tabletki antykoncepcyjne i stosunek przerywany

clari93

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Witam. Od 2 miesięcy współżyję z chłopakiem i od tych 2 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne i jednoczesnie stosujemy stosunek przerywany. Dodam ze choruję na padaczkę, lecz w ulotce mojego leku jest napisane ze są to tabletki, które nie mają wpływu na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Miesiąc temu , w przerwie 7 dniowej, zamiast okresu, dostałam 4 dnia przerwy brązowe plamienie, które trwalo może z 2 dni. 12 lutego skończyłam brać tabletki z drugiego opakowania, i znowu 17.02 dostałam brązowe plamienie, nie wiem ile będzie trwało.. Co to może być? Czy istnieje ryzyko zajścia w ciąże w trakcie regularnego i systematycznego brania tabletek anty i jednoczesnie stosowania stosunku przerywanego? Proszę o odpowiedź z góry dziękuję.
 

gąska83

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wykonaj test ciążowy (płytkowy kosztuje ok. 9 zł) i będziesz wiedzieć. z własnego doświadczenia to w przerwach między tabletkami krwawiłam a nie plamiłam ale każdy organizm inny i może twoje miesiączki będą właśnie tak wyglądać - możesz zawsze skonsultować to z ginekologiem.
 

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
Nie uważasz, że bez sensu jest odbierać sobie przyjemność z sekus? Na logikę - jeśli systematycznie bierzesz tabletki, to jesteś zabezpieczona bardzo dbrze, a sam stosunek przerywany nigdy, czy bierzesz tabletki, czy nie, przed ciążą nie zabezpiecza... jak masz shizy ciązowe i boisz się wpadki, to może lepiej stosować dodatkowo prezerwatywy dla komfortu psychicznego?
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
jeżeli bierzesz tabletki regularnie nie pomijasz żadnej nie powinnaś bać się zajścia w nieplanowaną ciążę :) podobnie jak dziewczyny, uważam, że stosunek przerywany nie powinien być traktowany jako dodatkowy środek antykoncepcyjny i w pewien sposób zmniejsza przyjemność z seksu więc jeśli nie czujesz się pewnie tylko z tabletkami pomyśl np. o prezerwatywie :) natomiast to plamienie które występuje w przerwie 7 dniowej to tzw. plamienie z odstawienia czyli nie jest to miesiączka to całkiem normalna sprawa. Najważniejsze przy stosowaniu pigułek jest codzienne branie pigułki i nie przedłużanie przerwy 7dniowej. Warto ustawić sobie przypomnienie w telefonie kiedy wziąć nowy cykl pigułek lub np. spytać swojego gina o tabletki które mają tzw pigułki placebo czyli nie robisz przerwy a bierzesz pigułki okrągły miesiąc tyle, że część z nich (ostatnie 7 tabl) nie zawiera hormonów.
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
To prawda, tzw. "krwawienie z odstawienia" jest z reguły dużo mniej obfite niż zwykła miesiączka. Może u Ciebie właśnie tak to będzie teraz wyglądać.
A ze stosunków przerywanych najlepiej zrezygnujcie dla własnego zdrowia psychicznego, szczególnie Twojego mężczyzny.

PS. Mój sposób na regularne branie tabletek to budzik ustawiony codziennie na godzinę 22 :)
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
czarna!! napisał:
jeżeli bierzesz tabletki regularnie nie pomijasz żadnej nie powinnaś bać się zajścia w nieplanowaną ciążę :) podobnie jak dziewczyny, uważam, że stosunek przerywany nie powinien być traktowany jako dodatkowy środek antykoncepcyjny i w pewien sposób zmniejsza przyjemność z seksu więc jeśli nie czujesz się pewnie tylko z tabletkami pomyśl np. o prezerwatywie :) natomiast to plamienie które występuje w przerwie 7 dniowej to tzw. plamienie z odstawienia czyli nie jest to miesiączka to całkiem normalna sprawa. Najważniejsze przy stosowaniu pigułek jest codzienne branie pigułki i nie przedłużanie przerwy 7dniowej. Warto ustawić sobie przypomnienie w telefonie kiedy wziąć nowy cykl pigułek lub np. spytać swojego gina o tabletki które mają tzw pigułki placebo czyli nie robisz przerwy a bierzesz pigułki okrągły miesiąc tyle, że część z nich (ostatnie 7 tabl) nie zawiera hormonów.
A które z tabletek obecnych na rynku mają te tabletki placebo? Bo nie powiem, byłoby to dość duże ułatwienie dla mnie bo nigdy nie wiem kiedy zacząć kolejne opakowanie.
 

regata

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Mimo, ze w ulotce jest napisane, ze nie maja wplywu na skutecznosc tabletek antykoncecyjnych to ja by tk czy inaczej dla spokou ducha zapytala lekarza.
Ja w trakcie brania tabletek zawsze ustawiala budzik i nie zapominam. Najgorzej bylo z zapamiateniem o rozpoczeciu nowego opakowania. I tu pale potkniec i sie zdazylo. Ale odkad zmienilam tabletki na Vibin, w ktorym jest 28 tabletek (21 hormonalnych i 7 placebo) moj problem prysl, bo juz nie musze robic przerwy. Biore opakowanie po opakowaniu. I juz:)
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
Jeśli zapominacie wziąć tabletki po 7-dniowej przerwie spróbujcie ustawić sobie budzik po wzięciu ostatniej tabletki z blistra na "za tydzień". Ja mam ustawiony budzik codziennie, a jak w sobotę biorę ostatnią tabletkę ustawiam budzik na niedzielę za 7 dni :)
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
regata napisał:
Mimo, ze w ulotce jest napisane, ze nie maja wplywu na skutecznosc tabletek antykoncecyjnych to ja by tk czy inaczej dla spokou ducha zapytala lekarza.
Ja w trakcie brania tabletek zawsze ustawiala budzik i nie zapominam. Najgorzej bylo z zapamiateniem o rozpoczeciu nowego opakowania. I tu pale potkniec i sie zdazylo. Ale odkad zmienilam tabletki na Vibin, w ktorym jest 28 tabletek (21 hormonalnych i 7 placebo) moj problem prysl, bo juz nie musze robic przerwy. Biore opakowanie po opakowaniu. I juz:)
I to by było coś dla mnie ;) Jak już wpadnę w rutynę to biorę tabletkę za tabletką, ale jak przyjdzie czas przerwy to "wypadam z rutyny" i potem już zapominam brać po przerwie ;) Ustawienie w telefonie mam bez przerwy, więc jak była przerwa to po prostu wyłączałam i nie brałam, tylko czasami za dużo razy zdarzało mi się wyłączyć :D
A jak cenowo wychodzi ten Vibin? Moze zapytam gina czy mogłabym je brać...
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
Dziewczyny, ale tabletki koncepcyjne dobiera się na trochę innej podstawie niż obecność lub brak tabletek placebo...
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
pralinka91 napisał:
Dziewczyny, ale tabletki koncepcyjne dobiera się na trochę innej podstawie niż obecność lub brak tabletek placebo...
to prawda podstawową cechą pigułek jest ich skład hormonalny czyli ile i jakich hormonów ma dana pigułka tak więc pod tym kątem na początku lekarz dobierze nową pigułkę. Ale jeśli poprosisz o rodzaj pigułki z placebo bo tak będzie dla Ciebie i wygodniej i bezpieczniej to wtedy on pewnie zaproponuje Ci taki rodzaj pigułek któy ma odpowiednią ilość hormonów dla Ciebie a przy okazji tabletki placebo. Z tego co wiem sam Vibin jest w dwóch wersjach Vibin i VIbin mini one różnią się dawką hormonów więc prawdopodobnie spokojnie Twój gin dobierze Ci którąś wersję jeśli bedziesz chciała zmiany :)
 
D

Dorka123

Guest
koozka napisał:
Mimo, ze w ulotce jest napisane, ze nie maja wplywu na skutecznosc tabletek antykoncecyjnych to ja by tk czy inaczej dla spokou ducha zapytala lekarza.
Ja w trakcie brania tabletek zawsze ustawiala budzik i nie zapominam. Najgorzej bylo z zapamiateniem o rozpoczeciu nowego opakowania. I tu pale potkniec i sie zdazylo. Ale odkad zmienilam tabletki na Vibin, w ktorym jest 28 tabletek (21 hormonalnych i 7 placebo) moj problem prysl, bo juz nie musze robic przerwy. Biore opakowanie po opakowaniu. I juz:)
I to by było coś dla mnie ;) Jak już wpadnę w rutynę to biorę tabletkę za tabletką, ale jak przyjdzie czas przerwy to "wypadam z rutyny" i potem już zapominam brać po przerwie ;) Ustawienie w telefonie mam bez przerwy, więc jak była przerwa to po prostu wyłączałam i nie brałam, tylko czasami za dużo razy zdarzało mi się wyłączyć :D
A jak cenowo wychodzi ten Vibin? Moze zapytam gina czy mogłabym je brać...
ja płacę około 27 zł w doz. U mnie ze zmianą nie było problemu, bo prałam tabletki o identycznym składzie, ale innego producenta, sporo droższe.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
zastanawiam się skąd taka różnica w cenie, skoro skład podobny czy nawet taki sam i się doczytałam gdzieś w necie, Vibin jest polski, produkuje go polpharma ;)
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
myślę, że różnica w cenie to w sporej mierze opłacanie marki i reklam nic innego wiadomo, że żaden koncern nie pozwoli sobie na wypuszczenie na rynek słabego leku-pigułki stąd działanie, skład taki sam :) Natomiast w cenie wliczona jest też reklama, opakowanie i milion innych rzeczy dlatego ja od jakiegoś czasu wybieram bardziej świadomie nie tylko leki pigułki ale też inne rzeczy
 

regata

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiele z nas kupuje produkt droższy, bo wydaje nam się że będzie lepszy. I nie czytamy składu. Reklama oczywiście, poza tym tak jak było podane wyżej Vibin wypuściła na rynek polpharma. Czyli polska firma. A wiadomo, ze jak coś się sprzedaje u siebie to można to zrobic po niższej cen
 
D

Dorka123

Guest
regata napisał:
Wiele z nas kupuje produkt droższy, bo wydaje nam się że będzie lepszy. I nie czytamy składu. Reklama oczywiście, poza tym tak jak było podane wyżej Vibin wypuściła na rynek polpharma. Czyli polska firma. A wiadomo, ze jak coś się sprzedaje u siebie to można to zrobic po niższej cen
dokładnie tak, odpada znaczna część kosztów transportu i chyba różnych testów i norm, które muszą spełniać leki sprowadzane z zagranicy.
 

erudyta79

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2013
Posty
53
Punkty reakcji
0
clari93 napisał:
Witam. Od 2 miesięcy współżyję z chłopakiem i od tych 2 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne i jednoczesnie stosujemy stosunek przerywany. Dodam ze choruję na padaczkę, lecz w ulotce mojego leku jest napisane ze są to tabletki, które nie mają wpływu na działanie tabletek antykoncepcyjnych. Miesiąc temu , w przerwie 7 dniowej, zamiast okresu, dostałam 4 dnia przerwy brązowe plamienie, które trwalo może z 2 dni. 12 lutego skończyłam brać tabletki z drugiego opakowania, i znowu 17.02 dostałam brązowe plamienie, nie wiem ile będzie trwało.. Co to może być? Czy istnieje ryzyko zajścia w ciąże w trakcie regularnego i systematycznego brania tabletek anty i jednoczesnie stosowania stosunku przerywanego? Proszę o odpowiedź z góry dziękuję.
a nie myślalaś, że to po prostu reakcja twojego organizmu na tabletki antykoncepcyjne? w pierwszych miesiącach ich stosowania organizm różnie się zachowuje - mogą wystąpić plamienia między jednym "okresem" a drugim, okres może się skrócić lub wydłużyć. możesz mieć mdłości, bóle głowy. czy lekarz robił ci badania przed przepisaniem tabletek? na jakiej podstawie stwierdził, że te tabletki będą ci służyły?
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Fajnie, że tu zajrzałam, bo temat u mnie na czasie... Miałam dłuższą przerwę w braniu pigułek i zastanawiam się nad powrotem do nich, ale boję się szczerze mówiąc, że przytyję albo będzie mi się zatrzymywała woda w organizmie. Z dwoma rodzajami pigułek już tak miałam i czułam się wtedy fatalnie. O ile z wagą sobie poradzę, o tyle nienawidzę czuć się spuchnięta i ociężała. Powiedzcie mi proszę, czy miałyście takie objawy zanim organizm się przyzwyczaił?
 
D

Dorka123

Guest
Żadnych działań niepożądanych u siebie nie zauważyłam. Vibin nie powoduje zatrzymywania się wody w organizmie, więc tego też nie musisz się obawiać.
 
Do góry