Siwe włosy w młodym wieku

marek_j

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
69
Punkty reakcji
2
Czy ktoś z Was ma już siwe włosy? Mnie to spotkało...Jak się z nimi czujecie, bo ja nie za dobrze :( Dziewczyny, wypowiedzcie się co myśli o siwych facetach, jestem ciekaw.
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
Hmm a ile masz lat?
U mężczyzn siwienie włosów w młodym wieku, nawet 20 lat, jest całkowicie normalne. Mnie osobiście to nie przeszkadza, lubię siwych facetów, chociaż podejrzewam, że Twój "problem" to zaledwie kilka siwych włosów ;) Gusta są różne, aczkolwiek myślę, że nie powinieneś mieć na tym punkcie żadnych kompleksów.
Tylko błagam, nie farbuj... :p
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Jeśli bardzo to przeszkadza pofarbuj włosy -tylko nie sam a u fryziera ,dobierze taki kolor ,że nikt nie zauważy.
 

marek_j

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
69
Punkty reakcji
2
No właśnie trochę czytałem o tak zwanym koloryzowaniu włosów i się zastanawiam, może to jakieś wyjście?
Nie mam dużo siwych włosów, ale to dlatego, bo dopiero zaczynają mi się pojawiać, to nie jest tak, że osiwieje w jedną noc przecież... :D
Mam 23 lata.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Kobiety to robią i jakoś nikt się nie dziwi,właściwie to nieliczne mają włosy naturalne- a jak facet o tym myśli to niektórzy dziwnie reagują-na szczęście coraz żadziej :123:
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
A jeśli masz zadatki na to żeby stać się szpakowatym a do tego masz niebieskie oczy to nie farbuuuj w życiu! :D

A tak na poważnie, to co Ci śiwki przeszkadzają ;)
 

marek_j

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
69
Punkty reakcji
2
Niebieskich oczu niestety nie mam i włosy są dość ciemne, więc ta siwizna wygląda kuriozalnie po prostu. I, możecie się śmiać, ale poważnie myślę nad czymś takim. :> Widziałem to w Superpharmie i tak przykuło moją uwagę. Zastanawiam się czy sam dam radę czy potrzebna jest do tego ręka fryzjerska.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Dla mnie to naciąganie, męskie czy damskie kolor wyjdzie podobny. Farbowanie to prosta sprawa, sztuką jest dobranie odpowiedniego odcieniu no i troszkę wprawy trzeba nabrać, co by nie mieć brązowych placków na czole i szyi ^^

Ja uważam, że wymyślasz i przesadzasz, facetowi to dodaje uroku, a ty dramatyzujesz ;)
 

WaZe

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2013
Posty
42
Punkty reakcji
1
Mam kuzyna, który ma 26 lat i ciemne włosy przyprószone siwizną - lekki powód do żartów, ale on się tym nie przejmuję, dziewczynę ma, więc to chyba nie odstrasza :p
 

marek_j

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
69
Punkty reakcji
2
Blissful, może i masz rację w obu przypadkach - w tym, że trochę dramatyzuję ;) i w tym, że męski czy damski kolor wyjdzie podobny. Chodzi o to, że ojciec mój ma obecnie tyle samo siwych włosów co ja i to jest trochę dziwnie i niepokojące, tym bardziej, że siwienie jest ponoć genetyczne. No chyba, że jestem od sąsiada :D Może i dramatyzuje, ale siwe włosy mi przeszkadzają po prostu. Chciałbym temu zapobiec jeśli jeszcze mogę. Farby farbami, być może nie jest ważne czy jest to farba dla mężczyzn czy kobiet, ale jeśli i tak odważę się na koloryzowanie to troche lepiej będę się czuł używając produktu przeznaczonego dla mężczyzn. Rozumiecie... :>

EDIT: Jednak jest różnica, wyczytałem, że większośc farb dla kobiet zawiera amoniak, który niszczy strukturę włosia. Natomiast ten szampon (bo tak to nazywają) Just For Men nie zawiera amoniaku. W sumie nie jestem do końca pewien za co odpowiada amoniak w farbach, ale myślę, że brak składnika, który niszczy włosy jest plusem. :D
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
Jest teraz wiele farb bez amoniaku, nie ma to nic wspólnego z tym czy są dla kobiet, czy mężczyzn. Przede wszystkim udaj się w sprawie farbowania do fryzjera, on lepiej będzie wiedział, który kolor dobrać (nie zawsze wychodzi taki jak na opakowaniu jest to przedstawione).
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Ja w dalszym ciągu myślę, że dramatyzujesz :D to na prawdę w niczym nie przeszkadza, mężczyźnie to dodaje uroku. Takie jest moje zdanie.
Kobieta z siwymi włosami - od razu ktoś powie, że wygląda starzej. Mężczyzna z siwizną - wygląda dojrzalej, bardziej męsko... ot taka drobna różnica ;P
Wszyscy są przyzwyczajeni, że kobiety dbają o siebie odmładzają się i upiększają jak tylko idzie, mężczyźnie jednak (w moim mniemaniu) pasuje taki bardziej surowy stan rzeczy :p
 

marek_j

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
69
Punkty reakcji
2
Bang, bang, bang! Byłem u fryzjera :D Trochę się wstydu najadłem, ale przynajmniej wróciłem z wybranym kolorem. Sam będę go nakładał na głowę, bo to podobno chwila moment. Się zobaczy. Trzymajcie kciuki!

Blissful, no cóż poradzić, ja to jednak nie jestem stereotypowym facetem. Chociaż jak widzę wymuskanych, z wyrwanymi brwiami, ogolonymi nogami itp. to, aż mnie skręca ;)
 

ramonaona

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
120
Punkty reakcji
0
Jeżeli komeś jest przystojny, to nie będzie mi przeszkadzała jego siwnizna. Jeżeli koleś jest przystoiny, ale ma zafarmowane włosy- to na 100% będzie mi przeszkadzało!
 

Master557

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2013
Posty
93
Punkty reakcji
2
Ja mam od kilkunastu lat pojedyncze siwe włosy. I w sumie do dzis dalej ak poztało. Siwizna sie nie rozwija... ale jak już sie rzwinie to wlosów raczej bym nie farbował;)
 

marek_j

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
69
Punkty reakcji
2
Ja mam od kilkunastu lat pojedyncze siwe włosy. I w sumie do dzis dalej ak poztało. Siwizna sie nie rozwija... ale jak już sie rzwinie to wlosów raczej bym nie farbował
mruga.gif

Po ptokach! ;) Szampon położony, strach przełamany, a wygląd...jak dla mnie OK. Ojciec w ogóle nie zauważył, bym cokolwiek zmienił na głowie, a to dobrze, bo nie chciałem by kolor rzucał się jakoś w oczy. Zobaczymy jak będzie za tydzień - dwa, ale jest dobrze. A samo nakładanie tak jak fryzjer powiedział - banalnie proste. Po prostu jak szampon, tylko trochę dłużej trzeba trzymać na głowie.
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
Ja tam lubię siwiejących mężczyzn. Ale rozumiem Twoją potrzebę zafarbowania włosów ;)
 
Do góry