Sfdpker

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witam.

Jestem teraz w technikum mechatronicznym, chciałbym się poradzić jakie kierunki studiów byłyby interesujące w podobnej dziedzinie, na jakie uczelnie warto iść a na jakie nie i czy trudno się na nie dostać. Myślałem o automatyce i robotyce na politechnice śląskiej. Co o tym myślicie?
Chciałbym się także dowiedzieć co myślicie o studiach zaocznych, czy jest bardzo ciężko, czy lepiej na dzienne.
Z góry dziękuje za wasze odpowiedzi.

Pozdrawiam.
 

Mikołaj27

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2013
Posty
14
Punkty reakcji
0
Witam.

Jestem teraz w technikum mechatronicznym, chciałbym się poradzić jakie kierunki studiów byłyby interesujące w podobnej dziedzinie, na jakie uczelnie warto iść a na jakie nie i czy trudno się na nie dostać. Myślałem o automatyce i robotyce na politechnice śląskiej. Co o tym myślicie?
Chciałbym się także dowiedzieć co myślicie o studiach zaocznych, czy jest bardzo ciężko, czy lepiej na dzienne.
Z góry dziękuje za wasze odpowiedzi.

Pozdrawiam.

WitajZdecydowanie polecam Ci studia na Politechnice. Ja studiowałem Architekturę na Politechnice Wrocławskiej.Dużo łatwiej będzię Ci znaleźć pracę po studiach technicznych, niż po humanistycznych.Według mnie studia dzienne są cięższe od zaocznych- przede wszytskim studiując w trybie zaocznym będziesz miał mniej materiału do zrealizowania. Jednak studiując dziennie nauczysz się więcej i poczujesz na czym polega "zycie" Studenta. Poza tym na dyplomie znajduje się informacja w jakim trybie ukończyłeś Uczelnię i z tego co się orientuję, pracodawcy zdecydowanie wolą absolwentów studiów dziennych.Pozdrawiam
 

fishionelka

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2012
Posty
48
Punkty reakcji
0
WitajZdecydowanie polecam Ci studia na Politechnice. Ja studiowałem Architekturę na Politechnice Wrocławskiej.Dużo łatwiej będzię Ci znaleźć pracę po studiach technicznych, niż po humanistycznych.Według mnie studia dzienne są cięższe od zaocznych- przede wszytskim studiując w trybie zaocznym będziesz miał mniej materiału do zrealizowania. Jednak studiując dziennie nauczysz się więcej i poczujesz na czym polega "zycie" Studenta. Poza tym na dyplomie znajduje się informacja w jakim trybie ukończyłeś Uczelnię i z tego co się orientuję, pracodawcy zdecydowanie wolą absolwentów studiów dziennych.Pozdrawiam

No i po dziennych każdy pracodawca pada na kolana przed byle bufonem dumnym z samego faktu ukończenia studiów, bez doświadczenia i uprawnień. Wymarzony pracownik. Podziwiam zresztą takich męczenników, jak Ty, którzy dobrowolnie się umartwiają podkreślając jednocześnie, jak to oni nie mają ciężko ;) Chyba, że Twoje studiowanie nie ogranicza się do łaskawego przychodzenia na uczelnię i odwalania minimum programowego, to przepraszam.

Patrząc z perspektywy osoby studiującej kierunek niedaleko od architektury leżący - ja II stopień robię zaocznie, bo po I znalazłam pracę... i nikogo póki co nie boli, że reszta będzie właśnie w trybie zaocznym. A same studia zaoczne magisterskie trwają zazwyczaj w przypadku tego kierunku dłużej, niż dzienne, więc argumentem o mniejszej ilości materiału niekoniecznie trafiasz. W momencie, gdy moi rówieśnicy będą sobie radośnie kończyli dzienną magisterkę, ja będę już na końcówce zbierania doświadczenia wymaganego do uprawnień. Już widzę, jak do wyboru mając kogoś po dziennych i zaocznych - biorą tego po dziennych, który z zawodem ma tyle wspólnego, że kiedyś prawdopodobnie zrobił miesiąc praktyk, o ile zrobił.

Autorze, moim zdaniem na zaoczne warto iść, jeśli jest szansa na pracę w zawodzie. Ty jako absolwent technikum masz już jakieś pojęcie o tej dziedzinie, którą się zajmujesz, zastanów się, czy są realne szanse, żeby z tego skorzystać. W kwestii kierunku - przeglądaj programy studiów, najlepiej z opisami przedmiotów. Z innych, które mi przyszły na myśl, to jeszcze mechanika i budowa maszyn (bywają specjalności powiązane z mechatroniką), albo zarządzanie i inżynieria produkcji.

Informacji o progach punktowych z poprzednich lat możesz szukać na stronach internetowych uczelni lub witrynach typu kierunkistudiow.pl. Jednak czasem na zaoczne bywa na tyle niewielu chętnych, że dostanie się nie jest problemem, wręcz niekiedy oznacza przyjmowanie według kolejności zgłoszeń - nawet na dziennych. Czytaj zasady rekrutacji koniecznie, na każdej uczelni mogą być inne. A w razie wątpliwości kontaktuj się z komisjami rekrutacyjnymi.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
pracodawcy zdecydowanie wolą absolwentów studiów dziennych
Z tym się akurat zgodzić nie mogę, ale może to subiektywne odczucie.
Może i by chcieli dziennych, ale za to z doświadczeniem jak zaoczni, a chyba możemy sobie zgodnie powiedzieć, że studia to jedno a to co masz w głowie i jakie masz umiejętności to drugie... :)

Jeśli jesteś w technikum mechatronicznym to na pewno warto iść dalej w tym kierunku. Mój luby jest po Polibudzie po elektronice i telekomunikacji i jest bardzo zadowolony :)
 

TongPo

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ze swojej strony mogę Ci polecić AiR. Fakt,jestem dopiero po pierwszym semestrze, ale wcześniej długo analizowałem rożne kierunki i z gatunku elektro - mechanicznych ten wydał mi się najbardziej atrakcyjny.
 

Sfdpker

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Na pewno pójdę w podobnym kierunku. AiR cały czas się zastanawiam, prawdopodobnie to będzie moim celem. Powiedzcie mi czy studia zaoczne są w jakiś sposób trudniejsze od dziennych ? Czy warto zrobić tak, żeby ukończyć inżyniera na dziennych i znaleźć pracę, potem tylko zaocznie zrobić magistra. Co o tym myślicie ?
 

fishionelka

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2012
Posty
48
Punkty reakcji
0
Na pewno pójdę w podobnym kierunku. AiR cały czas się zastanawiam, prawdopodobnie to będzie moim celem. Powiedzcie mi czy studia zaoczne są w jakiś sposób trudniejsze od dziennych ? Czy warto zrobić tak, żeby ukończyć inżyniera na dziennych i znaleźć pracę, potem tylko zaocznie zrobić magistra. Co o tym myślicie ?

Pogrubione - ja właśnie w taki sposób robię, skończyłam I stopień dziennie i dalej zaoczne. Z tego, co widzę po otoczeniu, które tak robi - no cóż, trzeba wiedzieć, że projekty, sprawozdania, itd. same się nie zrobią, a nie zawsze po pracy się chce do tego przysiąść ;) Zależy, na ile kto potrafi się zmotywować do pracy, ale w zasadzie i na dziennych można wszystko przewalić spychaniem każdej możliwej rzeczy na potem.
 

nightlark7

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2013
Posty
19
Punkty reakcji
0
Odpowiem z własnego doświadczenia, gdyż studiuje dwa kierunki równolegle (zaocznie i dziennie). Studia zaoczne nie są trudniejsze od dziennych, ale również studia dziennie nie są trudniejsze od zaocznych. Dlaczego? Bo obowiązujący materiał jest ten sam, niezależnie od trybu w jakim studiujesz. Jedyna różnica polega na tym, że często studia zaoczne (zwłaszcza I stopnia) różnią się od studiów dziennych tylko jeśli chodzi o liczbę godzin w semestrze. Tę różnicę programową należy odrobić we własnym zakresie.

Co do wcześniej poruszanej kwestii. Odpowiem krótko. Z tego co mi wiadomo, to pracodawcy chętniej zatrudniają osoby po studiach zaocznych.
 

Sfdpker

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
A ile średnio czasu trzeba poświęcać, aby nadrobić materiał? I jakie są koszty studiów dziennych i zaocznych?
 

owca3

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2013
Posty
2
Punkty reakcji
1
Nadrobienie materiału jest zależne od uczelni, na niektórych zaoczne niekiedy trwają semestr dłużej. Jednak patrząc na swój wydział, dobrze wiem, że zaoczne nie wyglądają tak jak dzienne, jeśli chodzi o poziom nauczania. Wszyscy dobrze wiedzą, że zaoczni są traktowani łagodniej, nie ma tak dużego procentu "oblewalności" przedmiotów, chociaż nie twierdzę, że to reguła. Mimo wszystko studiując zaocznie, owszem można iść do pracy, powoli zdobywać doświadczenie, jednak traci się typowe życie studenckie, a to jest bezcenne. Oczywiście każdemu zależy na czym innym.

Jeśli chodzi o wybór kierunku, to ja studiuję na AGH, wydział mechaniczny, gdzie mamy zarówno mechatronikę (po angielsku również), automatykę i robotykę oraz mechanikę i budowę maszyn. I tak naprawdę takie kierunki polecam, w zależności co dokładnie chciałoby się robić po ukończeniu studiów
 

Sfdpker

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
A co możecie mi powiedzieć o elektroautomatyce na Akademi Morskiej ? Jak praca wygląda w tym zawodzie i zarobki ?
 
Do góry