Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Komputer ledwo chodzi - błędy

• Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Diva ziomek

Diva ziomek

Niepoprawny Humanista

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1606 postów

Napisano 20 luty 2013 - 02:50

Witam.
Ostatnimi czasu mój laptop strasznie zwolnił, system włącza się około 3 minut, przeglądarka sie wiesza, filmy na yt się zawieszają i wyskakują błędy. Antywirus nic nie zalazł (avast home). Czy ktoś kto się na tym zna mógłby mi doradzić co powinienem zrobić? Z wyjątkiem formatu (no chyba że to ostateczność).

Spoiler

Użytkownik Gressil edytował ten post 20 luty 2013 - 13:22

• 0

#2 Fray

Fray

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 4915 postów

Napisano 20 luty 2013 - 23:00

Witaj @Diva ziomek!

W pierwszej kolejności proponuję zainstalować nowy program antyvirusowy, ponieważ avast nie cieszy się zbyt dobrą opinią wśród użytkowników, którzy z niego korzystali. Z darmowych polecam pakiet Comodo, bądź Avirę.
Zalecam także wykonanie pełnego skanowania combofixem, oraz instalację aktualizacji do Twojej wersji systemu Windows.
  • 2

#3 Diva ziomek

Diva ziomek

Niepoprawny Humanista

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1606 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 19:40

Do tego co napisałeś Fray dodałem defragmentację obu dysków, oraz zauważyłem, że strasznie dużo niepotrzebnych programów otwierało mi się wraz z włączaniem systemu - wyłączyłem niepotrzebne programy i chodzi dużo szybciej, stawiam piwo :)

• 0

#4 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 20 marzec 2013 - 20:34

Chyba też będę musiał to zrobić, bo lapek prawie nowy ( 1,5 roku ), net szybki a tnie niemiłosiernie. 

Hmm.. Co myślicie o Ccleaner ? mi on nic nie daje, mam wręcz wrażenie, że po każdym usunięciu błędów komp chodzi wolniej :/ 

• 0

#5 Diva ziomek

Diva ziomek

Niepoprawny Humanista

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1606 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 14:37

Ja osobiście odczułem różnicę na dysku po użyciu tego programu, więc moim zdaniem jest to pomocny program.

W ogóle to najchętniej bym całego peceta wymienił, bo aż szkoda grać na średnich detalach w battlefielda czy skyrima :)

• 0

#6 Szalony90

Szalony90

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 160 postów

Napisano 28 marzec 2013 - 20:45

Na lapku  w skyrima niezbyt kolorowo :>. Polecam programik CCleaner do usuwania niepotrzebnego chłamu.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Guest_bankus_*

Guest_bankus_*
  • Goście

Napisano 28 marzec 2013 - 21:22

Avast jest jednym z najlepszych antywirusów tylko trzeba jak z każdym innym pobierać aktualizacje baz regularnie.

- Do avasta przyda się i nie będzie kolidował Malwarebytes Anti-Malware.

- zapora sieciowa np. Kerio (systemowa nie nadaje się do tego)

- combofix jest bardzo inwazyjnym programem i nie powinien być używany bez nadzoru

• 0

#8 Fray

Fray

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 4915 postów

Napisano 30 marzec 2013 - 12:43

@Bankus - brednie. Jedyne z czym się mogę zgodzić, to to, że systemowa zapora się nie nadaje... bo tak naprawdę ona do niczego się nie nadaje. ;-)

Zapomniałem  o CCleanerze. Sam mam i używam, gdy odczuję przeciążenie. Jeśli on nie pomaga, to zawsze jest sporo ciekawych alternatyw, np. Odkurzacz :)

A jeśli grasz w gry, to game booster będzie odpowiedni. Program wyłącza wszystkie niezbędne procesy, podczas uruchamiania gry. W niektórych grach tego nie odczujesz, ale w niektórych różnica będzie naprawdę dość solidnie zauważalna.

No i na sam koniec warto dodać "fajny trick" o którym użytkownicy bardzo często zapominają, a mianowicie usuwanie pobranych i niepotrzebnych już plików. :P 

Po pewnym czasie zbiera się z tego dość spora grupa śmieci, która tylko przeszkadza.

• 0

#9 Kranzescytka

Kranzescytka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 17 wrzesień 2013 - 22:30

Avast jest jednym z najlepszych antywirusów tylko trzeba jak z każdym innym pobierać aktualizacje baz regularnie.

- Do avasta przyda się i nie będzie kolidował Malwarebytes Anti-Malware.

- zapora sieciowa np. Kerio (systemowa nie nadaje się do tego)

- combofix jest bardzo inwazyjnym programem i nie powinien być używany bez nadzoru

Avasta nie polecam jak jest dodany Malwarebyted Anti- Malware. On sam w sobie jest najlepszy.

Druga sprawa to aby nie było dwóch skanerów na kompie, jesli nie mamy pewności, że nie będą z sobą kolidowały.

Fray, zapomnij o "odkurzaczu", to zabawka dla dzieci.

• 0

#10 songostylizator

songostylizator

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 07 październik 2013 - 14:58

Avast jako bezpłatne narzędzie nie jest chyba takie tragiczne? ;)

• 0

#11 serwor

serwor

Forumator

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5429 postów

Napisano 02 marzec 2014 - 19:49

Teraz wiele stron dodaje mnostwa smieci ktore osoby nieuwazne pobieraja na swoje komputery, na przyklad przy pobieraniu programow z dobrychprogramow, nie radze uzywac ich asystenta pobierania  poniewaz dostaniecie mnostwo smieci ktore wam spowolnia internet i moga tez przekierowac strone glowna waszej  przegladarki. Pobierajac od nich jakis program nalezy kliknac na linki bezposrednie ktore sa po prawej stronie na gorze, tak pobierajac program nie zasmiecamy sobie systemu.

Avasta nie polecam jak jest dodany Malwarebyted Anti- Malware.

Przeciez w wersji bezplatnej ten program  nie ma ochrony, wiec piszesz bzdury.

Chodzi oczywiscie o Malwarebyted Anti-Malware.

On ma wtedy tylko skaner, nic nas nie chroni!

Druga sprawa to aby nie było dwóch skanerów na kompie, jesli nie mamy pewności, że nie będą z sobą kolidowały.

Skanery nigdy nie koliduja, mozna miec ich i 10.

Użytkownik serwor edytował ten post 02 marzec 2014 - 19:54

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Neutralize

Neutralize

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 14 maj 2014 - 14:39

Moja rady to po pierwsze wejść w dodaj lub usuń progamy i skasować wszystko co niepotrzebne, następnie zrobić porządek na dysku, zainstaluj "jet clean" i użyj tego programu żeby wyczyścić rejestr jak i sam windows z niepotrzebnych plików tymczasowych i innych śmieci, następnie pobrać dr web curreit i przeskanować cały system i na samym końcu zrobić defragmentacje.

• 0

#13 Leszek32

Leszek32

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 14 maj 2014 - 15:07

Co do antywirusów poleciłbym AVG. Dużo mniej pamięci ram pobiera niż Avast. Moim najlepszym rozwiązaniem na tego typu problemy to usunięcie wszelkich niewykorzystywanych programów, gier itp. Wtyczki i dodatki w przeglądarkach spowalniające komputer. Jeśli nie pomaga formatuję dysk C na którym mam Windowsa i po bólu :) 

• 0

#14 Yo_lanta

Yo_lanta

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 198 postów

Napisano 02 czerwiec 2014 - 11:12

No cóż jeśli problem pojawił się stosunkowo niedawno to może spróbuj poza całkowitym czyszczeniem go z niepotrzebnych programów przywrócić system do stany z przed awarii może to w jakiś sposób pomoże ;) mojemu PC to czasem pomaga a jak nie to niestety formacik.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#15 Guest_jolos_*

Guest_jolos_*
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2016 - 20:36

Możliwe, że masz jakiegoś wirusa, albo procesor już nie wyrabia i zamula. Oddaj komputer do serwisu, może w czymś Ci pomogą. W Krakowie na ulicy Szlak jest fajny serwis redicreo. Szybko sprawdzą Ci kompa i powiedzą co jest nie tak.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0