miało być poświęcenie dla dziewczyn, bardziej inwestycja w siebie i dla siebie, a to że komuś się spodoba, to taki (pozytywny) efekt uboczny.
Jeżeli nie chcesz to nikt Cię nie będzie namawiał, porady są głównie dla założyciela tematu i to on podejmie decyzję czy tak będzie ok czy nie. Nie mam zamiaru udowadniać kto ma rację, bo to jak grochem o ścianę. Racja jest dla każdego inna. Jak ktoś chce coś zmienić by było lepiej (jak założyciel tematu) to będzie skłonny ku zmianom, a jak ktoś jest zadowolony z tego jak jest obecnie to nie będzie nic zmieniał przecież.
Więc jeżeli ktoś trze te włosy ręcznikiem, a i tak ma ładne, a nie siano to powinien się cieszyć z genów (przynajmniej tego dot. włosów).
 

Draupner

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2008
Posty
92
Punkty reakcji
0
sucharki napisał:
a ja nieco z innej beczki, co zrobić, żeby włosy się nieelektryzowały? bo oszaleję, każde zakładanie szalika czy nawet wkładanie słuchawek powoduje, że wyglądam jakby mnie ktoś pod prąd podłączył... ratunku ;(((
Może odżywka do włosów pomoże ?
 
Do góry