T-mobile, bezprawne naliczenie kosztów, rozwiązanie umowy.

NataliaSałuk

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2011
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Bierutów
Witam!

Mam problem z operatorem T-Mobile.
Otóż mam telefon na abonament i byłam na Ukrainie, gdzie wysłałam 3 SMSy i oprócz tego nigdzie nie dzwoniłam, nie odbierałam połączeń, ani nie łaczyłam się z internetem. Po powrocie do Polski sprawdzilam saldo konta i okazało się, że jest naliczone w sumie 135 zł. Zadzwoniłam do biura obsługi klienta i powiedziano mi, że to były 2 połączenia odebrane i nie ma możliwości sprawdzenia z jakiego numeru do mnie dzwoniono. Dodaj, że w telefonie nie miałam też śladu jakiegokolwiek połączenia. W związku z tym mam takie pytania.

1. Czy da sie udowodnić, takich połączeń nie było;
2. Czy mogę si uchylić od płacenia takiego rachunku;
3. Czy w związku z tym mogę rozwiązać umowy bez kary umownej (dodam, że mam 2 numery oraz internet i z wielką chęcią rozwiązałabym wszystkie umowy).

Bardzo proszę o rady. Z góry pięknie dziękuję.
Pozdrawiam Natalia
 

Pietro199022

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2012
Posty
77
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
Co do pierwszego pytania na pewno maja billingi, gdzie wszystkie polaczenia beda pokazane. Zazadaj od nich billingow.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Jak znam życie - nic nie zrobisz. Nic!! Swoją umowę z Era GSM rozwiązałem w 1999r! To samo! Niby byłem w Bułgarii i odbierałem połączenia w Roamingu. Nigdy tam nie byłem! Koszt Roamingu około 400zł! Były dwie sprawy w sądzie na których przegrałem. Oczywiście im nie zapłaciłem! Poszło w przedawnienie po 5latach lecz blokadę na zakup telefonu w TMOBILE mam nawet w Niemczech. Od 2001r jestem w Plusie i ... zero problemów. Billingi muszą mieć ale jak znam życie - winna będziesz Ty i nawet sąd Ci nei pomorze. Nie polski Sąd. Tu wygrywa tylko ten co ma prawników, kasę a slad elektroniczny jest święty dlatego wyjechałem na zachód. Zwykły zjadacz chleba w Polsce jest smieciem. Zawsze wygra większy! Zawsze! Czy to TP oszukująca masowo ludzi na nieistniejący internet 20MBps czy operatorzy GSM sprzedając internet z prędkością do 1,5MBps w cenie 69,90 z umowa na internet "DO 8MBps".
 

Aker_85

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
39
Punkty reakcji
0
Może być trudno. Wyślij pismo z prosbą o szczegółowy biling i wtedy można zobaczyć co i jak.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
A jak udowodnić cwaniaczkom z Ukrainy itp. że połączen nie było? W takich krajach używa się telefonów na kartę!!!!! Tak samo w Afryce, Azji itp. Przecież Era (TMobile) sugeruje się billingiem właśnie od nich a tam... uczciwości tyle co kot napłakał. Przykład z Litwy z 2001r. Wszystkie rozmowy do minuty były billingowane razy dwa!!!! Jak im udowodnisz że było inaczej? Jeśli coś się stałow EU - masz 80% szans ale poza EU?? Nigdy! Na Twoim miejscu zapłacił bym i zapomniał. Dlaczego? Po pierwsze nie wygrasz a po drugie - tak Ci "zafajdają" papiery że nawet pralki na raty nie kupisz. Gra nie warta świeczki. Mam po prostu nauczkę na przyszłość. Zero ROAMINGU poza EU!!!
 
Do góry