Pigułki antykoncepcyjne

Status
Zamknięty.

Darek

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
50
Punkty reakcji
0
Pigułki blokują przysadkę mózgową, podwzgórze i jajnik, doprowadzając do stanu porównywalnego z menopauzą. Zamiast produkowanych przez układ dokrewny hormonów, hormony (sztuczne) są dostarczane w pigułce. Nawet zdrowa kobieta powinna zastanowić się, czy sięgać po pigułkę, czy lepiej nie.

Po odstawieniu pigułek, aby począć dziecko, trzeba poczekać 3-6 cykli (najlepiej 6 cykli), ze względu na podwyższony poziom hormonów w organizmie. Zastanówcie się czy dopiero co poczęta dziewczynka lub chłopiec potrzebują tak ogromnej ilości syntetycznych hormonów żeńskich (z pigułki) do swojego rozwoju i jak wpłyną one (hormony) na rozwój układu rozrodczego takiej dziewczynki i takiego chłopca.

Podobne pytania zadajcie również mamusiom karmiącym swoje pociechy piersią, które zażywają hormonalne pigułki antykoncepcyjne. Po co małej dziewczynce i małemu chłopcu ogromna ilość syntetycznych hormonów płciowych żeńskich i jak wpłyną one (hormony) na rozwój układu rozrodczego takiej dziewczynki i takiego chłopca.
 

-=Tomi=-

tutaj o nic nie chodzi.. :| lecz ludzi prawdziwych
Dołączył
22 Lipiec 2005
Posty
1 151
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
N50°19’ E18°50’
jest jeszcze takie coś jak mini pigułka.. o znikomej ilości hormonów..
ten artykuł jakiś archaiczny jest.. :/
chyba z epoki kamienia łupanego.. :p

Pozdrawiam...
 

selena23

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
438
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Sosnowiec
-=Tomi=-, zgadzam sie w 100% a Darek, symbolizuje mi jakies przestarzale symbole i bezgraniczna,zaslepiona wiare bo juz nie raz spotyjkam sie z toba na podobnych tematach, dla mnie nie masz niestety zadnego autorytetu a twoej argumenty sa znikome
 

papillon

guru
Dołączył
5 Lipiec 2005
Posty
2 418
Punkty reakcji
0
A ja tam jestem przeciwna pigułkom.Polecam przeczytać.

://www.antykoncepcja.com.pl/pills1.htm
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
No właśnie, wszytsko ma swoje minusy więc jeśly byśmy na to tak strasznie zwracali uwagę to nawet nic byśmy nie mogli jeść.... nie mówiąc już o antykoncepcji.... :/
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Moze mi sie wydaje ale zauwazam ze p. Darek jest chyba przeciwny wszelkim metodom antykoncepcji.... Pigiulki nie, spirala nie...
 

sylwusienka

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2005
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Pigułki blokują przysadkę mózgową, podwzgórze i jajnik, doprowadzając do stanu porównywalnego z menopauzą. Zamiast produkowanych przez układ dokrewny hormonów, hormony (sztuczne) są dostarczane w pigułce. Nawet zdrowa kobieta powinna zastanowić się, czy sięgać po pigułkę, czy lepiej nie.
Po odstawieniu pigułek, aby począć dziecko, trzeba poczekać 3-6 cykli (najlepiej 6 cykli), ze względu na podwyższony poziom hormonów w organizmie. Zastanówcie się czy dopiero co poczęta dziewczynka lub chłopiec potrzebują tak ogromnej ilości syntetycznych hormonów żeńskich (z pigułki) do swojego rozwoju i jak wpłyną one (hormony) na rozwój układu rozrodczego takiej dziewczynki i takiego chłopca.
Podobne pytania zadajcie również mamusiom karmiącym swoje pociechy piersią, które zażywają hormonalne pigułki antykoncepcyjne. Po co małej dziewczynce i małemu chłopcu ogromna ilość syntetycznych hormonów płciowych żeńskich i jak wpłyną one (hormony) na rozwój układu rozrodczego takiej dziewczynki i takiego chłopca.
co racja to racja....
 

Turban

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2005
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Kraków
Pigułki blokują przysadkę mózgową, podwzgórze i jajnik, doprowadzając do stanu porównywalnego z menopauzą. Zamiast produkowanych przez układ dokrewny hormonów, hormony (sztuczne) są dostarczane w pigułce. Nawet zdrowa kobieta powinna zastanowić się, czy sięgać po pigułkę, czy lepiej nie.
Po odstawieniu pigułek, aby począć dziecko, trzeba poczekać 3-6 cykli (najlepiej 6 cykli), ze względu na podwyższony poziom hormonów w organizmie. Zastanówcie się czy dopiero co poczęta dziewczynka lub chłopiec potrzebują tak ogromnej ilości syntetycznych hormonów żeńskich (z pigułki) do swojego rozwoju i jak wpłyną one (hormony) na rozwój układu rozrodczego takiej dziewczynki i takiego chłopca.
Podobne pytania zadajcie również mamusiom karmiącym swoje pociechy piersią, które zażywają hormonalne pigułki antykoncepcyjne. Po co małej dziewczynce i małemu chłopcu ogromna ilość syntetycznych hormonów płciowych żeńskich i jak wpłyną one (hormony) na rozwój układu rozrodczego takiej dziewczynki i takiego chłopca.
Co by nie mówić nie sposób się nie zgodzić :)
To że blokuje wydzielanie hormonów - fakt, to że nie powinno sie dzieci robić zaraz po odstawieniu - fakt, zresztą zaraz po odstawieniu zwiększa sie prawdopodobieństwo ciąży mnogiej, a horony w trakcie laktacji to wogóle dla mnie nieporozumienie ;)
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
A ja nie zażywam pigułek.... wybrałam plasterki i jestem zadowolona :)

A plasterki dzialaja przeciez podobnie do pigulek nie?

A co sadzicie na temat antykoncepcji u dziewczyn w wieku 16 lat? Myslicie, ze powinny stosowac pigulki (ginekolog mi przepisal Harmonet, ale ja sama sie zastanawiam czy chce czy nie- nie chodzi tylko o skutki uboczne typu tycie czy depresja, ale bardziej o zaburzenie tej calej rownowagi), czy moze pozostac przy prezerwatywie i globulkach dopochwowych?
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
A zrobil Ci lekarz wszystkie badania zanim Ci przepisal pigulki? Chodzi mi np. pozoim hormonow?
Jesli nie to lepiej nie bierz. I upomnij sie zeby zrobili Ci ten poziom hormonow. Lepiej byc pewna ze te akurat pigulki sa odpowiednie dla Ciebie.
Mi na poczatku pierwszy lekarz przepisal (bez badan) Diane 35 co uwazalam za troche nieodpowiedzialne i glupie bo diana dziala np na pryszcze, zeby znikaly. A ja nie mam pryszczy wiec uznalam ze nie bylyby te pigulki dla mnie dobre. I pojechalam do mojego lekarza starego lekarza ktory zrobil mi dokladnie wszystkie badania i dobral calkiem inne tabletki, Logest. I ich nie balam sie brac. I bylam z nich naprawde bardzo zadowolona.
Takze jelonku zeby stwierdzic czy nie ma zadnych skutkow ubocznych musisz zrobic badania i wtedy bedziesz wiedzila.
Pozdrawiam.
 

Debussy

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Salem :)
A co sadzicie na temat antykoncepcji u dziewczyn w wieku 16 lat? Myslicie, ze powinny stosowac pigulki (ginekolog mi przepisal Harmonet, ale ja sama sie zastanawiam czy chce czy nie- nie chodzi tylko o skutki uboczne typu tycie czy depresja, ale bardziej o zaburzenie tej calej rownowagi), czy moze pozostac przy prezerwatywie i globulkach dopochwowych?

Wybacz, ale moim zdaniem, wiek 16 lat to za wcześnie na myślenie o seksie. Pozwól sobie najpierw dojrzeć emocjonalnie i fizycznie ... Z całym szacunkiem, ale jesteś jeszcze dzieckiem. A seks to nie zabawa.
 

nika

................
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
6 077
Punkty reakcji
4
Miasto
daleka kraina czarow
Z całym szacunkiem, ale jesteś jeszcze dzieckiem. A seks to nie zabawa.
No ale skoro ktos w takim wieku rozpoczal juz wspolzycie sexualne to chyba lepiej niech sie zabezpiecza niz pozniej z tego ma wyjsc niechciana ciaza. Wiek 16 lat nie jest az tak straszny jak np.13 !!!!
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Hmm, z tego co widze, to na tym forum o pigulkach wypowiada sie wiele dziewczyn w moim wieku lub rok starszych...Od 16 lat seks jest dozwolony przez prawo :D
Tak mysle, ze chyba znajde jakiegos porzadnego ginekologa i jego sie dokladnie wypytam i nie tylko czy nie mam przeciwwskazan zdrowotnych, ale tez o jego zdanie na temat pigulek u mlodych osob...
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
biore Microgynon21 i nie mialam robionych zadnych badan na poziom hormonow, szczerze mowiac to teraz widze ze te tabletki mi nie sluza i chce je odstawic tylko co dalej????
 
Status
Zamknięty.
Do góry